Olimpia z Zawiszą na remis. Obie Unie przegrały

2022-10-15, 18:13  Redakcja

Za nami 12. kolejka III Ligi grupy 2. Sobota nie była szczęśliwa dla żadnej drużyny z regionu. W derbowym pojedynku Olimpia Grudziądz zremisowała z Zawiszą Bydgoszcz 1:1. Unia Janikowo oraz Unia Drobex Solec Kujawski przegrały natomiast swoje mecze.

Starcie Olimpii i Zawiszy nie było tylko derbami. Obie ekipy nie chciały stracić punktów, gdyż starają się one zachować kontakt z czołówką. Szczególnie grudziądzanie myślą o awansie, a w ostatnim czasie złapali "zadyszkę".

Rywalizację o prym w regionie lepiej rozpoczęli piłkarze z Bydgoszczy. W 30. minucie piłkę do bramki wpakował Sebastian Rugowski. Minutę przed przerwą do wyrównania doprowadził jednak Denis Gojko. W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze, lecz gole nie padły. Remis nie satysfakcjonuje nikogo, lecz na szczęście rywale pogubili punkty, więc Olimpia i Zawisza nie stracili do nich dystansu.

Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:1)
Bramki dla drużyn: Gajka (44) - Rugowski (30)

Wydawało się, że przełamanie nastąpi w Unii Janikowo. Już w 4. minucie wyjazdowego starcia z Polonią Środa Wielkopolska goście objęli prowadzenie po strzale Takato Sakaiego. Druga połowa w pełni należała jednak do gospodarzy, którzy trafili trzy bramki.

Polonia Środa Wielkopolska - Unia Janikowo 3:1 (0:1)
Bramka dla Unii: Sakai (4)

Powodów do zadowolenia nie miała także Unia Drobex. Beniaminek podjął Unię Swarzędz. Rezultat w 54. minucie otworzyli goście. Wyrównanie solczanom dał w 61. minucie Ołeksandr Horwat. Radość gospodarzy z gola trwała… minutę, gdyż po chwili swarzędzanie zdobyli decydujące trafienie.

Unia Drobex Solec Kujawski - Unia Swarzędz 1:2 (0:0)

Sport

Mistrz Polski stanie do obrony tytułu Najbliższe tygodnie zdecydują o losie Chemika

Mistrz Polski stanie do obrony tytułu? Najbliższe tygodnie zdecydują o losie Chemika

2024-04-22, 21:19
Zagłębie Lubin mistrzem Polski. Piłkarki ręczne sięgnęły po czwarty tytuł z rzędu

2024-04-22, 10:23