Wtorek, 26 stycznia 2021 r.   Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa
Zablokowana DK 15 w Kopcach na odc. Trzemeszno - Strzelno. Trwa wyciąganie pojazdu z rowu. Wyznaczono objazdy.
Zablokowana DK 15 w Kopcach na odc. Trzemeszno - Strzelno. Trwa wyciąganie pojazdu z rowu. Wyznaczono objazdy.
Zablokowana DK 15 w Kopcach na odc. Trzemeszno - Strzelno. Trwa wyciąganie pojazdu z rowu. Wyznaczono objazdy.
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Archiwum audycji » 2016
Spółdzielnia
2016-10-05, 15:53 Adam Droździk

Wrzesień

25 września 2016

Na zdjęciu: Iza Kosierb - adwokat i Weronika Erdmann - aplikantka i najmłodsza bohaterka dokumentu pt. "Kobiety Adwokatury".
Na zdjęciu: Iza Kosierb - adwokat i Weronika Erdmann - aplikantka i najmłodsza bohaterka dokumentu pt. "Kobiety Adwokatury".
W audycji m.in. o laureatach i przegranych Festiwalu Filmowego w Gdyni. "Ostatnia Rodzina" - film o rodzinie Beksińskich nagrodzony został w Gdyni główną nagrodą. Sukces pochodzącego z Inowrocławia Tomasza Wasilewskiego, który w Gdyni odebrał nagrodę dla najlepszego reżysera filmu "Zjednoczone Stany Miłości". Wśród naszych gości: Stanisław Srokowski - autor książki pt. "Nienawiść" - opowiadający o tym jak poznał Wojciecha Smarzowskiego i jak wyglądała współpraca pisarza z reżyserem filmu "Wołyń". Pisarka fantasy, Agata Jadowska opowiadająca o swojej najnowszej książce. Uwaga! Zaprosiliśmy na kolejny pokaz dokumentu bydgoskiego reżysera Remigiusza Zawadzkiego, pt. "Kobiety Adwokatury".
Polskie Radio PiK - 25 września 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 25 września 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

18 września 2016

W audycji przedstawiliśmy szczegóły filmowych festiwali Tofifest i Camerimage, spotkaliśmy się z twórcami filmów: "Sługi Boże" i "Blair Witch". Były również aktualności filmowe, a w części literackiej - jak zwykle - recenzje i konkursy, kolejny odcinek cyklu "Książki pod Lupą" oraz spotkanie z Piotrem Głuchowskim, współautorem książki "Sługi Boże".
Polskie Radio PiK - 18 września 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 18 września 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

11 września 2016

W programie znalazły się m.in.: relacja z premiery filmu pt. "Smoleńsk" a także spotkanie z jego twórcami. Emma Roberts, Dave Franco opowiadali o filmie pt. "Nerve". Marek Żydowicz wyjaśniał jak robi się Camerimage - "najfajniejszy" festiwal. W drugiej części programu Krystyna Wasilkowska-Frelichowska opowiedziała o swojej książce o Nieszawie pt. "Wysokie Progi. Opowieści z wyższych sfer". Swoją powieść pt. "Pani Furia" zarekomendowała także Grażyna Plebanek. Były też recenzje książek z możliwością ich wygrania - G. K. Chesterton "Ojciec Brown", Gabriela Gargaś "Wybacz mi".
Polskie Radio PiK - 11 września 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 11 września 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

4 września 2016

W audycji spotkanie z bohaterami filmu "Mechanik. Konfrontacja". O filmie opowiedzą: Jason Statham, Tommy Lee Jones oraz Jessica Alba. Tomasz Kot zdradzi "Jak zostać kotem", Kafka Jaworska zaprosi młodzież i studentów do udziału w pracach Jury Młodych podczas Festiwalu Filmowego Tofifest. W pierwszej części programu muzyka z filmu "Legion samobójców". W programie także recenzje i konkursy. Polecamy takie tytuły jak: "Skorumpowani" Jorge Zepeda Patterson, "Zając o bursztynowych oczach" Edmund de Waal oraz "Miejsce dla dwojga" Richard Paul Evans. Tony Kossowski opowie o książce "Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę".
Polskie Radio PiK - 4 września 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 4 września 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2