Poniedziałek, 17 maja 2021 r.   Imieniny: Paschalisa, Sławomira, Weroniki
Polskie Radio PiK » Miłego Lata
Plichta

Podróże bez paszportu

Zwiedzaj świat z Polskim Radiem PiK
Zwiedzaj świat z Polskim Radiem PiK
Zapierające dech w piersiach krajobrazy, zachwycająca architektura, wspaniali ludzie, mieszkańcy, rzemieślnicy, handlarze, turyści, kaloryczne jedzenie, przestrzenne galerie, zaskakujące obyczaje i tajemnicze obrzędy, czyli "Podróże bez paszportu".

Po raz kolejny w Polskim Radiu PiK w czasie wakacji relacje z najróżniejszych podróży, a zdjęcia w internetowej galerii.

A kim są nasi rozmówcy? To podróżnicy. Wszyscy niezależnie od tego, jaki zawód wykonują, są wielkimi miłośnikami przygody

Od poniedziałku do piątku - o godz. 10.30
zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.


Od 28 sierpnia do 1 września - Morskie opowieści Adama Nowaka

Ostatni tydzień "Podróży bez paszportu" spędzimy w towarzystwie Adama Nowaka: kompozytora, gitarzysty, autora tekstów, wokalisty, lidera zespołu "Raz Dwa Trzy" i... żeglarza. To będzie wyjątkowa podróż i opowieść o pływaniu po Morzu Adriatyckim w Chorwacji oraz wyprawie z Argentyny do Antarktyki przez Ocean Atlantycki. O żeglowaniu ku słońcu, wieczornych koncertach, pingwinach i fokach opowiada Adam Nowak.

Autor fotografii: Krzysztof Jasica.

Od 21 do 25 sierpnia - Indonezja

W tym tygodniu Indonezja z Radosławem Kożuszkiem z Piotrkowa Kujawskiego. Podróżnik zabiera nas jednak na znacznie mniej popularne wyspy, dzięki temu nie zginiemy w tłumie turystów i komercji. Flores, Timor i Komodo - czyli opowieść o mieszkańcach małych wiosek, królu, gościnności, tradycji i rzemiośle.

Od 31 lipca do 4 sierpnia - Z Mikołajem Wyrzykowskim w Rzymie, Prowansji i Camino de Santiago

Mikołaj Wyrzykowski z Torunia gościł już u nas w programie. W 2014 roku razem z mamą Anną opowiadał o podróżach kamperem, które przypominaliśmy niedawno w archiwalnej odsłonie "Podróży bez paszportu". Tym razem Mikołaj Wyrzykowski opowiada o tym jak podróże wpłynęły na jego życiowe wybory. Od roku bowiem studiuje w Prowansji. Opowie także o szlaku Camino de Santiago, którego dwa odcinki w Hiszpanii i Portugalii pokonał z przyjaciółmi oraz ojcem. To będzie zapowiedź jego kolejnej pielgrzymki tym razem do Rzymu, w którą wyrusza już 8 sierpnia.

Od 24 do 28 lipca - Ukraina

W podróż zabiera nas Wiktor Strumnik. Student toruńskiego UMK i współpracownik naszej rozgłośni, wybrał się w dosyć spontaniczną podróż na Ukrainę. Po kraju z przyjaciółmi podróżował autostopem. Opowie o tym, jak nie dotarli do Czarnobyla ale skoczyli z samolotu ze spadochronem, zobaczyli Lwów i wędrowali po górach Gorganach, gdzie nie ma szlaków turystycznych.

Od 17 do 21 lipca - Etiopia

W tym tygodniu Etiopia. Kilka lat temu część północną i środkową zwiedzaliśmy z Radkiem Kożuszkiem. Tym razem podróżnik zabiera nas na południe. To zupełnie inna bajka - zapewnia. To będzie opowieść o plemionach, niedostępnych terenach oraz o akcji charytatywnej jaką Radek zorganizował w jednej z etiopskich szkół. W piątek do wygrania książka autorstwa Pawła Zgrzebinickiego, pt. "Tam gdzie kończy się świat".

Od 3 do 7 lipca 2017 - Z archiwum spotkań: "Off Road, czyli bezdroża"

Po bezdrożach z Bronisławem Popławskim
Po bezdrożach z Bronisławem Popławskim
W naszym wakacyjnym cyklu przypominamy wyprawę z 2014 roku i spotkanie z Bronisławem Popławskim z Silna pod Toruniem, który zabrał nas w podróż terenowym samochodem, m.in. na Saharę. "Off road" to jego sposób na podróże od ponad 20 lat. Opowiedział nam jak przygotować się do takiej wyprawy, co jest fascynującego w takich trasach, dlaczego warto zjechać ze szlaku. Zapraszamy tutaj!

Od 23 do 30 czerwca 2017 - Ameryka Południowa

W pierwszym tygodniu wakacji Słuchaczy w podróż zabiera Łukasz Ignasiński - aktor Teatru W.Horzycy w Toruniu. Jego pierwsza pozaeuropejska wyprawa odbyła się 8 lat temu, pojechał wtedy do Meksyku. W naszym cyklu opowie Państwu o Ameryce Południowej, którą zafascynował się już w szkole podstawowej na lekcjach geografii. W Ameryce Południowej spędził w 2016 roku 2,5 miesiąca, zwiedzając między innymi Peru i Boliwię.