Środa, 15 lipca 2020 r.   Imieniny: Henryka, Włodzimierza, Dawida
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Centrum Zabaw Rodzinnych
2019-11-18, 06:56 Magdalena Gill

Elza, Arielka i Vaiana tańczą na lodzie. Rewia „Disney on ice” zachwyca dzieci

Rewia "Disney on ice: Moc jest w Tobie" w Ergo Arenie w Gdańsku-Sopocie/fot. mg
Rewia "Disney on ice: Moc jest w Tobie" w Ergo Arenie w Gdańsku-Sopocie/fot. mg
Rewia "Disney on ice: Moc jest w Tobie" w Ergo Arenie w Gdańsku-Sopocie/fot. mg
Rewia "Disney on ice: Moc jest w Tobie" w Ergo Arenie w Gdańsku-Sopocie/fot. mg
Rewia "Disney on ice: Moc jest w Tobie" w Ergo Arenie w Gdańsku-Sopocie/fot. mg
Rewia "Disney on ice: Moc jest w Tobie" w Ergo Arenie w Gdańsku-Sopocie/fot. mg
Bohaterka kinowego hitu „Vaiana: Skarb oceanu”, syrenka Arielka, księżniczki Anna i Elza z „Krainy lodu”, Bella i monstrum z „Pięknej i bestii” i wiele innych postaci z bajek Disneya pojawia się podczas rewii „Disney on ice: Moc jest w Tobie”, która w listopadzie i grudniu odwiedza pięć polskich miast.
Na trasie rewii „Disney on ice” na początek znalazła się Ergo Arena w Gdańsku-Sopocie, a – w miniony weekend - Tauron Arena w Krakowie. Wszędzie bilety sprzedawały się w tempie błyskawicznym już pod koniec sierpnia. „Disney on ice” to kolorowe widowisko, w którym występują postacie, dobrze znane dzieciom z bajek Disneya. Mali widzowie po kolei oglądają skrócone opowieści – o syrence Arielce i innych morskich stworach, dzielnej Vaianie, Pięknej i Bestii, Roszpunce czy księżniczkach Annie i Elzie z „Krainy lodu”. Piruety na łyżwach wykonują księżniczki Disneya i inne barwne postacie, po lodzie suną nawet koniki morskie, kolorowe rybki i rozgwiazdy, bałwan Olaf, koń księcia z „Zaplątanych” czy renifer. Zachwycają bajeczne kostiumy, scenografia i mnóstwo efektów specjalnych. Najbardziej widowiskowe są sceny zbiorowe – m.in. gdy na lodzie – razem z Arielką –tańczy cała plejada morskich stworów albo gdy z bałwankiem Olafem, tęskniącym za latem, wirują pszczółki, kwiatki i motylki.

Dzieciaki rewia zachwyca. Oklaski wybuchają co chwilę, a gdy ich ulubieni bohaterowie zaczynają śpiewać, dzieciaki chórem śpiewają razem z nimi. Aplauz wybucha także na widok prowadzących całe widowisko: Myszki Miki i Minnie, Kaczora Donalda i Psa Goofy.
- Podobają mi się wszystkie jeżdżące na łyżwach królewny i muzyka, ośmiornica w Arielce, Arielka i rybka, Vaiana – wymieniają kilkulatki, oglądające widowisko. – Spektakl jest piękny, wrażenie robi taniec na łyżwach, muzyka, scenografia, światła. Warto było przyjechać, na pewno wrócimy za rok – dodają rodzice.

Widowisko można jeszcze obejrzeć w Łodzi, Gliwicach i Warszawie.
Relacja Magdaleny Gill

Dla rodziny

2020-07-14, godz. 09:10 Forodońskie „Europodwórka" coraz bliżej! Wolontariusze przejdą testy Już po raz dziesiąty odbędzie się organizowany przez Fundację „Wiatrak” projekt „Europodwórka”. W tym roku do Bydgoszczy przyjedzie 12 zagranicznych wolontari ... » więcej 2020-07-14, godz. 07:04 Rusałki, mówiące ptaki i Królowa Nocy. Wakacje w Muzeum Etnograficznym „Wehikuł czasu”, „Bajeczny czwartek”, „Etnoigraszki” oraz piątki z przewodnikiem w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce - to wakacyjne wydarz ... » więcej 2020-07-13, godz. 18:48 Ma tylko dwa miesiące, a już walczy o życie. Mały Nikodem potrzebuje pomocy! Paweł i Kamila Topolińscy z Bydgoszczy od tygodnia wiedzą, że ich syn zaczął umierać. Nikoś ma szansę na przeżycie, jednak pilnie potrzebuje leczenia, które j ... » więcej 2020-07-13, godz. 07:06 Pamięć potrzebuje obrazów. Bydgoska delegatura IPN zaprasza na kilka wystaw Setna rocznica plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu, setna rocznica Bitwy Warszawskiej i 40. rocznica powstania 'Solidarności'. To trzy wydarzenia, do któ ... » więcej 2020-07-12, godz. 17:10 Koronowo zdecydowało: plac zabaw będzie dezynfekowany i używany Już w najbliższy poniedziałek, 13 lipca, Koronowo otwiera plac zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie. Co dwie godziny plac ma być dezynfek ... » więcej 2020-07-12, godz. 08:00 Ołówki, igły i nici w młodych dłoniach - zamiast smartfona. Spotkanie z modą i historią Poznają, zaprojektują i uszyją. Kreacje z okresu dwudziestolecia międzywojennego powstaną podczas warsztatów pod hasłem „Moda Wyzwolona”. Projekt po raz drugi ... » więcej 2020-07-11, godz. 07:20 Dobroczynność na fali! Oni płyną, i pieniądze płyną na konto hospicjum Kajakiem z Warszawy do Gdańska. Dawid Rojek i Grzegorz Jasionowicz z Rzeszowa, płyną Wisłą, by pomóc chorym dzieciom. Mają do pokonania ponad 450 km. W piątek ... » więcej 2020-07-10, godz. 07:54 Mammobus jeździ po regionie. Sprawdź, gdzie i kiedy parkuje u Ciebie [harmonogram] Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Warto regularnie robić badania, by wykryć go jak najwcześniej. Nie trzeba daleko jecha ... » więcej 2020-07-09, godz. 09:30 Kto pomoże niepełnosprawnym dotrzeć na wybory? Rodzina, znajomi Przed nami kolejna tura wyborów, co dla niektórych wyborców, przede wszystkim starszych wiekiem i niepełnosprawnych, wiąże się z problemem z dotarciem i wejśc ... » więcej 2020-07-09, godz. 07:15 Oni pomagają dorosłym i dzieciom w przejściu niełatwej drogi do...rodziny Samorząd województwa, kwotą dwóch milionów stu pięćdziesięciu tysięcy złotych, wsparł dwie organizacje z regionu zajmujące się adopcją dzieci i opieką nad rod ... » więcej
1234567