Czwartek, 04 marca 2021 r.   Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » Biznes
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-02-21, 20:19 Redakcja

Zostaw 1% podatku w Bydgoszczy. Czeka na to wiele organizacji [lista]

Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych za 2020 rok. Grafika nadesłana
Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych za 2020 rok. Grafika nadesłana
Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych za 2020 rok. UM w Bydgoszczy zachęca do oddawania 1% swojego podatku na rzecz bydgoskich ngo’sów. A jeśli mieszkasz w Bydgoszczy i chcesz, by miasto mogło dalej realizować duże inwestycje, dbać o bezpieczeństwo i porządek, pamiętaj, że wpływ na budżet miasta mają Twoje podatki.
Podatnicy mają możliwość przekazywania 1 procenta swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pozarządowej już od 18 lat. Jeden procent dotyczy kwoty przeznaczonej dla Urzędu Skarbowego. To oznacza, że podatnika nic nie kosztuje przekazanie tych środków na wsparcie organizacji działających pro publico bono.
Każdego roku zwiększa się społeczna świadomość rozliczeń podatkowych. Coraz więcej osób decyduje się oddać swój 1% w Bydgoszczy. Dzięki tym funduszom organizacje pozarządowe mogą rozwijać swoją działalność, która służy różnym grupom społecznym i zawodowym.

Bydgoskie NGO'sy posiadające status organizacji pożytku publicznego m.in. organizują bezpłatne punkty konsultacyjne (m.in. prawne, psychologiczne, księgowe), pomagają w opiece nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi, starszymi. Ponadto organizują kolonie, wycieczki, turnusy rehabilitacyjne, prowadzą świetlice środowiskowe i terapeutyczne. Dzięki wsparciu, w postaci 1%, z tych usług mogą korzystać bydgoszczanie.

Jeśli mieszkasz w Bydgoszczy, to warto rozliczyć swój PIT w Bydgoszczy. Dzięki temu część pieniędzy do Ciebie wróci. Jak? Około 25% dochodów miasta to pieniądze, jakie otrzymujemy z podatków PIT bydgoszczan. Co to oznacza w praktyce? Że część pieniędzy, jakie płacimy do budżetu państwa, do nas wraca. W tym roku będzie to ok. 527 milionów złotych! Wydajemy je każdego dnia na poprawę jakości życia w mieście, dbamy o czystość i bezpieczeństwo wspólnych przestrzeni, organizujemy pracę w szkołach, przedszkolach i żłobkach.

Ale to nie wszystko. Co piąta złotówka bydgoszczan trafia na nowe inwestycje. Dzięki tym pieniądzom możemy budować baseny, kupować tramwaje, modernizować szkoły i przedszkola, remontować ulice, chodniki i ścieżki rowerowe, a także rewitalizować parki, czy instytucje kultury. Jeśli mieszkasz w Bydgoszczy, ale do tej pory płaciłeś podatki tam, gdzie jesteś zameldowany, zmień to i rozlicz się w bydgoskim urzędzie skarbowym.

Lista bydgoskich organizacji
Bydgoszcz

Biznes

2021-03-04, godz. 15:30 Zebrali ponad 2,5 tys. podpisów przedsiębiorców z regionu. „Dla nas to jest agonia” Działacze Lewicy z Kujaw i Pomorza apelują do Jarosława Gowina o wsparcie dla przedsiębiorców. W skierowanej do wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i techno ... » więcej 2021-03-03, godz. 14:10 Masażer do twarzy - jakie urządzenie wybrać? [Reklama] Masaż, z wykorzystaniem masażera do twarzy przechodzi w ostatnim czasie renesans. Piękna, sprężysta i pozbawiona zmarszczek skóra jest marzeniem wielu kobiet. ... » więcej 2021-03-03, godz. 09:52 Drewniane domy - dlaczego są tak często wybierane? [Reklama] Nie jest tajemnicą, że drewniane domy stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Co przyczyniło się do wzrostu zainteresowania drewnem jako materiał ... » więcej 2021-02-26, godz. 20:09 Pesa zbuduje dla czeskiego przewoźnika nowoczesne pociągi spalinowe Prezesi Pesy Bydgoszcz i Ceskich Drah (CD) podpisali w piątek kontrakt ramowy na dostawę do 160 spalinowych zespołów trakcyjnych o wartości 2,5 mld zł oraz um ... » więcej 2021-02-26, godz. 17:22 Weselnicy nie mają się z czego cieszyć. Protestują i pytają: „Kiedy ślub?!" [wideo] „Chcemy wiedzieć, kiedy będzie można organizować wesela' - pytali przedstawiciele branży ślubnej, którzy w piątek (26.02.) zorganizowali pod bydgoskim Urzędem ... » więcej 2021-02-26, godz. 13:49 Skuteczne sposoby na zabezpieczenie baz danych - oto nasze praktyczne porady [REKLAMA] Bazy danych, szczególnie danych wrażliwych, w każdej firmie cenione są obecnie nawet o wiele bardziej niż zupełnie namacalne środki trwałe. Nawet siedzibę prz ... » więcej 2021-02-25, godz. 13:50 Tykająca bomba ekologiczna pod Świeciem - dwa tysiące ton śmieci [zdjęcia] Na terenie Parku Gospodarczego Vistula I odkryto niebezpieczne składowisko odpadów. Góra niebezpiecznych śmieci waży kilka tysięcy ton. Pożar i skażenie środo ... » więcej 2021-02-25, godz. 11:54 Jak urządzić mały balkon w bloku? [REKLAMA] Wybierając mieszkanie w bloku, bardzo istotna jest dodatkowa przestrzeń w postaci balkonów, tarasów, loggii i ogródków. Nawet mały balkon jest tutaj na wagę z ... » więcej 2021-02-24, godz. 20:13 Alkoholu nie sprzedają, ale koncesję wykupić muszą. Będzie jednak zniżka Projekty były dwa: pierwszy - autorstwa radnych klubu PiS - zakładał całkowite zwolnienie firm gastronomicznych z opłaty koncesyjnej za alkohol. Drugi - prezy ... » więcej 2021-02-23, godz. 18:31 Konfederacja: pogrążonym przedsiębiorcom powinny pomóc samorządy Rządowe decyzje, w związku z pandemią koronawirusa, coraz bardziej obciążają nie tylko przedsiębiorców, ale i samorządy - mówią bydgoscy działacze Konfederacj ... » więcej
1234567