Polskie Radio PiK
z 3 lipca 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 pierwszy odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Eryk Hełminiak
Autor: Eryk Hełminiak

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 WAKACYJNY PiKnik
Piotr Majewski
Autorzy: Piotr Majewski, Bogumiła Wresiło

Dziś prosto z Kamienia Krajeńskiego: teatry obrzędów ludowych, biesiady witkowskie, krajeńska gwara, teatr lalek oraz propozycje letnich imprez w amfiteatrze nad jeziorem Mochel. Do tego atrakcje turystyczne: spływy rzeką Kamionką, szlaki rowerowe, wyprawa do Krajeńskiego Parku Krajobrazowego i Czarna Góra - czyli najwyższy punkt województwa Kujawsko - Pomorskiego. O 11:40 kolejny odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.

12:00 PULS REGIONU
12:15 Pytać każdy może
Wojciech Sobociński
Autor: Wojciech Sobociński

Na co zaciągamy najczęściej kredyty i gdzie - bank, parabank? .Wysokooprocentowane kredyty konsumpcyjne na wakacje najczęj zaciągają młodzi ludzie.... O zadłużeniu Polaków.

13:00 WAKACYJNY PiKnik
Krzysztof Wilczyński
Autorzy: Krzysztof Wilczyński, Bogumiła Wresiło

Jesteśmy w Kamieniu Krajeńskim. Odwiedzimy Sanktuarium i Pałac w Zamartem, powiemy też o proekologicznej inwestycji w miejscowości Płocicz.

15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Wakacyjne Popołudnie z nami
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów

16:30 Bliżej życia
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 PULS REGIONU
18:10 Przebojowa godzina
19:00 Poeci rocka
Adam Droździk
Autor: Adam Droździk

Dziś kontynujemy przegląd "muzyki z piórkiem" czyli ciąg dalszy spotkania na Wyspie Ognia i Lodu z zespołem ÁRSTÍÐIR. Wśród zwiastunów przyszłych premier znajomi z Manchesteru, czyli zespół THE PINEAPPLE THIEF i kanadyjscy poeci w składzie MYSTERY. Każda z tych ekip zaznaczyła się swoją obecnością w historii INO-ROCK FESTIVAL w Inowrocławiu. Nie zabraknie bohaterów zbliżającego się weekendu, a wraz z nim 12. edycji Festiwalu Rocka Progresywnego w Toruniu.

20:00 Na szlaku
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W magazynie opowiemy o kolejnej wyprawie bydgoszczan, którzy UAZami (rosyjskimi samochodami terenowymi) wybrali się ... na wschód.

21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 PiK-owa kawiarenka
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Pretekstem do rozmowy z gośćmi kawiarenki są wydarzenia z szeroko pojętej dziedziny kultury: obejrzany spektakl, przeczytana książka, wysłuchany koncert, a także inne ważne wydarzenia godne zainteresowania, o których się mówi.

22:00 Wieczorne spotkania
Wojciech Sobociński
Autor: Wojciech Sobociński

Zdobyła dwie nagrody Nobla. Miała samodzielnę katedrę na Sorbonie. 84 lata temu zmarła Maria Skłodowska-Curie. Opowiemy o polskiej uczonej.

23:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

Muzyka mechaniczna non stop.

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.