Środa, 15 lipca 2020 r.   Imieniny: Henryka, Włodzimierza, Dawida
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
relaks
2019-11-25, 11:23 Magdalena Gill

W Krainie Lodu, grając w paintball albo w parku trampolin. Tak dziś wyglądają urodziny

Sala zabaw Złoty Smoczek w Bydgoszczy/fot. mg
Sala zabaw Złoty Smoczek w Bydgoszczy/fot. mg
Jak dziś dzieci świętują urodziny? Mało który maluch chce się bawić w tym wyjątkowym dniu z rówieśnikami w domu, skoro do wyboru są dziesiątki sal zabaw i gier, parków trampolin czy innych atrakcyjnych miejsc.
Największa sala zabaw w Bydgoszczy – Family Park – publikuje Top 5 najpopularniejszych urodzin w minionych miesiącach. Na pierwszym miejscu jest świętowanie w pokoju "Kraina lodu", dalej kolejno - pokój sportowy, warsztaty slime z profesorem Ciekawskim, Fluo Party i urodziny z grą Minecraft. Ale nie tylko Family Park kusi dzieci. Te, którym marzy się skakanie do woli, mogą zorganizować przyjęcie w Parku Trampolin, wielbiciele gier komputerowych mogą zaprosić koleżanki i kolegów na elektronicznego paintballa do salonu Laser Fight, a zwolennicy ekologii i zdrowego stylu życia – na Ekourodziny w ipomagalni, podczas których dzieci robią pacynki, malują stopami, wspólnie gotują albo szaleją na wieczorze piżamowym w tipi. Z kolei sala zabaw Złoty Smoczek oferuje spotkanie z ogromnym pluszowym stworem, który tańczy i bawi się z dziećmi.

Dlaczego rodzice decydują się dziś na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego nie w domu, tylko w salach zabaw i innych tego typu miejscach?
– Powodów jest mnóstwo. Po pierwsze - dzieci w domu się nudzą, po drugie – oferta sal zabaw jest bardzo szeroka. Dzieci świetnie się bawią, to jest kreatywne, dzieci się przy tym rozwijają i nie robią w domu bałaganu - mówi Magda, mama 5-letniej Ali, które spotkaliśmy w bydgoskiej sali zabaw Złoty Smoczek. – Na pewno można zaprosić więcej dzieci. To super zabawa, bez względu na pogodę - dodaje.

– To atrakcja dla dzieci i mniej pracy dla rodziców, bo my zajmujemy się dziećmi - mówi Kamila Morkowska, animator w sali zabaw Złoty Smoczek. – To jest też dla dzieci forma spotkania w innym i nowym miejscu, też forma spotkania dla rodziców poza szkołą, przedszkolem – poznania się, też zawarcia znajomości. W okresie jesienno-zimowym jest zwiększony ruch, w tygodniu mamy minimum dwie imprezy dziennie, w weekend – od czterech do sześciu. Grupy liczą sobie od 10 do 20 osób, ostatnio mieliśmy nawet urodziny na 30 gości, jubilatów było pięcioro, więc wielka impreza - dodaje.
Relacja Magdaleny Gill

Dla rodziny

2020-07-14, godz. 09:10 Forodońskie „Europodwórka" coraz bliżej! Wolontariusze przejdą testy Już po raz dziesiąty odbędzie się organizowany przez Fundację „Wiatrak” projekt „Europodwórka”. W tym roku do Bydgoszczy przyjedzie 12 zagranicznych wolontari ... » więcej 2020-07-14, godz. 07:04 Rusałki, mówiące ptaki i Królowa Nocy. Wakacje w Muzeum Etnograficznym „Wehikuł czasu”, „Bajeczny czwartek”, „Etnoigraszki” oraz piątki z przewodnikiem w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce - to wakacyjne wydarz ... » więcej 2020-07-13, godz. 18:48 Ma tylko dwa miesiące, a już walczy o życie. Mały Nikodem potrzebuje pomocy! Paweł i Kamila Topolińscy z Bydgoszczy od tygodnia wiedzą, że ich syn zaczął umierać. Nikoś ma szansę na przeżycie, jednak pilnie potrzebuje leczenia, które j ... » więcej 2020-07-13, godz. 07:06 Pamięć potrzebuje obrazów. Bydgoska delegatura IPN zaprasza na kilka wystaw Setna rocznica plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu, setna rocznica Bitwy Warszawskiej i 40. rocznica powstania 'Solidarności'. To trzy wydarzenia, do któ ... » więcej 2020-07-12, godz. 17:10 Koronowo zdecydowało: plac zabaw będzie dezynfekowany i używany Już w najbliższy poniedziałek, 13 lipca, Koronowo otwiera plac zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie. Co dwie godziny plac ma być dezynfek ... » więcej 2020-07-12, godz. 08:00 Ołówki, igły i nici w młodych dłoniach - zamiast smartfona. Spotkanie z modą i historią Poznają, zaprojektują i uszyją. Kreacje z okresu dwudziestolecia międzywojennego powstaną podczas warsztatów pod hasłem „Moda Wyzwolona”. Projekt po raz drugi ... » więcej 2020-07-11, godz. 07:20 Dobroczynność na fali! Oni płyną, i pieniądze płyną na konto hospicjum Kajakiem z Warszawy do Gdańska. Dawid Rojek i Grzegorz Jasionowicz z Rzeszowa, płyną Wisłą, by pomóc chorym dzieciom. Mają do pokonania ponad 450 km. W piątek ... » więcej 2020-07-10, godz. 07:54 Mammobus jeździ po regionie. Sprawdź, gdzie i kiedy parkuje u Ciebie [harmonogram] Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Warto regularnie robić badania, by wykryć go jak najwcześniej. Nie trzeba daleko jecha ... » więcej 2020-07-09, godz. 09:30 Kto pomoże niepełnosprawnym dotrzeć na wybory? Rodzina, znajomi Przed nami kolejna tura wyborów, co dla niektórych wyborców, przede wszystkim starszych wiekiem i niepełnosprawnych, wiąże się z problemem z dotarciem i wejśc ... » więcej 2020-07-09, godz. 07:15 Oni pomagają dorosłym i dzieciom w przejściu niełatwej drogi do...rodziny Samorząd województwa, kwotą dwóch milionów stu pięćdziesięciu tysięcy złotych, wsparł dwie organizacje z regionu zajmujące się adopcją dzieci i opieką nad rod ... » więcej
1234567