Michał Zaleski: W Toruniu przebywa około 5 tysięcy uchodźców z Ukrainy
90 procent przebywających w mieście uchodźców jest zakwaterowanych u toruńskich rodzin – przekazał podczas konferencji prezydent miasta Michał Zaleski. Według szacunków jest ich obecnie około 5 tysięcy.
Prezydent przypomniał też, że dzieci z Ukrainy, którym nadano numery PESEL, mają te same uprawnienia do korzystania z wakacyjnej oferty, co polskie dzieci.
– Chodzi o formy opiekuńczo-wychowawcze w okresie wakacji i zajęcia organizowane przez podmioty publiczne lub niepubliczne, ale wtedy pewnie za jakąś odpłatnością. Mają prawo do korzystania z takich zajęć, półkolonii i takowe są przygotowywane. Dzieci, które chodzą do toruńskich szkół są zachęcane do tego, aby zgłaszać się do takich form spędzania wolnego czasu – powiedział Michał Zaleski.
W najbliższym czasie z Torunia wyjedzie kolejny – trzeci – transport z darami do miasta partnerskiego Łucka.
Zobacz także
Darów coraz więcej i wolontariuszy też. Pierwszy tir już jedzie na Ukrainę
2022-02-27, 20:04Setki osób pracowały w Bydgoszczy pakując rzeczy dla Ukraińców. Wciąż docierały też nowe osoby z darami dla ofiar wojny. Czytaj dalej »
Biskup bydgoski prosi o modlitwę za Ukrainę. „Otwórzcie swoje serca i domy”
2022-02-27, 18:45- Wszystkich moich diecezjan proszę o modlitwę w intencji pokoju i narodu ukraińskiego w tak trudnym momencie, kiedy doświadcza on agresji ze strony Federacji Rosyjskiej - powiedział bp Krzysztof Włodarczyk. Czytaj dalej »
Strażacy wysyłają sprzęt dla kolegów z Ukrainy. „Jesteśmy całym sercem z nimi”
2022-02-27, 17:31Strażacy województwa kujawsko-pomorskiego prowadzą zbiórkę różnego rodzaju sprzętu dla kolegów z Ukrainy, którzy zwrócili się o wsparcie w bardzo ciężkiej sytuacji. Czytaj dalej »
Brak prześcieradeł dla rannych i żywności w sklepach. Zbiórki dla Ukraińców
2022-02-27, 15:16W całym regionie prowadzone są zbiórki na rzecz mieszkańców Ukrainy. Jedna z nich odbywa się na targowisku przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu. Czytaj dalej »
Konsulat honorowy Ukrainy w Bydgoszczy: setki telefonów, maili, próśb, łez...
2022-02-27, 12:24Z trzech osób obecnie, do 10 wzrośnie obsada konsulatu honorowego Ukrainy w Bydgoszczy. Wojna na Ukrainie spowodowała, że mnóstwo Ukraińców przebywających w naszym regionie kontaktuje się z placówką oczekując pomocy. Dzwonią też… Czytaj dalej »