Biegną dla zdrowia, zabawy i zapraszają innych! Międzyszkolny Bieg Kopernikański
I młodsi, i starsi – różni uczestnicy przyłączyli się Międzyszkolnego Biegu Kopernikańskiego w toruńskim parku Glazja. Organizatorzy już zapraszają na kolejne soboty!
Wydarzenie przyciągnęło rodziny. – Najważniejsze w sporcie jest to, żeby się dobrze bawić. Dużo energii jest potrzebne, żeby zdrowo żyć! – mówi jeden z młodych uczestników. – Motywuję syna, żeby trochę pobiegał, poruszał się, a nie tylko siedział przed grami komputerowymi – tłumaczy ojciec jednego z biegaczy.
– Każdorazowo pokonujemy 10 okrążeń. Nasza pętla wynosi 500 metrów – wyjaśnia Janusz Polakowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10 w Toruniu. Niektórzy wykonują pełną trasę, inni dziewięć-osiem-siedem okrążeń, można sobie też spacerować. Warunki są doskonałe. Spotykamy się tutaj przez cztery pory roku, i zapraszamy wszystkich, żeby przychodzili na te biegi – mówi.
Biegacze spotykają się o godz. 10.00 w soboty w tygodniach, w których odbywają się zajęcia szkolne. Współorganizatorem wydarzenia jest Rada Okręgu Jakubskie-Mokre.
Zobacz także

O rzymski inkunabuł wzbogaciła się Książnica Kopernikańska
2016-06-09, 12:34Książnica Kopernikańska w Toruniu wzbogaciła się o kolejną cenną i unikatową księgę. Jest to inkunabuł rzymskiego pisarza Gaiusa Suetoniusa. Wart 120 tys. zł zakup sfinansowała firma Cereal Partners Poland Toruń-Pacific i samorząd… Czytaj dalej »
Krzysztof Varga w Książnicy Kopernikańskiej
2016-04-25, 12:49Krzysztof Varga będzie dziś gościem spotkania w toruńskiej Książnicy Kopernikańskiej. Varga debiutował zbiorem opowiadań 'Pijany anioł na skrzyżowaniu ulic', ale w autoryzowanych bibliografiach podaje, że wszedł do literatury… Czytaj dalej »

Święto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
2016-02-19, 14:26UMK obchodzi Święto Uniwersytetu. W 543. rocznicę urodzin patrona uczelni, Mikołaja Kopernika, odbyła się tradycyjna uroczystość. Czytaj dalej »
Jak przetrwać sesję egzaminacyjną?
2016-02-02, 15:55Kawa i gorzka czekolada to sposób studentów toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Sesja oficjalnie rozpoczęła się dziś, a to jak długo potrwa, zależy od przygotowania studentów. Czytaj dalej »
Wirtualny spacer po toruńskich fortach
2016-01-20, 10:33Dlaczego warto odwiedzać toruńskie forty? Co się w nich znajduje? Jakie trapią je problemy? Miłośnicy toruńskich fortyfikacji opowiedzą o tym dziś podczas spotkania z cyklu 'Toruń Miasto Zabytków'. Czytaj dalej »

Grudziądz świętuje imieniny Mikołaja Kopernika
2015-12-06, 10:26Specjalna czapka, tort i kwiaty - tak grudziądzanie świętują dzisiaj imieniny niezwykłego Mikołaja - Mikołaja Kopernika. Punktualnie w południe przy pomniku wielkiego astronoma mieszkańcy Grudziądza złożyli jemu imieninowe ży… Czytaj dalej »

Wystawa pocztówek z miast związanych z Mikołajem Kopernikiem
2015-09-22, 12:04'Pocztówki kopernikańskie ' - wystawę pod takim tytułem będzie można oglądać od dziś (wtorek, 22.09) w Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Czytaj dalej »
Seniorzy do piór!
2015-09-11, 16:32Na literacki debiut nigdy nie jest za późno - przekonują organizatorzy trzeciej edycji warsztatów twórczego pisania. Czytaj dalej »
Ponad 100 kierunków mają do wyboru przyszli studenci UMK
2015-07-01, 15:28Nowe kierunki i specjalności - tym Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu chce przyciągnąć tegorocznych maturzystów. Będzie też więcej kierunków anglojęzycznych. Czytaj dalej »
III Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. Mikołaja Kopernika "Per Musicam Ad Astra"
2015-06-26, 08:44Chóry i zespoły wokalne z Litwy, Niemiec, Polski, Puerto Rico, Republiki Południowej Afryki, Singapuru i Węgier - to uczestnicy III Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika 'Per Musicam Ad Astra'. Czytaj dalej »
Czasy Kopernika, epoka renesansu, obfitowała w geniuszy. Ludzi, jak sławny torunianin, którzy zmienili życie przyszłych pokoleń, ale osiągali oszałamiające sukcesy w wielu dziedzinach. Kopernik staje tu w jednym szeregu z Leonardem da Vinci czy Michałem Aniołem.
„Pozycja Kopernika w historii nauki, a jeszcze bardziej w historii cywilizacji jest szczególnie istotna. Można by zaryzykować twierdzenie, że ze względu na historyczną wartość naukowych idei i ich oddziaływanie na społeczeństwo czasy dzielą się na przed i po Koperniku” - uważa ksiądz Robert Janusz, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie.

