Polskie Radio PiK
z 7 grudnia 2020 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Autor: Michał Jędryka

W tym wydaniu Radiokonferencji udział wezmą poseł Zbigniew Girzyński, Prawo i Sprawiedliwość, poseł Mariusz Kałużny, Solidarna Polska, poseł Dariusz Kurzawa, PSL koalicja Polska i senator Antoni Mężydło, koalicja Obywatelska. Rozmowa dotyczyć będzie istoty sporu o budżet Unii Europejskiej oraz dalszych protestów ulicznych i innych w Polsce i dalszego ciągu emocji, a także działań politycznych jakie wzbudza wyrok Trybunalu Konstytucyjnego. Porozmawiamy również o tym co to jest praworządność i czy potrzebna jest jej ścisła definicja.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
16:30 Nasz mały świat
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

Toruńska „Zofiówka”, pensjonat Kazimiery Żuławskiej z 20-lecia międzywojennego, przez lata popadała w ruinę. W końcu budynek został prawie całkowicie zburzony i odbudowany od podstaw. Do nowej wersji zastrzeżenia ma wojewódzki konserwator zabytków. O tym w reportażu Michała Zaręby w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Nasz mały świat”.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Świadkowie, aktorzy, statyści, mnóstwo rekwizytów, oryginalne miejsca. Ogromne zaangazowanie i wielkie emocje, często bardzo trudne. Unisławskie Towarzystwo Historyczne od kilku lat dokumentuje przebieg "zbrodni pomorskiej" z jesieni 39 roku na terenie naszego regionu. Najnowszy film ukazuje okoliczności zbrodni na toruńskiej Barbarce. To kolejny filmowy projekt jaki realizują miłośnicy historii. Więcej o pracy na planie dokumentu opowiemy w poniedziałkowej audycji. Szerzej powiemy także o projekcie w ramach, którego wciąż poszukiwane są rodziny pomordowanych, dokumenty, zdjęcia i wszelkie pamiątki po ofiarach niemieckich zbrodni na Pomorzu.

19:00 Zielona strona życia
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

W audycji odwiedzimy jeden z domów tymczasowych dla kotów powypadkowych, który prowadzi Pani Ola z Torunia. Powiemy też o projekcie Stowarzyszenia MODrzew, w tamach którego przeanalizowano wycinki i nasadzenia drzew w Bydgoszczy w 2019 roku. Powstała mapa, która będzie aktualizowana na bieżąco. Mogą z niej korzystać mieszkańcy.

20:00 Tajemnice regionu
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

27 listopada minęła 10-ta rocznica śmierci księdza prałata Romualda Biniaka. Budowniczego pierwszego po wojnie kościoła w Bydgoszczy i pierwszego w regionie hospicjum wspominać będą przyjaciele kapłana z różnych środowisk.

21:00 Pomysł-Innowacja-Kariera
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji Tomasza Kaźmierskiego o powstającym polskim hubie biotechnologicznym, rynkowym zapotrzebowaniu na informatyków oraz coraz popularniejszych instalacjach fotowoltaicznych. Nie zabraknie również kolejnego odcinka cyklu „Techno-Info”.

22:00 Polskie granie
23:00 Top Jazz
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.