Sobota, 07 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Polskie Radio PiK » Czytanie nie boli

Magazyn Literacki

dla tych, którzy lubią zanurzać się w lekturze...
dla tych, którzy lubią zanurzać się w lekturze...
To audycja literacka, w której polecamy, recenzujemy i zaglądamy pomiędzy okładki książek. Gościmy wybitnych pisarzy, poetów i wydawców. U nas o swoich książkach opowiadają m.in. Manuela Gretkowska czy Zygmunt Miłoszewski.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy ciekawe lektury.

W programie proponujemy konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, jak książki i e-booki. Recenzowane tytuły Słuchacze mają szansę wygrać. Omawiamy i uczestniczymy w spotkaniach z pisarzami, poetami i wydawcami. Śledzimy nowości wydawnicze, spotkania autorskie, relacje z literackich wydarzeń w regionie i wizyty w miejscach, gdzie dużo mówi się i dzieje wokół książki. Oprócz tego literackie ciekawostki oraz cykl pt. "Książki pod Lupą". Adres naszej skrzynki e-mail, to sztuka@radiopik.pl

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.


Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Od 2018 roku audycji ponownie funkcjonowała samodzielnie.

Nie zmieniając formuły ani pory, od początku 2019 roku audycja brzmi na naszej antenie pod tytułem "Czytanie nie boli" . Warto zapamiętać! :)

8 grudnia 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek z cyklu „Czytanie nie boli” spotkanie z Lucyną Brzezińską-Eluszkiewicz, która związana jest literacko z Bydgoszczą. W konkursie do wygrania książka pt. „Kasztanowy ludzik”, którą napisał duński scenarzysta i pisarz Soren Sveistrup. Adres dostępny w sprawie konkursu sztuka@radiopik.pl. W cyklu „Książki pod lupą” dosyć krytyczna rozmowa na temat najnowszej książki Michela Houellebecqa pt. „Serotonina”. Oprócz tego kolejny odcinek projektu „Ponad czytanie. Bydgoszcz dla Torunia” Fragment książki Roberta Małeckiego pt. „Najgorsze dopiero nadejdzie” przeczyta Łukasz Gajdzis, dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy .

1 grudnia 2019

W audycji Bogumiły Wresiło z cyklu „Czytanie nie boli” jak zwykle recenzje i książki do wygrania. Tym razem walczyć można było o tytuł „Opowiem Ci o zbrodni 2” czyli siedem tekstów o prawdziwych zbrodniach, pióra różnych autorów. W cyklu „Książki pod lup” tomik pt. „Tło" i spotkanie z poetką Agnieszka Herman. W radiowym projekcie kulturalnym „Ponad czytanie”, kolejny odcinek powieści Roberta Małeckiego pt. „Najgorsze dopiero nadejdzie” przeczytał bydgoski muzyk Marcin Pawłowski występujący pod pseudonimem artystycznym Pawbeats.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 01.12.2019
12