Polskie Radio PiK
z 28 stycznia 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:05 Magazyn Wiejski
Autor: Andrzej Krystek

Magazyn ekspercki producentów i konsumentów żywności.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Światowe Dni Młodzieży w Panamie rozpoczną się za rok, 22 stycznia 2019r., papież Franciszek chce poznać poglądy i oczekiwania młodych względem Kościoła, z jego inicjatywy w październiku w Rzymie odbędzie się Synod Biskupów na temat "Młodzi, wiara i rozeznanie powołania", propozycje wydarzeń religijnych Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej działającej od listopada 2017r.

8:06 Piosenki na telefon
Autor: Ryszard Lewandowski

Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.

10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W programie m.in. - spotkanie ze skrzypkiem Piotrem Pławnerem i dyrygentem Mariuszem Smolijem - relacja z eliminacji do 10. Festiwalu Pemięci Andrzeja Zauchy "Serca bicie" - program zbliżającej się Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej - relacja z obchodów 97. rocznicy urodzin Tony'ego Halika w Muzeum Podróżników w Toruniu

12:00 Wolna i Niepodległa
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

Kolejna audycja o Powstaniu Wielkopolskim. Tym razem naukowcy będą mówić o efektach Powstania, konferencji w Paryżu, losach żołnierzy wielkopolskich i pamięci. Nie zabraknie wspomnień. Wśród wypowiadających się: prof. W. Polak, prof. M. Chamot i prof. P. Olstowski.

13:00 Raz na ludowo
14:00 Top Jazz
15:00 Od deski do deski
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

W programie jak zwykle recenzje kilku świetnych książek i przy okazji szansa na zdobycie tych tytułów, w akcji mailowej- nasz mail sztuka@radiopik.pl, a na naszych słuchaczy czekają: - ''Winlandia'' George Mackay Brown - ''Zapomniane linie kolejowe Kujawsko-Pomorskiego'' Tomasza Stochmala - drugi tom z trylogii Susza - Tomasza Sekielskiego U nas także o wydanej właśnie książce ''Dziewczęta z Auschwitz'' . Będzie też wspomnienie spotkania z Tomaszem Malinowskim. Bydgoszczanin, dziennikarz sportowy i autor książki o piłce nożnej ''Rozmowy Nieoczywiste'', zmarł kilka dni temu, po długiej i ciężkiej chorobie

16:00 MSU - Młodzieżowa Szkoła Umiejętności
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji m.in.: o sportowej pasji i próbie przekraczania swoich ograniczeń - to na przykładzie młodej pływaczki Hani Bakuniak. Ze studentami porozmawiamy natomiast o tym czy dorabiają podczas studiowania.

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Relacja ze spotkania Energa Basket Ligi Kobiet. Bydgoskie koszykarki, które w ubiegły weekend wywalczyły Puchar Polski, wracają do rozgrywek ligowych. W kolejnym meczu ekstraklasy Artego podejmie Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Biorąc pod uwagę miejsca zajmowane w tabeli, zdecydowanym faworytem będzie bydgoska drużyna, ale niespodzianek w tym sezonie nie brakuje. Mecz w Artego Arenie rozpocznie się o 17.00.

20:00 Lista Przebojów
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.

22:00 wiadomości (3') + Przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia
0:00 Nuty i minuty