Polskie Radio PiK
z 27 stycznia 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Autor: Bartłomiej Grzankowski

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W cyklu „Po drodze” sprawdzamy sytuację na rynku paliwowym, a w „Erze komputera” śledzimy nowości świata cyfrowego. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia oraz solenizantów i jubilatów. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:06 Były to piękne dni
Autor: Zdzisław Pająk

Nagrania z muzycznego archiwum.

10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Gdy zima w odwrocie – w programie raport z lodowisk regionu, a także namiastka gór na Pomorzu i Kujawach – czyli wyprawa do jaskiń niedaleko Grudziądza. Zaproponujemy tez słuchaczom odwiedzenie jaskiń w okolicach miejscowości Topolno i Gądecz. Będą też inne propozycje dla ceniących aktywny wypoczynek, a z cyklu ''Legendy Pomorza i Kujaw'' – tym razem bydgoska legenda "O Mistrzu Twardowskim" . Jak zwykle będziemy też wsłuchiwać się w to, co dzieje się na scenach koncertowych regionu i przejrzymy dla naszych słuchaczy prasę lokalną. Nie zabraknie też sporej dawki rozgrzewającej muzyki.

12:00 Raz na zielono
Autor: Andrzej Krystek

Poradnik dla działkowców. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Czatuj
Michał Zaręba
Autor: Michał Zaręba

będzie o roli babci i dziadka w wychowu dziecka , współpracy nauki z biznesem - Na UKW zaprezentowano projekty wymyślone w ramach Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, o drzwiach otwartych na wydziale sztuk pięknych UMK .

15:00 Porozmawiajmy o kulturze
Autor: Iwona Rzeszotek

Podarowała nam na kartkach książek : Dorę, Nikitę i Witkacego , teraz zaprasza na spotkanie z Magdą Garstką. Garstka nie czaruje, nie jest szamanką, ani wojowniczką, ale ....znajdzie zwłoki w morskich falach. Bo tym razem Aneta Jadowska, autorka licznych książek fantasy napisała kryminał. "Trup na plaży i inne sekrety rodzinne" to jej najnowsza propozycja, o której opowie w audycji w sobotę po 15.00. To będzie opowieść o rodzinych tajemnicach , morderstwie, śledztwie prowadzonym przez dziewczynę po studiach i usteckich krówkach.

16:00 Radiowy Teatr Wyobraźni
17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

W Sportowej sobocie - koszykarskie emocje. Wybierzemy się na pierwszoligowy mecz bydgoskiej drużyny. Enea Astoria podejmie w Artego Arenie zespół KK Warszawa. Gospodarze chcieliby w tym sezonie zagrać w rundzie play-off. Jeśli plan ma zostać zrealizowany powinni wygrać spotkanie z niżej notowanym rywalem. Pojedynek z zespołem ze stolicy rozpocznie się o 17.00.

20:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Muzyka lat 80. i 90. W programie taneczne przeboje z tego okresu – od italo disco po muzykę rockową.

0:00 Nuty i minuty