Środa, 02 grudnia 2020 r.   Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Polskie Radio PiK » Kto Ty jesteś? » Kto Ty jesteś?
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-08-03, 01:00 Adam Droździk

Maj

27 maja 2019

W audycji Magdy Jasińskiej tym razem przypominamy wyjątkowych żeglarzy, którzy przez lata rozsławiali Bydgoszcz dokonując rzeczy niemożliwych. W "Bractwie Kaphornowcow" działali przez lata. Pośród nich nieżyjący już dzis kpt. Aleksander Kaszowski, który na Eurosie opłynął w 1974 roku przylądek Horn. W audycji wykorzystano fragmenty spotkania "Bractwa Kaphornowcow" w Bydgoszczy, w 40. rocznicę powstania.
Polskie Radio PiK - Kto Ty jesteś z 27.05.2019

20 maja 2019

Napięte stosunki z Izraelem obserwujemy od czasu wprowadzenia (zniesionej później) nowelizacji ustawy o IPN. Przegłosowanie przez Kongres Stanów Zjednoczonych ustawy 447 oraz atak na Marka Magierowskiego, ambasadora w Izraelu, sytuację tylko pogorszyło. Wypowiedzi przedstawicieli rządu Izraela czy Światowego Kongresu Żydów zarzucające Polakom antysemityzm, wywołują wśród Polaków kontrproduktywne reakcje. O tym w audycji Żanety Walentyn.
Polskie Radio PiK - Kto Ty jesteś z 20.05.2019

13 maja 2019

W audycji Magdy Jasińskiej przypomnienie osoby niezwiązanej z regionem ale bardzo kojarzonej z Bydgoszczą. Ignacy Jan Paderewski, ten wielki Polak, mąż stanu ale a może przede wszystkim artysta, kompozytor, pianista-showman i bożyszcze kobiet, kojarzony jest z Bydgoszczą chociażby poprzez Filharmonię Pomorską i Towarzystwo Muzyczne, które noszą jego imię. Jest patronem portu lotniczego ale przede wszystkim z Bydgoszczą się kojarzy poprzez Międzynarodowe Konkursy Pianistyczne. W audycji zabrzmiał archiwalny zapis głosu Paderewskiego i archiwalne wypowiedzi na jego temat naukowców, muzykologów, historyków i muzyków.
Polskie Radio PiK - Kto Ty jesteś z 13.05.2019

6 maja 2019

"Mówiące kamienie". Fot. Henryk Żyłkowski
"Mówiące kamienie". Fot. Henryk Żyłkowski
O mówiących kamieniach w Borach Tucholskich w audycji Żanety Walentyn.
Polskie Radio PiK - Kto Ty jesteś z 06.05.2019