Akcja "Ukraina 2014" także w Toruniu
Mieszkańcy Torunia mogą dołączyć do ogólnopolskiej akcji "Ukraina 2014". Przeprowadza ją Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci".
Akcja polega na zbiórce rzeczy, których potrzebują protestujący na Majdanie, takich jak np. koce, ciepła odzież, żywność czy środki opatrunkowe.
Celem akcji jest jak najszybsze zebranie jak największej liczby darów i dostarczenie ich walczącym o demokrację Ukraińcom. W Toruniu zbiórka odbywa się w biurze posła Tomasza Lenza przy ul. Żeglarskiej 31. Potrwa do 5 lutego.
Zobacz także

Wnioski o refinansowanie pobytu uchodźców i numer PESEL dla nich - od 16 marca [wideo, galeria]
2022-03-12, 14:41Od środy 16 marca mieszkańcy, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy do własnych domów, będą mogli składać wnioski o refinansowanie kosztów ich pobytu, a uchodźcy - po zarejestrowaniu - będą otrzymywali papierowe potwierdzenie… Czytaj dalej »

Ponad 235 tys. osób odwiedziło bydgoską Astorię. Świętują i pomagają Ukrainie [wideo]
2022-03-12, 14:00Triathlon pod dachem, maraton fitness i warsztaty pływackie z mistrzem świata Radosławem Kawęckim. Centrum Rekreacji Astoria w Bydgoszczy świętuje pierwsze urodziny i jednocześnie pomaga Ukraińcom. Czytaj dalej »

Koncert dla Ukrainy, świąteczne pokazy filmów. MCK świętuje 10. urodziny
2022-03-12, 10:16Zbiórki podczas filmowych seansów oraz specjalny koncert dla Ukrainy. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, które w ten weekend obchodzi 10. urodziny, włącza się w pomoc dla Ukrainy. Czytaj dalej »

Zbierają dary dla uchodźców z Ukrainy. Inicjatywa Rady Osiedla Wilczak-Jary
2022-03-12, 09:47Akcję pomocy dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w Bydgoszczy organizuje w sobotę (12 marca) Rada Osiedla Wilczak-Jary. Czytaj dalej »

Magazyn darów w BCTW: wsparcie wciąż jest potrzebne. Warto wiedzieć, jakie [wideo, zdjęcia]
2022-03-11, 19:30500 uchodźców dziennie zjawia się po dary w Centrum Targowo Wystawienniczym w Bydgoszczy. Wolontariusze są wyczerpani, potrzeba kolejnych rąk do pracy i kolejnych darów, bo te dotąd gromadzone już się kończą. Mile widziani są także… Czytaj dalej »