Darów coraz więcej i wolontariuszy też. Pierwszy tir już jedzie na Ukrainę
Setki osób pracowały w Bydgoszczy pakując rzeczy dla Ukraińców. Wciąż docierały też nowe osoby z darami dla ofiar wojny.
Młyny Rothera już w sobotę zapełniły się darami, które zostaną zawiezione na Ukrainę. Transporty najbardziej potrzebnych rzeczy mają trafić też na granicę. W nowym miejscu zbiórki w Bydgoszczy - na stadionie Zawiszy - również był tłok. Działania koordynowała radna radna Joanna Czerska-Thomas.
-Potrzebne są wszelkiego rodzaju środki opatrunkowe, odzież termiczna, bielizna nowa. Pierwszy tir wyjedzie dziś załadowany z Młynów Rothera – pojedzie zagranicę, bo mamy już zielony korytarz na Ukrainę – mówiła radna Czerska-Thomas. - Kolejne dwa tiry czekają, wynosimy już zapakowane i posegregowane rzeczy typu szczotki do zębów, pasty, mydło, ręczniki, higiena osobista dla kobiet.
Wszelkie oferty pomocy i aktualne potrzeby w Bydgoszczy można zgłaszać za pomocą strony bydgoszcz.pl i na Bydgoszcz_pomaga_Ukrainie na Facebooku.
Zobacz także

Magazyn darów w Myślęcinku ponownie otwarty. Nowe godziny pracy
2022-04-19, 08:55Po świątecznej przerwie dziś otwarty został ponownie magazyn darów w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Osoby, które uciekły przed wojną, mogą tam przychodzić po potrzebne im rzeczy podarowane przez mieszkańców naszego… Czytaj dalej »

Przekazał mieszkanie uchodźcom. Zamieszkała pani Marina z dziećmi [wideo, zdjęcia]
2022-04-15, 08:55Prace zakończone, można się wprowadzać. W kamienicy na bydgoskim Szwederowie zamieszka ukraińska rodzina. Lokal przy ul. Lenartowicza przekazał jeden ze współwłaścicieli budynku. Czytaj dalej »

Świąteczne, integracyjne śniadanie - dla Ukraińców i Polaków [zdjęcia]
2022-04-14, 18:30400 osób - rodzin polskich i ukraińskich - wzięło udział w integracyjnym śniadaniu wielkanocnym w Bydgoszczy. Przygotowali je wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża, dzięki hojności mieszkańców i sponsorów. Czytaj dalej »

Nowy magazyn z pomocą dla Ukrainy w Bydgoszczy. Już przyjmuje dary
2022-04-13, 19:11Społecznicy z Bydgoszczy otworzyli kolejny magazyn, w którym składowane będą dary dla Ukraińców. Obiekt mieści się na rogu ulicy Gdańskiej i Kamiennej. Czytaj dalej »

„Język to bariera, chcemy ją zlikwidować”. Lekcje polskiego w kościele
2022-04-12, 14:45Prawie 60 Ukrainek będzie się uczyło języka polskiego w kościele ewangelicko-metodystycznym w Grudziądzu. To wspólna inicjatywa parafii i ruchu Szymona Hołowni Polska 2050. Czytaj dalej »