Polskie Radio PiK
z 4 marca 2023 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

6:00 Raz na ludowo
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Przypomnienie występów zespołów ludowych i folklorystycznych "Szlakiem Nadwiślańskim" w Czarżu w 2020 roku. Spotkanie z zespołem Radojewiczanie

7:00 Bywaj zdrów!
Jolanta Fischer
Autor: Jolanta Fischer

W dzisiejszej odsłonie magazynu "Bywaj zdrów" przyglądamy się zdrowiu psychicznemu młodzieży. Coraz więcej nastolatków cierpi bowiem na różne rodzaje zaburzeń. Stan ich zdrowia pogorszyła również pandemia. Jak wygląda wizyta u specjalisty, co powinno zaniepokoić rodzica i jak odnaleźć wspólny język z młodocianym buntownikiem? Powiemy też o diagnozie i leczeniu chorób rzadkich w Polsce.

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
10:00 Wsłuchaj się w region
12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Marzec w ogrodzie to pracowity i radosny czas! Kiełkują rośliny cebulowe. Pora więc sięgnąć po sekatory, szpadle i grabie. Co jeszcze zrobić w ogrodzie w marcu? Podpowiedzą eksperci w sobotniej audycji "Raz na zielono". Tradycyjnie będzie można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie. Telefon 52/345 50 90.Do usłyszenia i do zobaczenia na radiopik.pl. Zaprasza Małgorzata Burchardt. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
16:30 W Cichej Dolinie

Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.

17:00 Zwierzenia przy muzyce
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Spotkanie multimedialne w Polskim Radiu PiK i Expressie Bydgoskim.

18:00 Salon klasyczny
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Spotkanie z dyrygentami : Mykoła Diadiura i Paweł Kapuła poprowadzili dwa koncerty w Filharmonii Pomorskiej Rozmowa z młodym, utalentowanym wiolonczelistą - solistą piątkowego koncertu symfonicznego - Maciejem Kułakowskim. Muzycznie towarzyszyć będzie muzyka filmowa: Wojciecha Kilara i Hansa Zimmera.

19:00 MSU - Muzyka Spoza Układu
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Spotkamy się z bydgoskim zespołem you.Guru - zaprosimy na koncert, który odbędzie się także w sobotę, ale 11 marca w klubie Mózg. Oprócz you.Guru zagra także Izzy and the Black Trees. Koledzy z you.Guru opowiedzą natomiast o swoich muzycznych drogach, o promowaniu swojej twórczości i nowej płycie, a Słuchacze będą mogli wygrać zaproszenia na koncert.

20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Audycja muzyczna skupiająca się na muzyce elektronicznej – jej tanecznej odmianie, tzw. muzyce klubowej. Prezentująca takie odmiany jak house, techno, drum’n’bass i podobne. Tego typu muzyka to cała scena brzmień, imprez, subkultur, festiwali. Prezentowane będą klasyczne nagrania, nowości i zestawienia bestsellerów oraz, uwaga, specjalnie przygotowane sety przez djów! To będą gorące noce!

0:00 Nuty i minuty