Polskie Radio PiK
z 25 marca 2023 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

6:05 Raz na ludowo
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:05 Bywaj zdrów!
Jolanta Fischer
Autor: Jolanta Fischer

Od gabinetu podologa do ortopodologa. Dziś zgłębiamy sztukę zdrowego... stania i chodzenia! Wszystko, by uniknąć deformacji kolan, czy stóp i łączących się z tym schorzeń. Na co zwrócić uwagę już od najmłodszych lat i jakie objawy powinny wzbudzić nasz niepokój?

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
10:00 wiadomości + serwis sportowy
12:05 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Wiosna to piękna, ale bardzo pracowita pora roku. Trzeba uporządkować ogród, przeprowadzić drobne naprawy, zadbać o trawnik, drzewa i krzewy, założyć grządki warzywne i rabaty kwiatowe. Jeśli chcemy zdążyć ze wszystkim przed nadejściem lata, musimy dobrze zaplanować pracę. Jak to zrobić właściwie? Podpowiedzą eksperci audycji "Raz na zielono". Tradycyjnie będzie można zadzwonić i osobiście zadać pytanie. Telefon 52 345 50 90. Do usłyszenia i do zobaczenia na radiopik.pl. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

13:05 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:05 Rodzinny PiKnik
16:30 W Cichej Dolinie
Autor: Marek Rzepa

Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.

17:05 Miłe i miłosne
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

tym razem zamiast Miłych & Miłosnych... Smooth Jazz Weekend! W pierwszy weekend wiosny nie zabraknie słonecznych nut od Basi i Zbigniewa Wodeckiego, a rytmy budzące do życia zapewnią m.in. SOFA, The Manhattan Transfer i The Brand New Heavies.

18:05 Dwie strony sztuki
Autor: Bogumiła Wresiło i Iwona Muszytowska-Rzeszotek

Program literacko-filmowy. Recenzje książek, relacje z wydarzeń literackich, spotkania z pisarzami, cykl Książki pod Lupą. W części filmowej relacje z wydarzeń filmowych, szczególnie regionalnych. Wywiady z aktorami, reżyserami. Zapowiedzi filmowych premier oraz wydarzeń, recenzje filmów oraz prezentacja muzyki filmowej. Konkursy, w których wygrać można bilet od kina lub książkę.

20:05 Lista Przebojów
22:04 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji sporo nowości. Rozpoczynamy od remiksów Constanijna Lange - poznaliśmy oryginały, czas zatem na interpretacje innych artystów. Mamy również już cały album Genevieve Artadi - prezentujemy zatem inne utwory niż te znane z singli. Ponadto pojawiła się także nowość od Sofii Kourtesis - to piosenka „Madres”, sprawdzimy zatem czym zaskoczy nas pochodząca z Peru i osiadła w Berlinie artystka.

0:00 Nuty i minuty