Niedziela, 07 marca 2021 r.   Imieniny: Tomasza, Perpetuy, Felicyty
Polskie Radio PiK » Biznes
Plichta
2020-03-23, 14:42 Katarzyna Prętkowska/Redakcja

Pakiet antykryzysowy w regionie dla firm. Pomoc dla służby zdrowia i bezdomnych

- Zaoferujemy pożyczki dla firm, na bardzo atrakcyjnych warunkach - zapowiada Piotr Całbecki/fot. Archiwum
- Zaoferujemy pożyczki dla firm, na bardzo atrakcyjnych warunkach - zapowiada Piotr Całbecki/fot. Archiwum
Marszałek województwa Piotr Całbecki przedstawił dziś założenia tzw. regionalnego pakietu antykryzysowego, który zakłada miedzy innymi pomoc kujawsko-pomorskiemu biznesowi. Urząd Marszałkowski zamierza także wesprzeć bezdomnych i służbę zdrowia.
W ramach pakietu dla firm przygotowano pożyczki. - Na bardzo atrakcyjnych warunkach, symbolicznie oprocentowane. Chcemy je przeznaczyć dla firm, które jak tlenu potrzebują teraz gotówki po to choćby, żeby podtrzymać stan zatrudnienia – tłumaczy Piotr Całbecki.

Bezzwrotna pomoc ma z kolei trafić do firm, które chwilowo na czas kryzysu postanowiły się przebranżowić lub rozszerzyć działalność i produkują środki potrzebne do walki z koronawirusem. Dziś Urząd Marszałkowski rozpoczyna między innymi dystrybucję maseczek ochronnych produkowanych przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych.

Władze regionu chcą wsparciem objąć także osoby bezdomne, będące w grupie ryzyka, jeśli chodzi o możliwość zachorowania na Covid- 19. W tym celu wykorzystane zostaną tzw. domy holenderskie zakupione w czasie nawałnicy. W Daglezji w Przysieku oraz w Ośrodku Wilga w Górznie mają z kolei powstać tzw. miejsca wytchnieniowe dla personelu medycznego na co dzień walczącego z pandemią. 

Wszystkie projekty finansowane są z RPO. 
Materiał Katarzyny Prętkowskiej (Popołudnie z nami)

Biznes

2021-03-05, godz. 21:00 Tanie mieszkania na wynajem. 60 we Włocławku, tysiąc w całym regionie Włocławek jest zainteresowany współpracą z Krajowym Zasobem Nieruchomości, który chce budować w regionie tanie mieszkania na wynajem. Państwowa instytucja  pr ... » więcej 2021-03-04, godz. 15:30 Zebrali ponad 2,5 tys. podpisów przedsiębiorców z regionu. „Dla nas to jest agonia” Działacze Lewicy z Kujaw i Pomorza apelują do Jarosława Gowina o wsparcie dla przedsiębiorców. W skierowanej do wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i techno ... » więcej 2021-03-03, godz. 14:10 Masażer do twarzy - jakie urządzenie wybrać? [Reklama] Masaż, z wykorzystaniem masażera do twarzy przechodzi w ostatnim czasie renesans. Piękna, sprężysta i pozbawiona zmarszczek skóra jest marzeniem wielu kobiet. ... » więcej 2021-03-03, godz. 09:52 Drewniane domy - dlaczego są tak często wybierane? [Reklama] Nie jest tajemnicą, że drewniane domy stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Co przyczyniło się do wzrostu zainteresowania drewnem jako materiał ... » więcej 2021-02-26, godz. 20:09 Pesa zbuduje dla czeskiego przewoźnika nowoczesne pociągi spalinowe Prezesi Pesy Bydgoszcz i Ceskich Drah (CD) podpisali w piątek kontrakt ramowy na dostawę do 160 spalinowych zespołów trakcyjnych o wartości 2,5 mld zł oraz um ... » więcej 2021-02-26, godz. 17:22 Weselnicy nie mają się z czego cieszyć. Protestują i pytają: „Kiedy ślub?!" [wideo] „Chcemy wiedzieć, kiedy będzie można organizować wesela' - pytali przedstawiciele branży ślubnej, którzy w piątek (26.02.) zorganizowali pod bydgoskim Urzędem ... » więcej 2021-02-26, godz. 13:49 Skuteczne sposoby na zabezpieczenie baz danych - oto nasze praktyczne porady [REKLAMA] Bazy danych, szczególnie danych wrażliwych, w każdej firmie cenione są obecnie nawet o wiele bardziej niż zupełnie namacalne środki trwałe. Nawet siedzibę prz ... » więcej 2021-02-25, godz. 13:50 Tykająca bomba ekologiczna pod Świeciem - dwa tysiące ton śmieci [zdjęcia] Na terenie Parku Gospodarczego Vistula I odkryto niebezpieczne składowisko odpadów. Góra niebezpiecznych śmieci waży kilka tysięcy ton. Pożar i skażenie środo ... » więcej 2021-02-25, godz. 11:54 Jak urządzić mały balkon w bloku? [REKLAMA] Wybierając mieszkanie w bloku, bardzo istotna jest dodatkowa przestrzeń w postaci balkonów, tarasów, loggii i ogródków. Nawet mały balkon jest tutaj na wagę z ... » więcej 2021-02-24, godz. 20:13 Alkoholu nie sprzedają, ale koncesję wykupić muszą. Będzie jednak zniżka Projekty były dwa: pierwszy - autorstwa radnych klubu PiS - zakładał całkowite zwolnienie firm gastronomicznych z opłaty koncesyjnej za alkohol. Drugi - prezy ... » więcej
1234567