Piątek, 19 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2013-06-12, 14:37 Marcin Doliński

Związkowcy z WZU złożyli doniesienie ws. przetargu na remont armatohaubic

Związkowcy z Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu nie zgadzają się z wynikami przetargu na remont armatohaubic i złożyli do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa podczas trwania procedury konkursowej.
Podejrzenie dotyczy m.in. ceny, doświadczenia i wiarygodności firmy, która zwyciężyła w przetargu, w którym uczestniczyły też grudziądzkie zakłady

- Oprócz prokuratury poinformowaliśmy również Najwyższą Izbę Kontroli i Biuro Bezpieczeństwa Narodowego - mówi Stefan Sulikowski z WZU w Grudziądzu. - Uważamy, ze tego typu działanie jest bowiem szkodliwe gospodarczo i podejrzewamy, że ma związek z naszym protestem przeciwko przejęciu WZU przez grupę Bumar - dodaje związkowiec. Przyznaje, że nie ma na to dowodów i że jest to subiektywna ocena.

Wszystkie zarzuty związkowców odpiera przedstawiciel zamawiającego - 1. Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu. Rzecznik prasowy jednostki kpt Robert Grodzicki zaznacza, że postępowanie przetargowe zostało przeprowadzone zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych i obowiązującymi przepisami prawa.
Związkowcy z WZU w Grudziądzu złożyli doniesienie ws. przetargu na remont armatohaubic
Grudziądz

Wiadomości lokalne

2019-04-19, godz. 08:04 Chcesz pomóc? Możesz dołożyć się do budowy Domu Nestora w Toruniu Fundusze na budowę całodobowego Domu Nestora zbiera toruńska Fundacja 'Łączymy Pokolenia'. » więcej 2019-04-19, godz. 07:11 Masz nietypowe odpady? Zawieź je do nowych, bydgoskich PSZOK-ów! Trzy nowoczesne PSZOKI czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstały w Bydgoszczy. » więcej 2019-04-18, godz. 21:22 We Włocławku też problemy z maturami. Brakuje egzaminatorów Nawet jeśli w strajkujących szkołach zbiorą się rady pedagogiczne i przeprowadzą kwalifikację uczniów, to i tak trzeba będzie rozstrzygnąć problem komisji egz ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:32 Katarzyna Lubnauer w Bydgoszczy: Za Nową Piątkę PiS zapłacimy wszyscy - Ten rząd nie traktuje poważnie nauczycieli - mówiła w Bydgoszczy szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Według niej rząd nie chce rozwiązać problemu nauczy ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:37 To życie, a nie film. Jest akt oskarżenia w sprawie słynnego operatora Amerykański operator, który podczas zeszłorocznego Camerimage w Bydgoszczy pobił ratownika medycznego i szarpał się z policjantami stanie wkrótce przed sądem. » więcej 2019-04-18, godz. 16:17 W toruńskich placówkach oświatowych strajkuje 949 osób, a na zwolnieniach jest 450! Co z maturami? Po świętach zbiorą się rady pedagogiczne w toruńskich szkołach w sprawie klasyfikacji uczniów przed maturą. Dotychczasowe próby zakończyły się niepowiedzeniem. » więcej 2019-04-18, godz. 14:55 Pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i wyłudzenie prawie miliona zł Lubuscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Biura Operacji Antyterrorystycznych zatrzymali w Toruniu pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i o wyłud ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:05 Wojskowy liczył na seks z nastolatką. Wyrok w zawieszeniu Pułkownik Robert O. - były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu skazany za składanie propozycji seksualnych 14-latce. Sąd w Grudziądzu o ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:09 „Flisak” popłynie przez Wisłę. Konkurs zakończony, nazwa dla promu wybrana „Flisak” to nazwa jednostki promowej, która będzie kursować między brzegami Wisły na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa w gminie Zławieś Wielka. Imię dla ... » więcej 2019-04-18, godz. 11:45 Nauczycielski wiec na pl. Wolności w Bydgoszczy [wideo, foto] Kilkuset nauczycieli zebrało się na pl. Wolności w Bydgoszczy. Był to wiec poparcia dla związkowców, którzy w Warszawie po raz kolejny spotkali się z rządem. ... » więcej
1234567