Poniedziałek, 28 września 2020 r.   Imieniny: Wacława, Tymona, Marka
Polskie Radio PiK » Kto Ty jesteś? » Kto Ty jesteś?
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-08-03, 01:01 Adam Droździk

Lipiec

29 lipca 2019

Audycja Żanety Walentyn.
Polskie Radio PiK - Kto Ty jesteś z 29.07.2019

22 lipca 2019

W audycji Magdy Jasińskiej przypomnienie niezwykłej postaci związanej przez lata z naszym regionem. Choć był bydgoszczaninem z wyboru, to właśnie to miasto rozsławił wśród żeglarzy, a Bydgoszcz dzięki m.in. jego wyczynom urosła do miasta "morskiego". Niedawno minęła druga rocznica jego śmierci. Aleksander Kaszowski - polski jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, żeglarz i autor książek poświęconych żeglarstwu. Dwukrotny Grotmaszt Bractwa Kaphornowców, byłe bohaterem audycji „Kto Ty jesteś?”, w której wykorzystaliśmy fragmenty spotkań u pana Aleksandra, a wspominali go jego przyjaciele i współpracownicy.
Polskie Radio PiK - Kto Ty jesteś z 22.07.2019

15 lipca 2019

Niedawno minęła kolejna rocznica urodzin Andrzeja Szwalbego - bydgoszczanina z wyboru, wielkiego wizjonera, wieloletniego dyrektora Filharmonii Pomorskiej, pomysłodawcy m.in. ośrodka uniwersyteckiego czy opery w Bydgoszczy. W audycji "Kto Ty jesteś?" Magda Jasińska rozmawiała o tej wybitnej postaci z Krystyną Starczak-Kozłowską, autorką książki pt. „Życie na przełomie. Opowieść o Andrzeju Szwalbe”.
Polskie Radio PiK - Kto Ty jesteś z 15.07.2019

8 lipca 2019

Magda Jasińska zajęła się kulturą Romów. Za 10 dni w Ciechocinku odbędzie się już 23. Festiwal Piosenki i Kultury Romów organizowany przez Don Vasyla Szmidta, piewcę kultury romskiej. Co roku pod tężniami rozbija się cygański tabor z ogniskiem i kolorowymi wozami, a przez dwa wieczory nad miastem unoszą się niezwykłe rytmy romskiej muzyki w wykonaniu artystów z całego świata. Jacy są dzisiejsi Romowie, czy bardziej integrują się z Polakami? Czy kształcą swoje wrodzone zdolności artystyczne? O tym audycji Magdy Jasińskiej, w której wykorzystane zostały archiwalne nagrania m.in. z Don Vasylem czy nieżyjącym już Ryszardem Ulickim.
Polskie Radio PiK - Kto Ty jesteś z 08.07.2019

1 lipca 2019

W audycji "Kto Ty jesteś" o Towarzystwie Radiowym "Gdańska 48/50" w Bydgoszczy. Początek działalności Towarzystwa Radiowego w Polskim Radiu PiK w Bydgoszczy ogłoszony został uroczyście w Święto Narodowe Trzeciego Maja w 2019 roku. Towarzystwo powstało w 100-lecie odzyskania niepodległości, pokonując po drodze wiele niebagatelnych trudności.

O powstaniu, celach, przesłaniach i działalności Towarzystwa Radiowego w Polskim Radiu PiK, usłyszeć można było w audycji Żanety Walentyn 1 lipca br. - tego dnia przypada akurat 74. rocznica otwarcia rozgłośni bydgoskiej w budynku przy Gdańskiej 50.
Polskie Radio PiK - Kto Ty jesteś z 01.07.2019