Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2013-06-20, 19:25 Marek Ledwosiński

Będą cięcia wynagrodzeń we włocławskim szpitalu

Dyrektor szpitala Krzysztof Malatyński (z lewej) w czasie konferecji z wicemarszałkiem województwa Edwardem Hartwichem. Fot. Marek Ledwosiński
Dyrektor szpitala Krzysztof Malatyński (z lewej) w czasie konferecji z wicemarszałkiem województwa Edwardem Hartwichem. Fot. Marek Ledwosiński
Zła finansowa sytuacja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej nowo powołany dyrektor lecznicy Krzysztof Malatyński oświadczył, że planuje obniżkę pensji wszystkich osób, pracujących w szpitalu.
- Dług szpitala wynosi około 27 mln zł, jest 14-17 zobowiązań wymagalnych, zagrożony jest comiesięczny przychód, ubiegłoroczna strata to 10 mln - wyliczał Krzysztof Malatyński.

W związku z tą sytuacją ograniczono zakupy, m.in. leków, żeby w pierwszej kolejności zużyć zgromadzone zapasy. Dyrektor podkreśla jednak, że w wyniku podjętych działań w żaden sposób nie ucierpią pacjenci.

- Kondycja szpitala jest taka, że jeśli wierzyciele stracą cierpliwość, zaczną oddawać do windykacji nasze zaległości to może się okazać, że w ogóle nie będzie środków na wypłaty wynagrodzeń. Należy jak najszybciej przeprowadzić restrukturyzację, żeby odzyskać płynność finansową. Jak głębokie będą redukcje płac na razie trudno określić, trwają rozmowy z NFZ. Liczymy na to, że Fundusz widząc jak do tej pory był finansowany Włocławek w ciągu ostatnich 5 lat, jednak wspomoże nas jakimiś środkami i wtedy dopiero będę mógł rozpocząć negocjacje ze związkami zawodowymi na temat redukcji czy zawieszenia części wypłat - informuje dyrektor włocławskiego szpitala.

- To nie jest pójście na wojnę ze związkami i lekarzami. Dyrektor zaznacza, ze jeżeli dalej utrzymywałby się taki stan, to za chwilę w ogóle nie byłoby pracy i to muszą uświadomić sobie osoby pracujące w szpitalu, zarówno na umowach jak i na kontraktach. - Zaciskanie musi się odbyć, ale chciałbym, aby było ono chwilowe i przejściowe - powiedział Krzysztof Malatyński. Ma nadzieję, że załoga zrozumie te sytuację.

Według zapowiedzi dyrektora przy obecnym finansowaniu szpitala obniżka wynagrodzeń mogłaby sięgnąć nawet 15 procent.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku działa kilkanaście organizacji związkowych. Już teraz protestuje Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Szefowa szpitalnego ogniwa tej organizacji nie wykluczyła strajku w obronie pensji pielęgniarek.
Rozmowa z dyrektorem Krzysztofem Malatyńskim
Włocławek

Wiadomości lokalne

2019-11-14, godz. 18:59 - Komisja wsłucha się w głos seniorów - mówi jej nowa przewodnicząca Joanna Borowiak Pochodząca z Włocławka poseł Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości (wybrana w okręgu toruńskim), została przewodniczącą komisji polityki senioralnej. W po ... » więcej 2019-11-14, godz. 17:54 Wyszedł do pracy i ślad po nim zaginął. Gdzie jest Piotr Langner? Komisariat Policji Bydgoszcz - Fordon poszukuje Piotra Langnera lat 51, który 13 listopada 2019 r. o godz. 10:00 wyszedł z domu do pracy, do której nie dotarł ... » więcej 2019-11-14, godz. 16:47 Dziecko w sieci. Na początku powinno być tam z rodzicami Internet jest jak nóż i tak jak uczymy dziecko nim bezpiecznie kroić, tak musimy nauczyć je świadomego poruszania się w sieci. » więcej 2019-11-14, godz. 15:46 Wyzwania dla wojskowych w erze cyfrowej - dyskusja na konferencji w Bydgoszczy Bezpieczeństwo i wyzwania jakie stoją przed polską armią we współczesnym świecie - o tym rozmawiali w Bydgoszczy uczestnicy ogólnopolskiej konferencji naukowe ... » więcej 2019-11-14, godz. 14:45 Jan Rulewski na emeryturę? Tak, ale nie rezygnuje z aktywności Jan Rulewski pożegnał się z fotelem senatora. Na emeryturze nie zamierza jednak zawiesić działalności politycznej. Jan Rulewski w życiu publicznym obecny był ... » więcej 2019-11-14, godz. 13:46 Wlazł kotek... do domku w Świeciu. Kto go zbudował? Młodzież! Brawo! Drewniany, piętrowy, ocieplony domek dla kotów zamontowano dzisiaj przy starostwie powiatowym w Świeciu. » więcej 2019-11-14, godz. 13:28 Tomasz Latos (PiS) po raz kolejny przewodniczącym sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos (PiS) został wybrany jednomyślnie w czwartek po raz kolejny na przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia. Podczas pierwszego posiedzenia komisji ... » więcej 2019-11-14, godz. 12:48 CBA zabezpiecza dokumenty w firmach zajmujących się serwisem lokomotyw i wagonów Funkcjonariusze CBA w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody Przewozom Regionalnym zabezpieczają w czwartek w 11 miejscach w kraju m.in. ... » więcej 2019-11-14, godz. 11:51 Zbigniew Sosnowski: ważne kto co ma do zaoferowania, a nie gdzie mieszka Miejsce zamieszkania nie powinno decydować o podziale stanowisk w samorządzie województwa - tak uważa Zbigniew Sosnowski, gość dzisiejszej Rozmowy dnia. » więcej 2019-11-14, godz. 10:49 Fotowoltaika na dachu UTP. Będzie bardziej ekologicznie! Dwie nowe instalacje fotowoltaiczne zamontowano na budynku w kampusie UTP w Fordonie w Bydgoszczy. » więcej
1234567