Piątek, 26 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-05-10, 10:50 Adriana Andrzejewska

„Miasto kreatywne” - konferencja w Toruniu

Co zrobić, by miasta były przyjazne dla mieszkańców? O tym dyskutują naukowcy z całej Polski podczas konferencji „Miasto kreatywne” na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
- Chodzi o to, by być otwartym na nowe pomysły, zwłaszcza młodych ludzi - wyjaśnia Paweł Smoliński, sekretarz Studenckiego Koła Rozwoju Miast i Gospodarki Przestrzennej UMK.

- W Toruniu kreatywnym możemy nazwać obszar staromiejski - otwarty na pomysły, turystów, mieszkańców, start-upy i nowe technologie. Jako koło współpracujemy z różnymi organizacjami i możemy uczyć tego, co było już wypróbowane u naszych sąsiadów, w Kopenhadze czy Amsterdamie. Jednym z przykładów działalności kreatywnej jest wprowadzenie na Starówce przez BTCM otwartych ogródków przy restauracjach. Pomysł przyszedł z Wiednia - powiedział Paweł Smoliński.

Naukowcy dzielą się doświadczeniami z badań w różnych miastach.

- Chodzi o to, by różne elementy przestrzeni publicznej współgrały ze sobą, by było zielono i przyjaźnie - dodaje Magdalena Dolińska, rzeczniczka Studenckiego Koła Rozwoju Miast i Gospodarki Przestrzennej UMK.

W czwartek uczestnicy konferencji wezmą udział w warsztatach urbanistycznych i będą pracować nad konkretnymi projektami, zmieniającymi miasto.
Mówi Paweł Smoliński, sekretarz Studenckiego Koła Rozwoju Miast i Gospodarki Przestrzennej UMK
Mówi Magdalena Dolińska, rzeczniczka Studenckiego Koła Rozwoju Miast i Gospodarki Przestrzennej UMK
„Miasto kreatywne” - konferencja w Toruniu (Popoludnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-04-26, godz. 15:23 Studenci, uczniowie, leśnicy i prezydent Polski sadzili drzewa w gminie Rytel Nadleśnictwo wzbogaci się o 100 ha nowego lasu. Dwa lata po huraganie stulecia, łopaty w ręce złapało w czwartek (25.04.), w gminie Rytel, ponad 1000 wolontar ... » więcej 2019-04-26, godz. 12:50 Ktokolwiek widział ostatnio Adriana, niech dzwoni! Trwają poszukiwania 20-letniego Adriana z Brodnicy. Mężczyzna zaginął tuż przed świętami Bożego Narodzenia i do tej pory nie wiadomo co się z nim stało. Szuka ... » więcej 2019-04-26, godz. 11:24 "Strajk: ucierpiał autorytet nauczycieli" - uważa kurator oświaty Marek Gralik Przypomnijmy, że nauczycielskie związki zawodowe podjęły decyzję o zawieszeniu protestu do września. Nie wszyscy nauczyciele są z tej decyzji zadowoleni. Cies ... » więcej 2019-04-26, godz. 08:05 Jakie ogrzewanie, takie oddychanie. Podłączeni do sieci trują mniej... 'Ciepło bez smogu' - taki program od roku realizuje Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy. Coraz więcej budynków oznaczonych jest tablic ... » więcej 2019-04-26, godz. 07:30 Toruń wciąż wabi. Przyciągają niezmiennie: Kopernik i piernik Ponad 2 mln 300 tys. turystów odwiedziło w ubiegłym roku Toruń - wynika z raportu Ośrodka Informacji Turystycznej. Najwięcej gości przyjeżdża z terenu wojewód ... » więcej 2019-04-26, godz. 00:10 Uwaga! Wypadek! Rozszczelniona autocysterna z chemikaliami [aktualizacja, wideo, galeria] Od kilku do kilkunastu godzin mogą potrwać utrudnienia na krajowej piątce. W nocy na obwodnicy Szubina doszło do wypadku z udziałem dwóch ciężarówek. Do ziemi ... » więcej 2019-04-25, godz. 22:20 Debata kandydatów do Europarlamentu. Transmisja w Polskim Radiu PiK Kandydaci do Parlamentu Europejskiego: Joanna Czerska - Thomas z Koalicji Europejskiej, Kosma Złotowski ze Zjednoczonej Prawicy i Paweł Szramka z Kukiz'15 wez ... » więcej 2019-04-25, godz. 21:02 Szybko, ekologicznie i miło - Bydgoszcz przesiada się na skutery Pojawiła się silna konkurencja dla rowerów miejskich. Od 29 kwietnia można w Bydgoszczy wypożyczać - na minuty - skutery. Na początek do dyspozycji mieszkańcó ... » więcej 2019-04-25, godz. 20:34 Bydgoska PESA wycofuje się z boju o dostawę tramwajów dla Warszawy Firma nie złożyła odwołania od wyników drugiego przetargu ogłoszonego przez Tramwaje Warszawskie - taką informację podała Metropoliabydgoska. » więcej 2019-04-25, godz. 19:44 UKW wspomina swoje poprzednie wcielenia edukacyjne. Minęło pół wieku... Bydgoska uczelnia świętuje jubileusz 50- lecia. W czwartek (25.04.) z tej okazji spotkali się: władze UKW, jej pracownicy i ludzie, którzy zabiegali - skutecz ... » więcej
1234567