Sobota, 18 stycznia 2020 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » OPP

OPP w naszym regionie...

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1 procentu podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. To fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz chorych, niepełnosprawnych, samotnych i bezdomnych, ale także wspierające kulturę i naukę, oddziały szpitalne i szkoły niepubliczne, otaczające opieką zwierzęta i organizacje sportowe.
Wybór organizacji zasługujących na wsparcie jest ogromny.
Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl .

Można też posłuchać materiałów dźwiękowych na antenie Polskiego Radia PiK. Zaprasza Elżbieta Rupniewska.


12 stycznia 2020

W audycji dotyczącej Organizacji Pożytku Publicznego Elżbieta Rupniewska odwiedza Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman, powołaną przez Biskupa Toruńskiego w 2002 roku.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 12.01.2020

5 stycznia 2020

W pierwszym w 2020 roku spotkaniu z Organizacjami Pożytku Publicznego, Elżbieta Rupniewska zagląda do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, gdzie mieści się Muzeum Oświaty, a obydwie instytucje wspiera Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa Oświaty. Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 05.01.2020