Czwartek, 03 grudnia 2020 r.   Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-01-22, 18:44 PAP

Tę książkę trzeba wycofać z rynku! Opisano w niej metody bicia dzieci

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak zapewnił, że w trybie pilnym zajmie się sprawą książki „Pasterz serca dziecka” Tedda Trippa, w której opisano metody bicia dzieci. Fot. Pixabay
Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak zapewnił, że w trybie pilnym zajmie się sprawą książki „Pasterz serca dziecka” Tedda Trippa, w której opisano metody bicia dzieci. Fot. Pixabay
Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak zapewnił, że w trybie pilnym zajmie się sprawą książki „Pasterz serca dziecka” Tedda Trippa, w której opisano metody bicia dzieci. Tę książkę trzeba jak najszybciej wycofać z rynku. To nawoływanie do bicia dzieci, a to przestępstwo – skomentował Pawlak.
W środę w mediach społecznościowych psycholog Magdalena Komsta udostępniła fragment poradnika dla rodziców „Pasterz serca dziecka” autorstwa Tedda Trippa. Terapeutka alarmowała, że jest to książka promującą bicie dzieci, nawet niemowląt, „za karę”.

Publikację wydało Wydawnictwo Słowo Prawdy, będące organem prasowym i wydawniczym Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP.

W odpowiedzi na oburzenie internautów wydawnictwo napisało, że podjęto decyzję o tymczasowym wstrzymaniu sprzedaży książki.

– W ciągu najbliższych tygodni zostanie podjęta decyzja o jej przywróceniu do sprzedaży lub wycofaniu z oferty. Decyzję ogłosimy w osobnym komunikacie – zapowiedziało wydawnictwo.

Wycofania książki z rynku domaga się rzecznik praw dziecka.

– Trudno uwierzyć, że to prawda. Tę książkę trzeba jak najszybciej wycofać z rynku. To nawoływanie do bicia dzieci, a to przestępstwo. Zajmę się tym w trybie pilnym! – napisał na Twitterze Mikołaj Pawlak.

W opublikowanych przez Komstę fragmentach książki, autor Tedd Tripp – zwracając się do rodziców – napisał, że „karanie musi być wyrazem twojego posłuszeństwa Bożym poleceniom i troski o dobro dziecka”. „Każda inna postawa byłaby tylko formą agresji wobec słabszego. Nie masz prawa uderzyć własnego dziecka w sytuacji innej, niż biblijnie usankcjonowanej kary!” – wskazał.

Zdaniem autora, gdy dziecko „jest dość duże”, by przeciwstawiać się poleceniom rodzica, „jest wystarczająco dojrzałe do tego, by być karane”. „Buntem mogą być protesty niemowlaka przed zmianą pieluchy albo usztywnianie się, gdy chcesz posadzić je na kolanach. Procedura karania jest zawsze taka sama” – napisał.

Tripp wskazał, że „jeżeli to tylko możliwe, gdy musisz ukarać swoje dziecko, powinieneś to zrobić w odosobnieniu”. „Musisz być rozsądny. Niektórzy są nawet gotowi donieść policji, że sprawiasz swoim dzieciom lanie” – napisał.

Wydawnictwo Słowo Prawdy na swojej stronie internetowej napisało, że dr Tedd Tripp „jest pastorem i cenionym specjalistą w zakresie poradnictwa, wychowywania i duszpasterstwa. Jest mówcą konferencyjnym, prowadzi wiele szkoleń, seminariów. Jest ojcem trójki dzieci i dziadkiem siedmiorga wnucząt”.

Dla rodziny

2020-12-02, godz. 16:22 Ściągnij i zacznij ratować jedzenie. Aplikacja „Too good to go" już w regionie Mieszkańcy regionu mogą uratować pełnowartościową żywność przed zmarnowaniem. W Bydgoszczy ruszyła aplikacja „Too good to go', w czwartek wystartuje też w Tor ... » więcej 2020-12-02, godz. 06:15 Kalendarze adwentowe online! Sprawdź jak to działa [wideo] Każdego roku przedświąteczny czas był okazją do spotkań i warsztatów. Tym razem będzie nieco inaczej, bo spotkania odbywają się w przestrzeni wirtualnej. Kale ... » więcej 2020-12-01, godz. 09:39 Prezent na święta dla męża - najlepsze pomysły [reklama] Boże Narodzenie to idealna okazja, aby sprawić radość swojej drugiej połówce. Na co dzień bowiem, często mijamy się w biegu i niekiedy, brakuje czasu nawet na ... » więcej 2020-11-30, godz. 20:10 Samobójstw wśród dzieci i młodzieży coraz więcej. Radni sejmiku chcą to zmienić - 10 proc. dzieci wymaga pomocy psychiatrycznej - mówiła dr Małgorzata Dąbkowska, konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży podczas po ... » więcej 2020-11-27, godz. 14:04 Hojność w pandemii się nie zmienia! Trwa akcja Szlachetna Paczka Trwają przygotowania do finału Szlachetnej Paczki. Mimo pandemii koronawirusa i surowych obostrzeń sanitarnych wolontariusze nie rezygnują w tym roku z niesie ... » więcej 2020-11-26, godz. 10:10 Wielka wyprawa na drugi koniec miasta. Słuchowisko dla dzieci w PR PiK Bydgoski Teatr Kameralny, w ramach akcji „Poczytaj mi”, przygotował słuchowisko dla dzieci - „Wielką wyprawę na drugi koniec miasta” Szymona Jachimka. Można j ... » więcej 2020-11-24, godz. 16:18 Andrzejkowe know-how z Muzeum Etnograficznego w Toruniu [wideo] Muzeum Etnograficzne w Toruniu w swoich filmowych opowieściach sięgnęło do tradycji wróżb andrzejkowych. » więcej 2020-11-23, godz. 14:43 Święta w gronie domowników lub w gronie do 5 osób? Jest taki projekt - W konsultacjach jest projekt rozporządzenia ograniczającego liczbę osób m.in. w czasie świąt, który ma zachęcić do tego, aby przy wigilijnym stole była tylk ... » więcej 2020-11-22, godz. 20:05 „Ferie to będzie kumulacja ludzi w jednym terminie". Apel z Zakopanego do rządu Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula chce w poniedziałek spotkać się z radą miasta i włodarzami ościennych gmin, aby wypracować wspólne stanowisko i apel do rzą ... » więcej 2020-11-22, godz. 14:00 „Operowy zawrót głowy" popularny w Internecie. Maciej Figas o spektaklu „Operowy zawrót głowy' zawrócił w głowie już wielu tysiącom odbiorców. Licznik wyświetleń na YouTube przekroczył ponad 6 tysięcy wyświetleń, a trzeba przyjąć, ... » więcej
1234567