Środa, 13 listopada 2019 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2013-10-07, 20:03 Andrzej Krystek

W soboty trudno dojechać z Janowca do Żnina

Mieszkańcy Janowca Wielkopolskiego w soboty i niedziele są niemal odcięci od świata. Przynajmniej do wieczora nie mogą wydostać się do pobliskiego Żnina, bo zlikwidowano dotychczasowe połączenia autobusowe. Z takim problemem przed tygodniem zatelefonowała do nas mieszkanka Janowca Wielkopolskiego.
- Pierwszy autobus z Janowca do Żnina jeździ w soboty o godz.19.30, tymczasem córka rozpoczyna praktyki o godz.8.00 i nie czym dojechać. Nie tylko ona jest w takiej sytuacji - zwracała uwagę Słuchaczka.

Przewozy na tym terenie prowadzi spółka samorządu województwa, Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy z siedzibą we Włocławku.

- O zawieszeniu połączeń zdecydowały względy ekonomiczne - tłumaczy Marta Wiwatowska z K-PTS. - Te, które zostały oceniono jako nierentowne zostały zawieszone lub zlikwidowane. Nie zgodzę się jednak z twierdzeniem, że Janowiec został odcięty od świata, bo w dni powszednie kursów porannych i wieczornych jest kilkanaście - podkreśla Wiwatowska. W weekendy rzeczywiście autobus kursuje tylko wieczorem i jest to kurs realizowany przez innego przewoźnika.

Wyjściem z sytuacji mogłoby być współfinansowanie weekendowych połączeń przez samorząd.

- Zobaczymy jakiej skali jest to problem, ilu osób dotyczy i ile będzie chciało korzystać z dojazdów w sobotę - powiedział Maciej Sobczak burmistrz miasta i gminy Janowiec Wlkp. - Jeśli będzie znaczący, będziemy starać się pomóc mieszkańcom i partycypować w kosztach tych połączeń - zadeklarował burmistrz.

Dodał, że na razie wysłał pismo do K-PTS, aby spółka jeszcze raz przeanalizowała potrzebę zawieszenia dwóch sobotnich kursów i może jeden z nich przywróciła.
W soboty trudno dojechać z Janowca do Żnina (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-11-13, godz. 19:48 Trasa S5: sześć firm chce kończyć odcinek za Włochów, wyrzuconych z budowy W środę otwarto oferty firm budowlanych, które zgłosiły chęć budowy odcinka trasy S5 - od Białych Błot do Szubina. Zgłosiło się sześć firm. » więcej 2019-11-13, godz. 18:54 Bilet Uczniowski i Karta Malucha dla mieszkańców Metropolii Bydgoszcz 10 złotych za bilet miesięczny i 100 złotych za całoroczny zapłacą od 1 grudnia dzieci i młodzież z czterech ościennych gmin w okolicach Bydgoszczy za korzyst ... » więcej 2019-11-13, godz. 18:08 To była największa zbrodnia popełniona przez Niemców. Prezentacja teki edukacyjnej IPN Nauczyciele historii nie tylko z regionu Kujaw i Pomorza otrzymali nową tekę edukacyjną Instytutu Pamięci Narodowej. Tym razem są to materiały na temat Zbrodn ... » więcej 2019-11-13, godz. 16:08 Protest w Mamliczu przeciw planom burmistrza Barcina. "Dzieci potrzebują tej szkoły!" - Skoro gmina ma pieniądze na basen czy lodowisko, to na szkołę też muszą się znaleźć - mówią mieszkańcy Mamlicza w gminie Barcin. Protestują przeciw planom b ... » więcej 2019-11-13, godz. 15:22 Wenezuelka chce zostać w Toruniu. Boi się mafii, która zmusiła ją do przemytu narkotyków - Boję się o życie swoje i moich dzieci - mówi Wenezuelka Yurbi, która przebywa w Toruniu i próbuje zalegalizować swój pobyt w Polsce. Kobieta - szukając prac ... » więcej 2019-11-13, godz. 14:26 Dzienne domy opieki medycznej ułatwią powrót do zdrowia po pobycie w szpitalu W regionie powstają dzienne domy pomocy medycznej. To nowa forma wsparcia, która ma pomóc w sprawowaniu opieki nad osobami chorymi i ułatwić ich powrót do peł ... » więcej 2019-11-13, godz. 13:12 Sejmik województwa zatwierdził zmiany personalne w samorządzie regionu Paweł Zgórzyński i Marek Domżała zostali nowymi radnymi województwa z PSL. Zastąpili Dariusza Kurzawę i Ryszarda Bobera, którzy dostali się do parlamentu. Now ... » więcej 2019-11-13, godz. 11:15 Samobójstwa, depresje, kryzysy. Dlaczego młodzi cierpią? Konferencja w Toruniu Pół tysiąca! młodych ludzi w ubiegłym roku odebrało sobie życie. Co czwarty nastolatek cierpi na depresję. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zorganizowana z ... » więcej 2019-11-13, godz. 09:52 Zbigniew Girzyński: Mam nadzieję na merytoryczną debatę Niespokojnie też już było — mówił w Rozmowie Dnia poseł Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości, nawiązując do wtorkowej wypowiedzi posła Tomasza Lenza z ... » więcej 2019-11-13, godz. 08:11 Rok na stanowisku. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski poddany ocenie Mija rok od wyborów samorządowych. Co udało się zrobić prezydentowi Maciejowi Glamowskiemu i jak oceniają to inni? » więcej
1234567