Wtorek, 23 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-03-03, 14:21 Monika Kaczyńska/Redakcja

Program Partii Razem na wybory samorządowe

- Naszym priorytetem jest samorząd przyjazny mieszkańcom - podkreślają działacze Partii Razem, którzy przyjechali do Torunia na forum samorządowe, podczas którego m.in. zaprezentowali program swojej partii.
Zakłada on np. równość w życiu lokalnym i zdrowie na wyciągnięcie ręki.

- W naszym programie jest wiele rozwiązań, które pomogą nam w codziennym życiu - mówi Marcelina Zawisza. Wśród nich wymienia: przywrócenie pielęgniarek w szkołach, wprowadzenie stomatologów do szkół, natychmiastowe podjęcie walki ze smogiem między innymi poprzez ograniczenie ruchu samochodowego w miastach.

- Jako partia będziemy startowali do sejmików wojewódzkich w całym kraju - dodaje Michał Mierzwa.

- W różnego rodzaju koalicjach będziemy startowali do rad miast, będziemy mieli także kandydatów bądź kandydatki na prezydentów niektórych miast. Naszym celem w wyborach do sejmików, bo one są najbardziej reprezentatywne dla partii, jest wynik pomiędzy 5 a 10 proc. - powiedział Michał Mierzwa.

Działacze Partii Razem podkreślają, że nie ma możliwości, by wystartowali w tzw. zjednoczonej opozycji razem z PO, Nowoczesną czy SLD.
Mówi Marcelina Zawisza
Mówi Michał Mierzwa
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-04-23, godz. 09:43 Senator Kobiak o postaci Leona Janty - Połczyńskiego Upamiętnienie postaci Leona Janty-Połczyńskiego, działacza niepodległościowego i pięciokrotnego ministra rolnictwa w latach trzydziestych XX wieku oraz organi ... » więcej 2019-04-22, godz. 17:32 Waglewscy, Moniuszko i zupa europejska. Majówka na Wyspie Młyńskiej [program] W długi majowy weekend bydgoszczanie nie będą się nudzić. Dla pozostających w mieście przygotowano wiele atrakcji. Sceną dla wszystkich wydarzeń będzie Wyspa ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 Nowe żłobki i kluby malucha. Ponad 31 mln zł na opiekę nad dziećmi z regionu Dofinansowanie na  utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 będzie można uzyskać w naszym regionie. Na początku maja rusza nabór wniosków w konkur ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:15 Biegnij dla Marcina! 8-latek jest bardzo chory i potrzebuje pomocy Kilkaset tysięcy złotych - tyle ma kosztować eksperymentalne leczenie Marcinka z Bydgoszczy. U chłopca stwierdzono glejaka pnia mózgu. » więcej 2019-04-22, godz. 10:58 Dinozaury, wielkie pająki i karuzele. Park Rozrywki w Myślęcinku rozpoczyna sezon W Wielkanocny Poniedziałek po zimowej przerwie otwarty został kompleks Park Rozrywki-Zaginiony Świat w bydgoskim Myślęcinku. » więcej 2019-04-22, godz. 09:55 Stoły uginają się od jedzenia. W Wielkanocny Poniedziałek podziel się nim W drugie święto do potrzebujących trafią dary przekazane przez bydgoszczan. Wszystko za sprawą wiosennej edycji akcji 'Ciepło serca w słoiku'. W poniedziałek ... » więcej 2019-04-21, godz. 16:00 Żeby tylko lanie wody nie skończyło się "laniem"...od policji Uważajmy, aby tradycja śmigusa - dyngusa nie przerodziła się w chuligańskie wybryki - ostrzegają kujawsko-pomorscy policjanci. Za przekroczenie granic w 'lany ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:00 W bydgoskim zoo zamieszkał gość z Afryki, a w zasadzie z Czech Nowym nabytkiem ogrodu jest dorosła para żenet. Zwierzęta pochodzą z czeskiego Zooparku w Zajeździe. W święta drapieżniki po raz pierwszy skorzystają z wybieg ... » więcej 2019-04-21, godz. 13:15 Botanik UKW zaprasza 26 kwietnia na otwarcie sezonu Na ten dzień zaplanowano koncert zespołu Pilersi oraz wycieczki z przewodnikiem - i z nagrodami. » więcej 2019-04-21, godz. 11:58 Alleluja i do przodu...czyli do Myślęcinka! W świąteczne dni warto wybrać się do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, który pięknie budzi się na wiosnę. Ogród zoologiczny jest czynny i w niedzielę i w po ... » więcej
1234567