Polskie Radio PiK
z 10 lipca 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 WAKACYJNY PiKnik
Piotr Majewski
Autorzy: Piotr Majewski, Wojciech Sobociński

Gościć będziemy u strażaków ochotników w Nakle, najstarszej tego typu jednostce w Polsce. Stamtąd udamy się do nakielksiej mariny nad Notecią, by porozmawiać o zespole szkól żeglugi śródlądowej, jednej z dwóch tego typu w kraju. Odwiedzimy Spiżarnię hrabiny Potulickiej - pyszne sery i słynny już karp nakielski. Następnie w Muzeum Ziemi Krajeńskiej cofniemy sie do czasów PRL, który już dzisiaj wspominany jest...sentymentalnie. A o 11:40 kolejny odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.

12:00 PULS REGIONU
12:15 Pytać każdy może
Autor: Andrzej Krystek

Skutki suszy i szacowanie strat nią spowodowanych. W studiu przestawiciele Urzędu Wojewódzkiego i samorządu rolniczego. Audycja z telefonicznycym udziałem słuchaczy.

13:00 WAKACYJNY PiKnik
Piotr Majewski
Autorzy: Piotr Majewski, Wojciech Sobociński

Po 13-tej: spotkanie z muzycznym Nakłem, które jako miejsce urodzenia Rafała Blechacza, organizuje pod jego honorowym patronatem konkurs dla młodych pianistów i od września tego roku otwiera nakielską szkołe muzyczną. Następnie udamy się do Muzeum Komunikacji, by dowiedzieć się skąd w świateczne dni po ulicach Bydgoszczy jeżdżą zabytkowe autobusy zwane "ogórkami'. Kolejnym miejscem spotkania będzie...gołębnik, bowiem nakielski oddział skupia aż 190 hodowców gołębi pocztowych. Na zakończenie odrobina luksusu. Partyjka golfa na polach w Olszewce.

15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Wakacyjne Popołudnie z nami
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów

16:30 Bliżej życia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Domagają się między innymi 650 złotowych podwyżek i płatnych nadgodzin. Kujawsko-pomorscy policjanci włączają się w ogólnopolską akcję protestacyjną. We wtorek wykroczenia nie będą karane mandatami, ale upomnieniem. W ten sposób policjanci chcą zwrócić uwagę na swoje postulaty.

17:00 Po godzinach
Ewa Kurzawa
Autor: Ewa Kurzawa

100% dobrej muzyki

18:00 PULS REGIONU
18:10 Muzyka po godzinach
19:00 Poeci rocka
Adam Droździk
Autor: Adam Droździk

11. już edycja Ino-Rock Festival w Inowrocławiu. A z muzycznych nowości m.in z Norwegii płyta projektu KRAKOW a z Niemiec nowy album formacji SEASONS OF TIME

20:00 Na szlaku
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 PiK-owa kawiarenka
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Pretekstem do rozmowy z gośćmi kawiarenki są wydarzenia z szeroko pojętej dziedziny kultury: obejrzany spektakl, przeczytana książka, wysłuchany koncert, a także inne ważne wydarzenia godne zainteresowania, o których się mówi.

22:00 Wieczorne spotkania
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Przypomnimy tragedię rodziny Migdalskich z Telążny Leśnej niedaleko Włocławka. Rodzina ukrywała w swoim gospodarstwie partyzantów. Została stracona tuż przed zakończeniem wojny. Ich dramat ma przypominać powstający w naszym regionie szlak pamięci.

23:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

Muzyka mechaniczna non stop.

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.