Polskie Radio PiK
z 6 lipca 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 WAKACYJNY PiKnik
Piotr Majewski
Autorzy: Piotr Majewski, Michał Słobodzian

Zawitamy do Żuru by opowiedzieć o trasach turystycznych, które w gminie Osie liczą w sumie 380 kilometrów. Przybliżymy postać prof. Alfonsa Hoffmana inicjatora elektryfikacji Pomorza. W Osiu opowiemy o pochodzeniu nazwy gminy. Oczami wyobraźni staniemy na moście miłości, gdzie o świcie lub zmierzchu można zobaczyć postaci tragicznych kochanków. Odwiedzimy ogród edukacji ekologicznej. Wybierzemy się na trasę orientacji precyzyjnej. Zaprosimy także na odbywające się w najbliższy weekend Dni Osia. Sprawdzimy też co gmina oferuje rowerzystom. O 11:40 kolejny odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.

12:00 PULS REGIONU
12:15 Dyżur eksperta
Ewa Kurzawa
Autor: Ewa Kurzawa

W audycji - zaproszeni do studia goście - przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy - odpowiadają na telefoniczne pytania Słuchaczy dotyczące warunków i czasu pracy. tel. 52 345 50 90

13:00 WAKACYJNY PiKnik
Krzysztof Wilczyński
Autorzy: Krzysztof Wilczyński, Michał Słobodzian

Z plenerowym studiem zawitamy do Tlenia by porozmawiać o ekologicznych przysmakach oferowanych na Zielonym Targu. Sprawdzimy jaki repertuar oferują letnia scena i wakacyjne kino. Wybierzemy się w wirtualną podróż kajakiem, sprawdzimy także ile stopni ma woda w jeziorze Mukrza w Tleniu.

15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Wakacyjne Popołudnie z nami
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów

16:30 Bliżej życia
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 PULS REGIONU
18:10 Miłe i miłosne
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

No to plażujemy! A na plaży nam się marzy... śpiewająca dziewczyna ;) Chante Moore? Eliane Elias? Dorota Miśkiewicz? Sami Państwo ocenią która ładniej śpiewa... Pojawi się też dawno nie słyszana dziewczyna z Wybrzeża ; )

19:00 Piosenki z klasą
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Będziemy muzycznie obchodzić 68 urodziny Jacka Cygana. Zabrzmią najbardziej znane piosenki w wykonaniu m.in. Grażyny Łobaszewskiej, Ryszarda Rynkowskiego, Seweryna Krajewskiego czy Zbigniewa Wodeckiego.

20:00 Radiowy Klub Rodzica
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

W trakcie spotkań staramy się pytać: - Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko - Jakie są nowinki i modne gadżety i co warto kupić - Jakie atrakcje dla rodziców i dzieci oferują miasta w naszym regionie W audycjach pojawiają się : Specjaliści - ginekolodzy, pediatrzy , dietetycy , psychologowie dziecięcy i położne Gościmy super-mamy i super-ojców. Nie brakuje też konkursów i atrakcyjnych nagród.

21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:07 Zwierzenia przy muzyce
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Spotkanie multimedialne w Polskim Radiu PiK i Expressie Bydgoskim.

22:00 Wieczorne spotkania
23:00 Nuty i minuty
Autor: Dariusz Tomaszewski

Muzyka mechaniczna non stop.

0:00 Nuty i minuty
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.