Czwartek, 06 maja 2021 r.   Imieniny: Judyty, Jakuba, Filipa
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Archiwum audycji » 2016
BSM - Trzciniec
2016-12-03, 14:15 Adam Droździk

Listopad

27 listopada 2016

W audycji mówiliśmy o filmach "Snowden" i "Arrival. Nowy początek" oraz "Pittbul - Niebezpieczne kobiety". Były recenzje i konkursy, w których można było wygrać książki "Dla duszy gram" Andrzeja Poniedzielskiego oraz "Bajki seniorów dla juniorów", o których opowiadała jedna z autorek - Krystyna Kuras z Polskiego Radia PiK. Zapowiadaliśmy również 22. Toruński Festiwal Książki.
Polskie Radio PiK - 27 listopada 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 27 listopada 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

20 listopada 2016

Grieg Fraser laureatem "Złotej Żaby" w Konkursie Głównym Festiwalu Camerimage 2016 w Bydgoszczy. Operator został wyróżniony za zdjęcia do filmu "Lion. Droga do domu". Grieg Fraser i pozostali laureaci 24. edycji Festiwalu Camerimage, są naszymi gośćmi w specjalnym podsumowaniu gali zakończenia Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych w Bydgoszczy. Producentka Irena Strzałkowska opowiada o współpracy z Krzysztofem Kieślowskim oraz o niezwykłym wydawnictwie "Kieślowski po latach. W zwierciadle opinii i wspomnień". U nas także recenzje książek: Szczepana Twardocha "Król" oraz "Rzeka zimna" Magdaleny Kawki, sprawdzimy także czym jest tytułowy kamień w nagrodzonej Nike książce Bronki Nowickiej pt. "Nakarmić Kamień". Muzycznie - piosenki, do których teledyski startowały w konkursie wideoklipów Camerimage 2016, w tym m.in. nagrodzona za reżyserię piosenka zespołu Massive Attack "Voodoo in my blood".
Polskie Radio PiK - 20 listopada 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 20 listopada 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

13 listopada 2016

W pierwszej części programu filmowej znalazła się relacja z Festiwalu Camerimage 2016 w Bydgoszczy, przekazywana wprost z gmachu Opery Nova. W drugiej części - literackiej, recenzje książek oraz konkursy. Słuchacze audycji mogli wygrać: "Tajemnice Manhattanu" autorstwa Cilin Harrison, "Biografia Leopolda Tyrmanda" Marcela Woźniaka oraz "Najlepsze lata mojego życia" Marka Hłaski. Był oczywiście kolejny odcinek cyklu "Książki pod Lupą", a w nim: rozmowa z Leszkiem Szarugą poetą, krytykiem i autorem przekładów literackich.
Polskie Radio PiK - 13 listopada 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 13 listopada 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

6 listopada 2016

W pierwszą niedzielę listopada spotkaliśmy się dwukrotnie. W części filmowej Arkadiusz Jakubik opowiadał o swoich najnowszych filmach: "Jestem mordercą" i "Prosta historia o morderstwie". Spotkaliśmy się z bohaterami filmu "Wszystkie nieprzespane noce". Muzycznie towarzyszyła nam ścieżka dźwiękowa z filmu "Szkoła Uwodzenia Czesława M.". W części drugiej audycji ukazały się recenzje i konkursy. Polecane książki jak zawsze było można wygrać, a rekomendowaliśmy tym razem m.in.: Viveca Sten "Gorączka chwili" oraz Matthew Keneale "Rzymianami bendąc". Był również kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą".
Polskie Radio PiK - 6 listopada 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 6 listopada 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2