Sobota, 31 października 2020 r.   Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztof
Polskie Radio PiK » OPP
Ogłoszenie własne nadawcy

OPP w naszym regionie...

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1 procentu podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. To fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz chorych, niepełnosprawnych, samotnych i bezdomnych, ale także wspierające kulturę i naukę, oddziały szpitalne i szkoły niepubliczne, otaczające opieką zwierzęta i organizacje sportowe.
Wybór organizacji zasługujących na wsparcie jest ogromny.
Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl .

Można też posłuchać materiałów dźwiękowych na antenie Polskiego Radia PiK. Zaprasza Elżbieta Rupniewska.


25 października 2020

W audycji Elżbiety Rupniewskiej poświęconej Organizacjom Pożytku Publicznego, opowiemy o działalności hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które mieści się w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 25.10.2020

18 października 2020

W audycji Elżbiety Rupniewskiej poświęconej Organizacjom Pożytku Publicznego, zaglądamy do Górska koło Torunia, gdzie mieści się Centrum Edukacji Młodzieży im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O historii powstania ośrodka i jego roli mówi ks. dr Paweł Nowogórski, jego dyrektor.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 18.10.2020

11 października 2020

W audycji Elżbiety Rupniewskiej poświęconej Organizacjom Pożytku Publicznego, o wpływie pandemii na działalność jednej z najbardziej znanych organizacji pozarządowych niosących pomoc humanitarną w kraju i na świecie. Polska Akcja Humanitarna funkcjonuje od grudnia 1992 roku. Od 1998 roku prowadzi program dożywiania dzieci „Pajacyk”. Jak organizacja godzi swoją działalność z warunkami pandemii? O tym w rozmowie z Łukaszem Bartosikiem, szefem toruńskiego biura PAH.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 11.10.2020

4 października 2020

W audycji Elżbiety Rupniewskiej poświęconej Organizacjom Pożytku Publicznego, o działalności Fundacji Ochrony Zdrowia i Rehabilitacji Niepełnosprawnych w Łasinie, prowadzącej Warsztaty Terapii Zajęciowej i Spółdzielnię Socjalną. O tym w rozmowie z Wacławem Szramowskim.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 04.10.2020
12