Wtorek, 22 stycznia 2019 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Jaki region?

Jaki region

27 września 2017

Polskie Radio PiK - Jaki Region z 27.09.2017
Nie ma domu w Kotomierzu, na którym nie wisiałby wielki plakat - "Nie, kurnikom!". Mieszkańcy gminy Dobrcz od wielu miesięcy walczą o to, by urzędy uznały ich za stronę w sprawie wybudowania pod ich oknami wielkich kurników. Tymczasem, mimo że to oni będą bezpośrednio narażeni na wszelkie uciążliwości, urzędnicy odmawiają im prawa głosu. O tym w audycji Żanety Walentyn.


Wideo: Janusz Wiertel

7 września 2017

Polskie Radio PiK - Jaki region z 7.09.2017 - Europejskie Dni Dziedzictwa
Według prognoz ONZ, w 2025 roku 60% mieszkańców świata będzie mieszkało w wielkich aglomeracjach miejskich, a 80% w miastach powyżej 20 tysięcy mieszkańców, czyli wśród wysokich drapaczy chmur, centrów handlowych, ulic i domów. Czy będą to miejsca przyjazne człowiekowi? Czy betonowe krajobrazy zastąpią naturę? Czy będziemy pamiętać słowa Jonasza Kofty: "Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście"...?

W 2017 roku już po raz 25. będziemy uczestniczyli w Europejskich Dniach Dziedzictwa. Ich przewodnie hasło brzmi "Krajobraz dziedzictwa - dziedzictwo krajobrazu". Jednym z ważnych wydarzeń tegorocznych Dni Dziedzictwa będzie konferencja naukowa zorganizowana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, poświęcona założeniom zieleni w przestrzeni urbanistycznej w XIX i XX wieku. Audycja Wojciecha Sobocińskiego.

23 czerwca 2017

Polskie Radio PiK - Jaki region z 23.06.2017
Relacja z otwartej sesji plenarnej Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Temat główny sesji to stan Wisły, plany działania w zakresie budowy Kaskady Dolnej Wisły, drogi wodnej E40, Platformy Multimodalnej Bydgoszcz-Solec Kujawski, budowa stopnia wodnego w Siarzewie koło Włocławka. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele rządu oraz Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego - Mazowieckiej i Śląskiej. Publicystyka Magdy Jasińskiej.

14 czerwca 2017 - Dziewierzewo

Polskie Radio PiK - Jaki region z 14.06.2017 - Dziewierzewo
Czy mieszkańcom Dziewierzewa w gminie Kcynia uda się pozbyć składowiska odpadów, które zlokalizowano w pobliżu ujęcia wody? Właściciel składowiska, zdaniem mieszkańców, zniknął jak kamfora, pozostawiając po sobie górę odpadów. Audycja na żywo z Dziewierzewa. Zaprasza Żaneta Walentyn.

13 czerwca 2017 - Toruń

Polskie Radio PiK - Jaki region z 13.06.2017 - Toruń
Samorząd Torunia pomógł w utworzeniu nowoczesnej wyszukiwarki internetowej niepelnosprawnik.pl, w której można znaleźć informacje o dostosowaniu obiektów użyteczności publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jak przebiega walka z barierami architektonicznymi w Toruniu, w regionie? Na co mogą liczyć instytucje, osoby prywatne? Czy sporo się pod tym względem zmieniło w ostatnich latach? Program na żywo z Torunia, ze Skweru Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej. Zaprasza Michał Słobodzian.

6 czerwca 2017

Polskie Radio PiK - Jaki Region z 06.06.2017
Czy Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu zdoła wyjść z z długów? Audycja Żanety Walentyn.

25 maja 2017 - Bydgoski Festiwal Nauki

Polskie Radio PiK - Jaki region? - Bydgoski Festiwal Nauki
Trwa Bydgoski Festiwal Nauki - pięć uczelni prezentuje łącznie 880 propozycji, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. W audycji prowadzonej na żywo z kampusu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przypomnimy najważniejsze i cieszące się największą popularnością wydarzenia, zastanowimy się nad ideą tego typu spotkań, porozmawiamy o funkcjonowaniu uczelni w obliczu kryzysu demograficznego i współpracy z biznesem. Partnerów festiwalu zapytamy, dlaczego zdecydowali się wspierać tego typu imprezy. Zaprasza Tomasz Kaźmierski.

19 maja 2017 - Kruszwica

Na żywo z Kruszwicy i znad Gopła. Wóz satelitarny stanął przy posterunku Straży Rybackiej. Rozmawiamy o kłusownictwie. To plaga od lat. Zaprasza Żaneta Walentyn.

17 maja 2017 - Paulin

Polskie Radio PiK - Jaki region z 17.05.2017 - Paulin
Zbliża się Święto Rodzin Zastępczych. Gościmy u jednej z zawodowych rodzin zastępczych, w powiecie nakielskim.Co skłania pary do tego, by wychowywać nie swoje dzieci, jak żyje taka wieloosobowa rodzina, czy ma odpowiednie wsparcie ? Czy w regionie przybywa osób gotowych do zostania rodzicem zastępczym? Publicystyka Moniki Siwak-Waloszewskiej.

16 maja 2017

Polskie Radio PiK - Jaki region z 16.05.2017
XXV edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN w Bydgoszczy. Na żywo z targów Andrzej Krystek.
1234