Czwartek, 23 maja 2019 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2015-12-27, 13:10 Redakcja na podst. inf. policji

Wzmożone kontrole na drogach

Policjanci będą kontrolować m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci.
Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu, dlatego też m. in. na drogach województwa kujawsko-pomorskiego będzie więcej policyjnych patroli.

Policyjne działania rozpoczęły się 24 grudnia. Przed nami ostatnia doba wzmożonych kontroli.

Policjanci starają się:

· eliminować z ruchu pijanych kierowców,

· reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,

· sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa,

· sprawdzać przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym,

· zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia na drogach województwa kujawsko-pomorskiego, od 24 do 26 grudnia (włącznie) doszło do 5 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a sześć osób zostało rannych. Ponadto policjanci zatrzymali 26 pijanych kierowców.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło w sobotę (26.12) w okolicach miejscowości Nowy Dwór. Na łuku drogi, kierująca samochodem opel vectra, z nieustalonej przyczyny, zjechała na przeciwny pas. Następnie doszło do zderzenia czołowego z samochodem kia ceed. Dwie osoby, kierująca i pasażer, podróżujące oplem zginęły na miejscu.

Samochodem kia podróżowało małżeństwo z małym dzieckiem. Dwie osoby z obrażeniami pozostały w szpitalu. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczali ślady, wykonywali oględziny, i przesłuchiwali świadków. W sprawie tej prowadzone będzie śledztwo, które ustali przyczynę tej tragedii.

Wiadomości lokalne

2019-05-22, godz. 20:32 Serce miasta bez spalin i ryku silników. Tak zdecydowali mieszkańcy Starego Rynku bez samochodów chcą uczestnicy konsultacji społecznych w Bydgoszczy. Za taką opcją opowiedziała się zdecydowana większość autorów opinii. Głosow ... » więcej 2019-05-22, godz. 18:53 Wanda Nowicka na rondzie Jagiellonów. W tym miejscu niepełnosprawni zawracają... O wprowadzenie kolejnych rozwiązań ułatwiających życie osobom niepełnosprawnym apelowała w Bydgoszczy Wanda Nowicka, „jedynka' na regionalne liście Wiosny w e ... » więcej 2019-05-22, godz. 17:18 O uzdrawianiu relacji lekarz - pacjent opowie w sobotę (25.05.) gość z Norwegii Profesor P » więcej 2019-05-22, godz. 16:36 Są miejsca i pieniądze, a dzieci niewiele. Uzdrowiska czekają na małych pacjentów Na konferencji, pt. „Samorząd dzieciom”, która odbyła się w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim, spotkali się w sprawie zdrowia najmłodszych pacjentów samorządo ... » więcej 2019-05-22, godz. 15:35 Wyremontują alejki i powieszą hamaki. W Parku Tysiąclecia wszystko będzie jak nowe Park Tysiąclecia na lewobrzeżu Torunia przejdzie rewitalizację. Będą nowe alejki parkowe, ławki, stojaki na rowery, a w części wypoczynkowej hamaki i leżaki. » więcej 2019-05-22, godz. 15:03 Na górze Mikołaj Kopernik, na dole Zbigniew Girzyński, a w tle kampania wyborcza Infrastruktura, gospodarka oraz inwestycje w kulturę i człowieka - tym, między innymi, chce zająć się dr Zbigniew Girzyński, kandydat listy Prawa i Sprawiedli ... » więcej 2019-05-22, godz. 14:15 Lekarze zbadają twoje znamiona za darmo. „Biała Sobota” w Bydgoszczy Bydgoszczanie będą  mogli skontrolować swoje znamiona. W ramach „Białej Soboty” specjaliści będą wykonywać badania dermatoskopowe w kierunku wykrycia czerniak ... » więcej 2019-05-22, godz. 13:46 Poseł Tomasz Latos: Trzeba wypromować województwo w Unii Europejskiej - Chcę zabiegać o to, by nasze piękne województwo promowane było w Brukseli i Strasburgu - zapewniał podczas konferencji przy pomniku Kopernika w Toruniu pose ... » więcej 2019-05-22, godz. 13:14 O pieniądzach, prawie czy sojuszach. Debaty przed Eurowyborami w Polskim Radiu PiK [wideo] Ostatnia debata z udziałem kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego odbyła się w środę (22 maja) w Polskim Radiu PiK. Wszystkie cztery można obejrzeć ... » więcej 2019-05-22, godz. 13:04 Reforma edukacji drogo kosztowała. Bydgoski ratusz: „Niech rząd za to płaci” Prawie 3,5 mln zł zapłaty od rządu domaga się Urząd Miasta Bydgoszczy za reformę edukacji. » więcej
1234567