Wtorek, 16 października 2018 r.   Imieniny: Gawła, Ambrożego
Polskie Radio PiK » Od deski do deski

Magazyn Literacki

To audycja literacka, w której polecamy, recenzujemy i zaglądamy pomiędzy okładki książek. Gościmy wybitnych pisarzy, poetów i wydawców. U nas o swoich książkach opowiadają m.in. Manuela Gretkowska czy Zygmunt Miłoszewski.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy ciekawe lektury.

W programie proponujemy konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, jak książki i e-booki. Recenzowane tytuły Słuchacze mają szansę wygrać. Omawiamy i uczestniczymy w spotkaniach z pisarzami, poetami i wydawcami. Śledzimy nowości wydawnicze, spotkania autorskie, relacje z literackich wydarzeń w regionie i wizyty w miejscach, gdzie dużo mówi się i dzieje wokół książki. Oprócz tego literackie ciekawostki oraz cykl pt. "Książki pod Lupą". Adres naszej skrzynki e-mail, to sztuka@radiopik.pl

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.

Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Obecnie każda z audycji ponownie funkcjonuje samodzielnie.

W najbliższej audycji...

14 października - w programie recenzje i konkursy. Naszym gościem będzie bydgoska pisarka książek dla dzieci i młodzieży Agnieszka Stelmaszyk, która opowie o nowych częściach swoich popularnych serii. Przy okazji rozmowy z Agnieszką Stelmaszyk, będzie można wygrać jej książkę "Odyseusze. Zemsta Królowej Piratów''. U nas także recenzja i szansa na wygranie powieści "Dziewczyna z gór" Małgorzaty Wardy. W cyklu "Książki pod Lupą" tym razem mowa będzie o książce "Klan Kossaków" Marka Sołtysika. Od deski do deski w niedzielę od 15.05-16.00. Zaprasza Bogumiła Wresiło .