Polskie Radio PiK
z 21 lipca 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Były to piękne dni
Autor: Zdzisław Pająk

Nagrania z muzycznego archiwum.

10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Wsłuchaj się w region
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Radiowe wędrówki po najciekawszych miejscach Pomorza i Kujaw - tych znanych, mniej znanych, pomijanych a jednak godnych polecenia. Przedstawiamy propozycje na dobry weekend - nasi reporterzy przeczesują region w poszukiwaniu atrakcji, które pozwolą spędzić sobotę i niedzielę w wyjątkowy sposób. Zapraszamy mieszkańców Pomorza i Kujaw do aktywnego wypoczynku, łączącego jego formy z możliwością poznawania historii i zagadek swojego regionu, zapraszamy również na interesujące wydarzenia kulturalne oraz wydarzenia rekreacyjno-sportowe.

12:00 Raz na zielono
Autor: Andrzej Krystek

Poradnik dla działkowców. Audycja z transmisją wideo.

13:00 WAKACYJNY PiKnik
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Będziemy na rynku w Tucholi. Po raz 59. odbywają się tam Dni Borów Tucholskich. Wiele atrakcji przed nami - spotkamy się z gospodarzami, opowiemy o Dniu Folkloru Borowiackiego, zaprezentujemy lasy, które są największym bogactwem Borów. Zdamy relację z 7. Historycznego Pochodu Borowiaków. Naszym gościem specjalnym ma być patron honorowy Dni Borów Tucholskich - sam Aleksander Doba. Będą hafciarki, muzyka myśliwska i opowiadania historyczne. Główne hasło Dni Borów Tucholskich brzmi: „Przyjeżdżajcie! Las Was powita, a ludzie ugoszczą!”

16:00 Popołudnie z reportażem
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

W audycji reportaż Adriany Andrzejewskiej pt."Do jutra". To opowieść o peruwiańskich dzieciach dla których miejscem życia jest ulica. Od lat pomaga im polski salezjan ksiądz Ryszard Łach, który prowadzi w Limie Dom Otwarty Księdza Bosko.

17:00 Po godzinach
Ewa Kurzawa
Autor: Ewa Kurzawa

100% dobrej muzyki

18:00 Muzyka i sport
Autor: Bartosz Kustra

Gośćmi w studiu będą bejsboliści Dębów Osielsko, którzy szykują się do walki o medale mistrzostw Polski. W naszym programie także rozmowa z Adrianną Sułek, brązową medalistką lekkoatletycznych mistrzostw świata do lat 20. Podsumujemy piłkarski mundial w Rosji i przyjrzymy się z bliska konfliktowi CWZS Zawisza ze Stowarzyszeniem Piłkarskim. Na bieżąco podawać będziemy wyniki trwającego równolegle żużlowego turnieju o Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff.

21:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Muzyka lat 80. i 90. W programie taneczne przeboje z tego okresu – od italo disco po muzykę rockową.

0:00 Nuty i minuty