Polskie Radio PiK
z 4 lutego 2023 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

03:45
DNCE - Move
6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Bywaj zdrów!
Jolanta Fischer
Autor: Jolanta Fischer

Dziś wybieramy się do gabinetu neuropsychologa. Co można zbadać u tego specjalisty i kiedy powinniśmy pomyśleć o wizycie?... Dowiemy się także, jak zadbać o dobrą kondycję naszego mózgu, a studentom, zmagającym się z sesją egzaminacyjną, przygotowaliśmy ściągę i uparcie podpowiadamy co kupić zamiast "cudownych" tabletek na koncentrację.

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
10:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W samym środku ferii zimowych na Pomorzu i Kujawach sporo propozycji wypoczynku nie tylko dla najmłodszych. Będą zaproszenia do muzeum, do kina i do teatru, ale nie zabraknie też czegoś dla tych, którzy kochają wypoczywać aktywnie! Tym, którzy lubią poznawać nasz region opowiemy o niezwykłych, wspaniałych zabytkach Strzelna i o zapomnianym kościele w miejscowości Zrazim. W naszym cyklu związanym z ''Rokiem Kopernika'' przybliżymy też kolejne nieznane fakty i ciekawostki z życia wielkiego astronoma.

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Jedną z najważniejszych prac w ogrodzie w lutym jest zimowe przycinanie drzew i krzewów. O czym warto wiedzieć, zanim przystąpimy do zimowego cięcia? Jakie jeszcze prace ogrodnicze trzeba wykonać w lutym? Podpowiedzą nasi eksperci w sobotniej audycji "Raz na zielono". Tradycyjnie będzie można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie. Telefon 52 345 50 90. Do usłyszenia i do zobaczenia na radiopik.pl.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
16:30 W Cichej Dolinie

Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.

17:00 Muzyka i sport
20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji nowe nagrania z kompilacji From Above vol. 3 wydawnictwa Lumiere Noire. Posłuchamy elektronicznych projektów C.A.R., Vega Voga i Simon Says, które nawiązują do brzmień lat 80. Poza tym współpraca Johna Tejady i March Adstrum pod nazwą Optometry w klimacie electro.

0:00 Nuty i minuty
03:00
Lenka - SHOW