Polskie Radio PiK
z 4 lutego 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:05 Magazyn Wiejski
Autor: Andrzej Krystek

Magazyn ekspercki producentów i konsumentów żywności.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Mają od 13 do 18 lat, wszystkie z nakazu sądu trafiły do tej placówki. Ich problemem są nie tylko narkotyki, alkohol, różnego typu uzależnienia, ucieczki ale również przemoc seksualna, prostytucja, brak rodziców. W Ośrodku mogą ukończyć szkołę, nauczyć się zawodu, rozwijać talenty, pracować ze specjalistami, uwierzyć w siebie i zacząć nowe życie. Bohaterkami audycji są dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu im.Ireny Sendlerowej i pracownicy Ośrodka.

8:06 Piosenki na telefon
Autor: Ryszard Lewandowski

Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.

10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W programie m.in. - o wystawie "Szkoła Bydgoska - było nie było" w Galerii Kantorek - o 15. Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży w toruńskim Baju Pomorskim - o Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego - o nominacji do Nagrody im. J.Ch. Andersena dla toruńskiej ilustratorki Iwony Chmielewskiej - ponadto rozmowy z muzykami - pianistą Jakubem Kuszlikiem i dyrygentem Mirosławem Jackiem Błaszczykiem

12:00 Wolna i Niepodległa
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

Pierwsza część audycji o Józefie Wybickim. Będzie też o wieku XVIII. Swoją wiedzą podzielą się kustosz i kurator Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie Małgorzata Gańska i Przemysław Rey oraz prof. Aleksander Smoliński z UMK.

13:00 Raz na ludowo
14:00 Top Jazz
15:00 Od deski do deski
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

Recenzujemy i polecamy książki . Wsród nich "Woody Allen.Biografia". Nina Majewska-Brown opowie o swojej książce "Anka. Inne oblicze szczęścia" natomiast Aneta Jadowska zachęci autorka fantasy tym razem poleca swój pierwszy kryminał "Trup na plaży i inne sekrety rodzinne".

16:00 MSU - Młodzieżowa Szkoła Umiejętności
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Powiemy o ofercie Młodzieżowego Biura Pracy na ferie, wśród propozycji m.in. warsztaty i spotkania z doradcami zawodowymi. Wysłuchać będzie można też relacji z "drzwi otwartych" na UTP w Bydgoszczy.

17:00 Radiowy Klub Rodzica
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

Tym razem, Radiowy Klub Rodzica wyjątkowo w niedzielę. Zapytamy, dlaczego witamina D jest tak ważna, zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych? Co powoduje niedobór witaminy D? W jakich produktach występuje? W nawiązaniu do dnia pozytywnego myślenia, zapytamy psycholożkę czy dzieci i młodzież można nauczyć pozytywnego myślenia ... Do ferii zimowych w naszym regionie jeszcze tydzień - przypominamy- to ostatni dzwonek aby zapisać dzieciaki na zajęcia i warsztaty .

18:00 Miłe i miłosne
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Nie masz ochoty na hałaśliwą dyskotekę, party u znajomych ani na kolejny super(krwawy) hit w TV? Masz ochotę na Święty Spokój... i żeby ładnie grało?. To tu!

19:00 Piosenki z klasą
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Fragmenty koncertu festiwalu "Pejzaż bez Ciebie" , pożwięcownego twórcvzości Kaliny Jędrusik .

20:00 Lista Przebojów
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.

22:00 wiadomości (3') + Przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia
0:00 Nuty i minuty