Wtorek, 23 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w porywach do 85 km/h.
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w porywach do 85 km/h.
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w porywach do 85 km/h.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2013-10-07, 20:03 Andrzej Krystek

W soboty trudno dojechać z Janowca do Żnina

Mieszkańcy Janowca Wielkopolskiego w soboty i niedziele są niemal odcięci od świata. Przynajmniej do wieczora nie mogą wydostać się do pobliskiego Żnina, bo zlikwidowano dotychczasowe połączenia autobusowe. Z takim problemem przed tygodniem zatelefonowała do nas mieszkanka Janowca Wielkopolskiego.
- Pierwszy autobus z Janowca do Żnina jeździ w soboty o godz.19.30, tymczasem córka rozpoczyna praktyki o godz.8.00 i nie czym dojechać. Nie tylko ona jest w takiej sytuacji - zwracała uwagę Słuchaczka.

Przewozy na tym terenie prowadzi spółka samorządu województwa, Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy z siedzibą we Włocławku.

- O zawieszeniu połączeń zdecydowały względy ekonomiczne - tłumaczy Marta Wiwatowska z K-PTS. - Te, które zostały oceniono jako nierentowne zostały zawieszone lub zlikwidowane. Nie zgodzę się jednak z twierdzeniem, że Janowiec został odcięty od świata, bo w dni powszednie kursów porannych i wieczornych jest kilkanaście - podkreśla Wiwatowska. W weekendy rzeczywiście autobus kursuje tylko wieczorem i jest to kurs realizowany przez innego przewoźnika.

Wyjściem z sytuacji mogłoby być współfinansowanie weekendowych połączeń przez samorząd.

- Zobaczymy jakiej skali jest to problem, ilu osób dotyczy i ile będzie chciało korzystać z dojazdów w sobotę - powiedział Maciej Sobczak burmistrz miasta i gminy Janowiec Wlkp. - Jeśli będzie znaczący, będziemy starać się pomóc mieszkańcom i partycypować w kosztach tych połączeń - zadeklarował burmistrz.

Dodał, że na razie wysłał pismo do K-PTS, aby spółka jeszcze raz przeanalizowała potrzebę zawieszenia dwóch sobotnich kursów i może jeden z nich przywróciła.
W soboty trudno dojechać z Janowca do Żnina (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-04-23, godz. 14:27 Elektryczne, ale pedałować trzeba. Nowoczesne rowery dla strażników miejskich [wideo] Strażnicy miejscy ze Świecia nad Wisłą przesiedli się z auta na rowery. Dwa nowe elektryczne jednoślady mają pomóc mundurowym w patrolowaniu gminy. » więcej 2019-04-23, godz. 13:42 Mniej wypadków, więcej ofiar. Bilans świątecznego weekendu Kujawsko-pomorscy policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach w regionie. Przez cztery dni na Kujawach i Pomorzu doszło do 5 wypadków, w których 3 os ... » więcej 2019-04-23, godz. 12:55 Wiec wsparcia dla strajkujących nauczycieli w Toruniu 'Nie ma szkoły bez nauczycieli' i 'Wolność, równość, edukacja' - to niektóre hasła, jakie skandowane były pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Związek ... » więcej 2019-04-23, godz. 11:58 Dachowanie na rondzie Kujawskim w Bydgoszczy Na rondzie Kujawskim w Bydgoszczy zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich dachował. Nikt nie ucierpiał. » więcej 2019-04-23, godz. 10:50 Prezes CKK Jordanki urażony słowami kandydata na prezydenta Torunia. Złożył sądowy pozew Prezes Centrum Kulturalno Kongresowego Jordanki w Toruniu Grzegorz Grabowski pozwał Sławomira Mentzena za słowa z kampanii wyborczej z jesieni 2018 r. Walcząc ... » więcej 2019-04-23, godz. 09:43 Senator Kobiak o postaci Leona Janty - Połczyńskiego Upamiętnienie postaci Leona Janty-Połczyńskiego, działacza niepodległościowego i pięciokrotnego ministra rolnictwa w latach trzydziestych XX wieku oraz organi ... » więcej 2019-04-22, godz. 17:32 Waglewscy, Moniuszko i zupa europejska. Majówka na Wyspie Młyńskiej [program] W długi majowy weekend bydgoszczanie nie będą się nudzić. Dla pozostających w mieście przygotowano wiele atrakcji. Sceną dla wszystkich wydarzeń będzie Wyspa ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 Nowe żłobki i kluby malucha. Ponad 31 mln zł na opiekę nad dziećmi z regionu Dofinansowanie na  utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 będzie można uzyskać w naszym regionie. Na początku maja rusza nabór wniosków w konkur ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:15 Biegnij dla Marcina! 8-latek jest bardzo chory i potrzebuje pomocy Kilkaset tysięcy złotych - tyle ma kosztować eksperymentalne leczenie Marcinka z Bydgoszczy. U chłopca stwierdzono glejaka pnia mózgu. » więcej 2019-04-22, godz. 10:58 Dinozaury, wielkie pająki i karuzele. Park Rozrywki w Myślęcinku rozpoczyna sezon W Wielkanocny Poniedziałek po zimowej przerwie otwarty został kompleks Park Rozrywki-Zaginiony Świat w bydgoskim Myślęcinku. » więcej
1234567