Niedziela, 29 marca 2020 r.   Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Polskie Radio PiK » OPP

OPP w naszym regionie...

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1 procentu podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. To fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz chorych, niepełnosprawnych, samotnych i bezdomnych, ale także wspierające kulturę i naukę, oddziały szpitalne i szkoły niepubliczne, otaczające opieką zwierzęta i organizacje sportowe.
Wybór organizacji zasługujących na wsparcie jest ogromny.
Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl .

Można też posłuchać materiałów dźwiękowych na antenie Polskiego Radia PiK. Zaprasza Elżbieta Rupniewska.


22 marca 2020

W audycji Elżbiety Rupniewskiej dotyczącej Organizacji Pożytku Publicznego, o działalności toruńskiej Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej. 9 marca br. minęła 111. rocznica urodzin tej wybitnej torunianki, jedynej kobiety wśród „Cichociemnych” i jednej z dwóch, które w Wojsku Polskim awansowały do stopnia Generała Brygady, damy Orderu Orła Białego, profesora nauk humanistycznych.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 22.03.2020

15 marca 2020

W audycji Elżbiety Rupniewskiej dotyczącej Organizacji Pożytku Publicznego, o działalności Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Lubiewo „Bory”, przygotowującego się do zaplanowanego na 9 maja br. XIII Ogólnopolskiego Ekologicznego Biegu Krainy Trzech Wież nad Borami.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 15.03.2020

8 marca 2020

W audycji Elżbiety Rupniewskiej dotyczącej Organizacji Pożytku Publicznego, o działalności bydgoskiej Fundacji „Dum Spiro, Spero”, której misją jest rehabilitacja, głównie dzieci i młodzieży, w tym poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Fundacja działa również w zakresie rehabilitacji społecznej, przeciwdziałaniu wykluczeniu ze względu na niepełnosprawność oraz rehabilitacji intelektualnej i integracji społecznej osób niepełnosprawnych, zapewnieniu im jak najlepszej jakości życia.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 08.03.2020

1 marca 2020

W audycji Elżbiety Rupniewskiej dotyczącej Organizacji Pożytku Publicznego o działalności Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu „Judym” w Kołaczkowie w powiecie nakielskim. „Judym” pomaga osobom niepełnosprawnym, rodzinom w sytuacjach kryzysowych, samotnym matkom i bezdomnym.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 01.03.2020