Wtorek, 26 maja 2020 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamentowiec
2015-12-27, 13:10 Redakcja na podst. inf. policji

Wzmożone kontrole na drogach

Policjanci będą kontrolować m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci.
Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu, dlatego też m. in. na drogach województwa kujawsko-pomorskiego będzie więcej policyjnych patroli.

Policyjne działania rozpoczęły się 24 grudnia. Przed nami ostatnia doba wzmożonych kontroli.

Policjanci starają się:

· eliminować z ruchu pijanych kierowców,

· reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,

· sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa,

· sprawdzać przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym,

· zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia na drogach województwa kujawsko-pomorskiego, od 24 do 26 grudnia (włącznie) doszło do 5 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a sześć osób zostało rannych. Ponadto policjanci zatrzymali 26 pijanych kierowców.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło w sobotę (26.12) w okolicach miejscowości Nowy Dwór. Na łuku drogi, kierująca samochodem opel vectra, z nieustalonej przyczyny, zjechała na przeciwny pas. Następnie doszło do zderzenia czołowego z samochodem kia ceed. Dwie osoby, kierująca i pasażer, podróżujące oplem zginęły na miejscu.

Samochodem kia podróżowało małżeństwo z małym dzieckiem. Dwie osoby z obrażeniami pozostały w szpitalu. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczali ślady, wykonywali oględziny, i przesłuchiwali świadków. W sprawie tej prowadzone będzie śledztwo, które ustali przyczynę tej tragedii.

Wiadomości lokalne

2020-05-26, godz. 18:16 Aura zmienia plany. Nie będzie mostu tymczasowego w Toruniu Nie będzie tymczasowej przeprawy w Toruniu. Powodem jest susza i niski stan Wisły - poinformował podczas wtorkowej wideokonferencji prezydent miasta Michał Za ... » więcej 2020-05-26, godz. 16:20 Tęsknota i bajki zza krat. Dzień Matki w więzieniu Zza krat piszą wiersze i bajki dla swoich dzieci. Kobiety z Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu w ten sposób spędzają ten wyjątkowy dla wszystkich matek dzień. » więcej 2020-05-26, godz. 15:41 Kujawsko-Pomorskie: Brak nowych zakażeń koronawirusem, 6 nowych ozdrowieńców O 6 kolejnych osobach, które zostały wyleczone z COVID-19 poinformowały we wtorek po południu służby wojewody kujawsko-pomorskiego. » więcej 2020-05-26, godz. 15:10 Kontynuacja i doskonalenie. Takie są plany rektora UKW na kolejną kadencję Nie zapowiada dużych zmian na uczelni. Zamiast tego mówi o kontynuacji i doskonaleniu tego, co już zostało zapoczątkowane. Nowy-stary rektor Uniwersytetu Kazi ... » więcej 2020-05-26, godz. 14:02 Rodziny zmarłych na Covid-19 chcą przeniesienia śledztwa do Gdańska Czy śledztwo w sprawie możliwych nieprawidłowości w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu zostanie przeniesione do Gdańska ? Chce tego część rodzin - d ... » więcej 2020-05-26, godz. 11:13 Znowu zmiany w okolicach Kujawskiej. Kolejny etap rozbudowy [grafiki] Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystępuje do prac na odcinkach, po których ob ... » więcej 2020-05-26, godz. 10:42 Europoseł Karski: Mechanizm „ulica i zagranica” przed wyborami to standard [wywiad] - Przed wyborami zawsze uruchamiany jest mechanizm „ulica i zagranica” - uważa europoseł Karol Karski, który był dziś gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK ... » więcej 2020-05-26, godz. 08:34 Tylko dwa procent uczniów wróciło w poniedziałek do szkół w regionie Klasy bez pluszaków i dywanów, dystans oraz mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk przy wejściu - tak wyglądał powrót dzieci do szkolnych ławek. Od 25 maja, ... » więcej 2020-05-25, godz. 20:49 Śmieci: powstała petycja w sprawie zerwania umowy z firmą Komunalnik - Firma Komunalnik nie radzi sobie z wywozem odpadów w Bydgoszczy, dlatego miasto powinno zerwać z nią umowę - uważa Daniel Kaszubowski. Bydgoszczanin napisał ... » więcej 2020-05-25, godz. 18:50 Bydgoski sędzia Jakub K. bez immunitetu. Jest zgoda na zatrzymanie. Zarzut: gwałt Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła w poniedziałek 25 maja immunitet sędziemu, który miał dopuścić się gwałtu i wyraziła zgodę na jego zatrzymanie or ... » więcej
1234567