Polskie Radio PiK
na 26 marca 2023 roku

0:00 Nuty i minuty
6:05 Agroporanek
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.

7:05 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Cykl audycji publicystycznych o wierze i duchowości człowieka, dokumentujący najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego. Religijne spory, problemy etyczne i filozoficzne, sens Ewangelii i nauki Chrystusa. Reportaże, informacje, wywiady, komentarze i historie zwykłych ludzi dotyczące uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a także godności, prawa naturalnego i moralności.

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.

10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” Ewy Dąbskiej m.in.: relacja z „Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej”. Powiemy o niezwykłym filmowym weekendzie w bydgoskim Miejskim Centrum Kultury;. Spotkamy się z ukraińskim dyrygentem Yaroslavem Shemetem, który poprowadził piątkowy koncert w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Katarzyna Gębarowska, prezes Fundacji Fotografistka opowie o wystawie „Kobiety Fotonu”, która rusza w świat. Porozmawiamy również z Martyną Kasprzycką, studentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, o premierze jej singla pt. „Nie ma mnie”. Zabrzmi także relacja z otwarcia wystawy pt. „Z archiwum Andrzeja Wajdy” w grudziądzkim muzeum. Wybierzemy się też do toruńskiego CSW, by opowiedzieć o wystawie pt. „Piękne ucieczki" Krzysztofa Marchlaka, ubiegłorocznego laureata konkursu „Wystaw się w CSW”. W Toruniu rozpoczęła się II edycja festiwalu „Gwiazdozbiór Kryminalny”, pierwszym gościem był Ryszard Ćwirlej.

12:05 Gramy z Wami
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku

14:05 Rodzinny PiKnik
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy…

16:30 W Cichej Dolinie

Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.

17:05 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Czas na inaugurację sezonu żużlowego 2023 na polskich torach. Tradycyjnie na początek odbędzie się Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych imienia Mieczysława Połukarda. Najlepsi zawodnicy ścigać się będą na torze w Bydgoszczy. Wśród nich aktualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik i były mistrz Nicki Pedersen. Na starcie pojawi się też wielu innych znanych żużlowców, między innymi: Patryk Dudek, Kacper Woryna, Jarosław Hampel i Szymon Woźniak. Będzie tez grupa reprezentantów bydgoskiej Polonii z Wiktorem Przyjemskim Kennethem Bjerre, Andreasem Lyagerem i Davidem Bellego. Turniej będzie okazją do pierwszych startów w mocnej obsadzie i przetarcia przed ligowymi emocjami. Zawody zaplanowano na 17.00.

20:05 Ziarna losu
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

„Ta książka powstała niejako z wyrzutów sumienia, że tak mało czasu poświęciłem dzieciom” - przyznaje bohater dzisiejszego reportażu. Ryszard Kudła jest rolnikiem, hodowcą krów, mieszkającym od lat w Ławach koło Rypina. Dzieje swojej rodziny i zmieniającej się na przestrzeni lat wsi opisał w książce pt. „Moja maleńka ojczyzna”. Wszystko po to, by ocalić od zapomnienia to, co było dobre w tych trudnych czasach. Do wysłuchania reportażu Michała Słobodziana pt. „Odkopany talent” zaprasza Żaneta Walentyn.

21:05 Radio Planet i Komet
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Tegoroczny sezon polowań na Merkurego czas zacząć - pomożemy w nastawieniu celowników ; ) Polecimy też na poszukiwanie drugiej Ziemi - i to rzut kosmicznym beretem od nas :D A z Europejskiego Obserwatorium Południowego przyjdą aż dwa telegramy!

22:05 Wiadomości i przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce, a potem - dawkę muzyki.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Cykl audycji publicystycznych o wierze i duchowości człowieka, dokumentujący najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego. Religijne spory, problemy etyczne i filozoficzne, sens Ewangelii i nauki Chrystusa. Reportaże, informacje, wywiady, komentarze i historie zwykłych ludzi dotyczące uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a także godności, prawa naturalnego i moralności. Powtórka porannej audycji.

0:00 Nuty i minuty