Polskie Radio PiK
z 25 stycznia 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwis dla kierowców, tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 Regionalny Punkt Widzenia
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Temat - Konkurencja, rywalizacja, walka. Te trzy pojęcia związane są z naszym życiem właściwie już od momentu przekroczenia drzwi szkoły. Jesteśmy permanentnie oceniani, ktoś jest najlepszy, a ktoś najgorszy, ktoś sobie świetnie radzi, a ktoś inny wręcz przeciwnie. Żyjemy w świecie rankingów, które podnoszą nam na co dzień poziom adrenaliny. Nawet sport jest dziś walką, a nie tylko zmaganiem się z samym sobą. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Goście : dr Joanna Rajang - psycholog, coach, prof. Roman Leppert - pedagog UKW, dr Wojciech Trempała - socjolog UKW, dr Piotr Domeracki - filozof i etyk UMK.

10:00 PiKtogramy
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 odcinek opowiadań Jacka Cygana "Przeznaczenie, traf, przypadek" w interpretacji autora.

12:00 PULS REGIONU
12:15 Pytać każdy może
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym - dostępny jest w internecie od 1.01 - powiemy o samym rejestrze jak również o terapii tych osób.

13:00 Strefa Dobrego Nastroju
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.

15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Popołudnie z nami
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów

16:30 Bliżej życia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

W audycji powrócimy do burzy jaką wywołał reportaż telewizyjny dokumentujący m. in. świętowanie urodzin Adolfa Hitlera przez członków stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Po publikacji materiału klub Prawa i Sprawiedliwości zawnioskował do szefa MSWiA o sejmową informację na temat osób lub ugrupowań, które mogą propagować totalitaryzm, między innymi faszyzm. Część polityków uważa, że takie działania to margines. Nie brakuje jednak głosów, że środowiska neofaszystowskie rosną w Polsce w siłę.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 PULS REGIONU
18:10 MSU - Muzyka Spoza Układu
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Posłuchamy piosenki Barbary Wrońskiej, znanej m. in. z grupy Pustki. 9 lutego odbędzie się premiera jej solowego albumu, my posłuchamy singla "Nie czekaj". Zaprosimy też na koncert zespołu Schizma - bydgoskiej legendy nurtu hard core.

19:00 Rock around
Adam Droździk
Autor: Adam Droździk

Coś dla fanów rocka, w szeroko pojętym znaczeniu tego gatunku. Nie stronimy od dźwięków "wysokooktanowych". Nie unikamy nowych spojrzeń na ów gatunek i staramy się pielęgnować "klasyczny" wymiar muzyki rockowej. W audycji pojawiać się będą goście, których twórczość stanowi doskonały przykład na wciąż silne oddziaływanie owego nurtu.

20:00 Na zdrowie
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

W programie: bydgoski szpital Biziela ogranicza liczbę planowanych operacji. Przełomowy zabieg kardiochirurgiczny w Krakowie Prokocimiu. GIS wycofuje francuskie mleko „Babydream”. Założenia "Strategii Walki z Rakiem Płuca”. Rządowy program polityki senioralnej do 2030 roku. Badania nad bezpieczeństwem suplementów diety. Kampania antynikotynowa "Nie spal się na starcie".

21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Dwie strony ekranu
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

W magazynie o najnowszej komedii romantycznej ''Podatek od miłości'', o filmie opowie m.in. Grzegorz Damięcki, zaś Gary Oldman - o niezwykłej przemianie do roli Winstona Churchilla w filmie ''Czas mroku''. Będzie także polski akcent na liście tegorocznych, oskarowych nominacji - polsko-brytyjski film ''Twój Vincent'', jakie filmy i jacy filmowcy mają w tym roku największe szanse na Oskara? Sprawdzimy Muzycznie - ścieżka dźwiękowa z kinowego hitu ostatnich tygodni - ''Listy do M3''

22:00 Wieczorne spotkania
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Opowiemy o wizycie marszałka Józefa Piłsudskiego w naszym regionie. Naczelnik Państwa w czerwcu 1921 roku odwiedził między innymi Toruń, Bydgoszcz i Grudziądz. W jaki sposób był witany? Co mówił na spotkaniu z toruńskimi dygnitarzami? Dlaczego w Bydgoszczy nie wygłosił przemówienia do mieszkańców? Między innymi o tym w programie.

23:00 Regionalny Punkt Widzenia
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Powtórka porannej audycji. Informacje o gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.

0:00 Nuty i minuty