Polskie Radio PiK
z 2 lipca 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 WAKACYJNY PiKnik
Piotr Majewski
Autorzy: Piotr Majewski, Monika Kaczyńska

Jesteśmy w gminie Radomin. Odwiedzimy Ośrodek Kultury i Sportu. Spotkamy się z panem Przemysławem, podróżującym rowerem po całym świecie. Historyk opowie o zabytkach Radomina, Płonnego i Dulska. Odwiedzimy radominskich starażakow . Wstąpimy też do Izby Pamięci Marii Dąbrowskiej. O 11:40 zaprosimy na pierwszy odcinek książki naszego kolegi, Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.

12:00 PULS REGIONU
12:15 Radiokonferencja
Marcin Kupczyk
Autor: Marcin Kupczyk

Goście Radiokonferencj i-politycy z regionu-skomentują : zmianę ustawy o IPN dotyczącą wycofania artykułu o karaniu więzieniem za przypisywanie Państwu Polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez nazistowskie Niemcy, decyzję państw UE o tym, że nie będzie przymusowej relokacji uchodźców a także wchodzącą w życie ustawę dotyczącą przejścia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 rok życia. Audycja z transmisją wideo.

13:00 WAKACYJNY PiKnik
Krzysztof Wilczyński
Autorzy: Krzysztof Wilczyński, Monika Kaczyńska

Nasze plenerowe studio stanie w Szafarni. Spotkamy się z "Nowoczesnymi Gospodyniami" i przedstawicielami Stowarzyszenia "Jakubowe". Znajdziemy też chwilę na przedstawienie oferty kulturalnej Radomina.

15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Wakacyjne Popołudnie z nami
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów

16:30 Bliżej życia
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 PULS REGIONU
18:10 Polskie granie
19:00 Koncertowe Radio PiK
Adam Droździk
Autor: Adam Droździk

Cykl lipcowych spotkań w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK rozpoczniemy od wspomnienia materiału z 45-letnim bagażem legendy muzyki rockowej. Oklaski dla jednego z klasyków tego gatunku - zespołu URIAH HEEP, który fanom rocka w lipcowym odniesieniu kojarzy się ze sławnym "July Morning". Na płycie, z której skorzystamy, ta legendarna kompozycja zabrzmiała najpiękniej, a wraz z nią inne wspaniałe hity Uriah Heep sprzed prawie połowy wieku.

20:00 Po godzinach

100% dobrej muzyki

21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Salon klasyczny
Autor: Ewa Dąbska i Magda Jasińska

W programie spotkanie z profesorami Renatą i Radosławem Marcami. Goście zaproszą na koncert "Muzyka w zabytkach Bydgoszczy".

22:00 Wieczorne spotkania
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Trzecia część cyklu dokumentalnego Santo Subito "Papież Pielgrzym" miała swoją premierę 27.07.2005 r. Audycja "Papież Pielgrzym" sprzed 13 lat , podsumowuje wszystkie pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, prezentuje fragmenty homilii i wystąpień Ojca Św. w kraju od 1979 r. do 2002 r. Nakreśla religijny, społeczny i polityczny obraz Polski do której przybywał Jan Paweł II.

23:00 Nuty i minuty
Autor: Magda Jasinska

Muzyka mechaniczna non stop.

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 pierwszy odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.