Polskie Radio PiK
z 23 sierpnia 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Autor: Michał Jędryka

W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, rozmawiać będą o rządowym planie dla samorządów, sytuacji w Afganistanie i o narastającej fali uchodźców, o planowanej przez opozycję próbie odwołania marszałek sejmu Elżbiety Witek, o konflikcie rządu z Komisją Europejską na tle reformy sądownictwa, a także o zapowiadanych korektach rządowych do rozwiązań podatkowych zawartych w programie Polskiego Ładu. Goście: radny Paweł Bokiej (PiS), poseł Dariusz Kurzawa (PSL Koalicja Polska), Tomasz Rega (PiS), poseł Jan Szopiński (Lewica). Audycja z transmisją wideo.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
16:30 Nasz mały świat
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Dlaczego nasz kościół wybudowany w XV wieku nie może doczekać się remontu? - pytają mieszkańcy wsi Orle, koło Mroczy. W Orlu jest także stara "rządcówka" z lat 20-tych XIX wieku, przez miejscowych nazywana pałacem. Niestety, jej stan przypomina agonię. Czy mieszkańcy Orla doczekają się remontu obu wspomnianych zabytków?

17:00 Muzyka po godzinach
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji powiemy o Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. To przemysłowy szlak tematyczny w Bydgoszczy, który łączy historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta organicznie związanego z wodą. Każda z powieści splata ze sobą losy bydgoszczan - rzemieślników, przedsiębiorców, społeczników - z rozwojem lokalnego przemysłu i rzemiosła. We wrześniu planowane jest święto szlaku czyli TeHo Fest powiemy zatem też o tym czego się spodziewać i jak w tym święcie wziąć udział.

19:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

Audycja z udziałem historyków przedstawiająca najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z historii regionu.

20:00 Historie słowem pisane
21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

O koncepcji papiestwa... Czy papież jest władcą absolutnym w Kościele? Czy i w jaki sposób władza papieska jest ograniczona? O tym w audycji „Wiara tworzy kulturę”. Zapraszają: Michał Jędryka i Tomasz Rowiński.

22:00 Muzyka po godzinach
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.