Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Biznes
Spółdzielnia
2020-03-23, 14:42 Katarzyna Prętkowska/Redakcja

Pakiet antykryzysowy w regionie dla firm. Pomoc dla służby zdrowia i bezdomnych

- Zaoferujemy pożyczki dla firm, na bardzo atrakcyjnych warunkach - zapowiada Piotr Całbecki/fot. Archiwum
- Zaoferujemy pożyczki dla firm, na bardzo atrakcyjnych warunkach - zapowiada Piotr Całbecki/fot. Archiwum
Marszałek województwa Piotr Całbecki przedstawił dziś założenia tzw. regionalnego pakietu antykryzysowego, który zakłada miedzy innymi pomoc kujawsko-pomorskiemu biznesowi. Urząd Marszałkowski zamierza także wesprzeć bezdomnych i służbę zdrowia.
W ramach pakietu dla firm przygotowano pożyczki. - Na bardzo atrakcyjnych warunkach, symbolicznie oprocentowane. Chcemy je przeznaczyć dla firm, które jak tlenu potrzebują teraz gotówki po to choćby, żeby podtrzymać stan zatrudnienia – tłumaczy Piotr Całbecki.

Bezzwrotna pomoc ma z kolei trafić do firm, które chwilowo na czas kryzysu postanowiły się przebranżowić lub rozszerzyć działalność i produkują środki potrzebne do walki z koronawirusem. Dziś Urząd Marszałkowski rozpoczyna między innymi dystrybucję maseczek ochronnych produkowanych przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych.

Władze regionu chcą wsparciem objąć także osoby bezdomne, będące w grupie ryzyka, jeśli chodzi o możliwość zachorowania na Covid- 19. W tym celu wykorzystane zostaną tzw. domy holenderskie zakupione w czasie nawałnicy. W Daglezji w Przysieku oraz w Ośrodku Wilga w Górznie mają z kolei powstać tzw. miejsca wytchnieniowe dla personelu medycznego na co dzień walczącego z pandemią. 

Wszystkie projekty finansowane są z RPO. 
Materiał Katarzyny Prętkowskiej (Popołudnie z nami)

Biznes

2021-01-23, godz. 08:20 Restauracje w kryzysie. Nie można jeść, ale przecież można testować Jedna z toruńskich restauracji poszukuje testerów, którzy pomogą udoskonalić dania przed oficjalnym wznowieniem działalności branży gastro. W ten sposób lokal ... » więcej 2021-01-22, godz. 15:22 Czynsz za złotówkę albo obniżka 90 proc. Pomoc dla restauracji i klubów fitness Toruń, Włocławek i Grudziądz wspierają przedsiębiorców, którzy z powodu powtórnego lockdownu musieli zamknąć swoje lokale, a wynajmują je od miasta.  » więcej 2021-01-21, godz. 19:33 Zwolnienie z podatku od nieruchomości w Toruniu. Tylko niektóre branże Toruńscy radni zwolnili z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którzy przez pandemię stracili co najmniej 40 proc. przychodów. » więcej 2021-01-20, godz. 17:36 „To dla nich wyrok śmierci”. Kongres Polskiego Biznesu w obronie restauratorów - Restauratorzy otwierający swoje lokale nie łamią żadnych zakazów, to rząd złamał prawo wprowadzając je - mówili w środę w Toruniu członkowie Kongresu Polski ... » więcej 2021-01-20, godz. 13:30 Sukienki damskie do pracy - czym się kierować przy ich wyborze?[REKLAMA] Praca w biurze o określonym dress codzie wymaga od nas szykowności każdego dnia. Dobrym rozwiązaniem są sukienki damskie, jednak nie każda z nich sprawdzi się ... » więcej 2021-01-19, godz. 09:47 Jak ratować firmy niszczone przez pandemię? Kilka propozycji od opozycji - Polski rząd traktuje przedsiębiorców jak badylarzy. Nie informuje firm o swoich planach, a pomoc, którą oferuje jest w większości tylko teoretyczna - mówili ... » więcej 2021-01-18, godz. 18:00 Otwierają albo bankrutują. Będzie pomoc prawna dla zdesperowanych firm Przedsiębiorcy, którzy pomimo lockdownu chcą otworzyć swoje biznesy, mogą liczyć na bezpłatną pomoc prawną - zapowiada Kongres Polskiego Biznesu. Działacze or ... » więcej 2021-01-18, godz. 15:01 Tym razem wirus zaatakował kury. Trzecie ognisko ptasiej grypy w regionie Jest drugie ognisko ptasiej grypy w powiecie inowrocławskim, tym razem w miejscowości Dulsk. Zaraza dotknęła tamtejsze 30 tysięczne stado kur niosek. » więcej 2021-01-18, godz. 10:23 Poradnik PIT-37: Wspólne rozliczenie małżonków [reklama] PIT-37 umożliwia rozliczenie się zarówno podatników, którzy chcą opodatkowania dochodów indywidualnie, jak i wspólnie z małżonkiem (obojga małżonków). Należy ... » więcej 2021-01-18, godz. 06:46 Przejazdy pociągami droższe! Pandemia, pasażerów mniej, ceny biletów w górę Bilety kolejowe na połączenia regionalne są od piątku droższe o ok. 10 proc. Decyzję w tej sprawie podjął Urząd Marszałkowski. - Powód to pandemia - tłumaczą ... » więcej
1234567