Środa, 19 lutego 2020 r.   Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-05-10, 10:50 Adriana Andrzejewska

„Miasto kreatywne” - konferencja w Toruniu

Co zrobić, by miasta były przyjazne dla mieszkańców? O tym dyskutują naukowcy z całej Polski podczas konferencji „Miasto kreatywne” na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
- Chodzi o to, by być otwartym na nowe pomysły, zwłaszcza młodych ludzi - wyjaśnia Paweł Smoliński, sekretarz Studenckiego Koła Rozwoju Miast i Gospodarki Przestrzennej UMK.

- W Toruniu kreatywnym możemy nazwać obszar staromiejski - otwarty na pomysły, turystów, mieszkańców, start-upy i nowe technologie. Jako koło współpracujemy z różnymi organizacjami i możemy uczyć tego, co było już wypróbowane u naszych sąsiadów, w Kopenhadze czy Amsterdamie. Jednym z przykładów działalności kreatywnej jest wprowadzenie na Starówce przez BTCM otwartych ogródków przy restauracjach. Pomysł przyszedł z Wiednia - powiedział Paweł Smoliński.

Naukowcy dzielą się doświadczeniami z badań w różnych miastach.

- Chodzi o to, by różne elementy przestrzeni publicznej współgrały ze sobą, by było zielono i przyjaźnie - dodaje Magdalena Dolińska, rzeczniczka Studenckiego Koła Rozwoju Miast i Gospodarki Przestrzennej UMK.

W czwartek uczestnicy konferencji wezmą udział w warsztatach urbanistycznych i będą pracować nad konkretnymi projektami, zmieniającymi miasto.
Mówi Paweł Smoliński, sekretarz Studenckiego Koła Rozwoju Miast i Gospodarki Przestrzennej UMK
Mówi Magdalena Dolińska, rzeczniczka Studenckiego Koła Rozwoju Miast i Gospodarki Przestrzennej UMK
„Miasto kreatywne” - konferencja w Toruniu (Popoludnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-02-18, godz. 21:05 Połasił się na perfumy. Policja prosi o pomoc w identyfikacji Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny przedstawionego na zdjęciu. » więcej 2020-02-18, godz. 20:18 We Włocławku będą badać próbki pod kątem ASF. Powstanie jedno z najnowocześniejszych laboratoriów We Włocławku powstanie laboratorium do badania próbek pod kątem afrykańskiego pomoru świń ASF. Ma być jednym z najnowocześniejszych w kraju. » więcej 2020-02-18, godz. 19:37 Wolna sesja obywatelska w Bydgoszczy. O reformie wymiaru sprawiedliwości Wprowadzana przez rząd reforma sądownictwa była tematem dyskusji podczas 30. Wolnej Sesji Obywatelskiej w Bydgoszczy. » więcej 2020-02-18, godz. 18:40 Koniec procesu ws. wypadku na przejściu dla pieszych w Bydgoszczy. Zginęła 25-letnia kobieta Za niespełna tydzień zapadnie wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Szpitalnej w Bydgoszczy. Do zdarzenia doszło przed Wigilią ... » więcej 2020-02-18, godz. 17:35 Nowe umowy z RPO m.in. na przygotowanie rewitalizacji linii kolejowej do Grudziądza PKP Polskie Linie Kolejowe otrzymały 8 mln zł unijnej dotacji na przygotowanie projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 207 z Grudziądza do granic województw ... » więcej 2020-02-18, godz. 16:30 Regionalny geoportal z nowymi funkcjami. Skorzystają mieszkańcy Władze regionu stawiają na cyfryzację i rozbudowują tzw. System Informacji Przestrzennej Województwa. Infostrada 2.0 dzięki e-usługom ma być bliżej mieszkańcó ... » więcej 2020-02-18, godz. 15:24 Rodzice nie zgadzają się na likwidację szkoły w Trzemiętowie. Będzie protest Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie, w gminie Sicienko ma zostać zlikwidowana. Na środę (19 lutego) rodzice zapowiadają protest. » więcej 2020-02-18, godz. 14:27 Politycy PiS oburzeni po udziale Kidawy-Błońskiej w spotkaniu o strategii województwa - Spotkanie konsultacyjne w Urzędzie Miasta Włocławek zostało upolitycznione i przekształcone w wiec poparcia dla kandydatki KO na prezydenta Małgorzaty Kidaw ... » więcej 2020-02-18, godz. 13:48 Sportowcy, bankowcy i ratownicy odporni na stres. Badania bydgoskich naukowców Stres u różnych grup zawodowych pod lupą naukowców. Bydgoscy psychologowie zakończyli kilkuletni projekt. » więcej 2020-02-18, godz. 13:03 Kidawa-Błońska we Włocławku: Prezydent musi słuchać głosu Polaków - Nie wierzę w zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę noweli dającej rekompensatę TVP i PR, ale obywatele mu to zapamiętają - mówiła Małgorzata Kidawa-Bło ... » więcej
1234567