Polskie Radio PiK
z 23 stycznia 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Eryk Hełminiak
Autor: Eryk Hełminiak

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwis dla kierowców, tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 Regionalny Punkt Widzenia
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Gośćmi programu będą muzycy zajmujący się szeroko pojętą rozrywką (muzyką bluesową, rockową, popową, jazzową) wywodzący się z naszego regionu. Opowiedzą o swoich najnowszych programach, o wszechobecnej modzie na projekty symfoniczne w muzyce rozrywkowej, nawet disco polo symfonicznie. Porozmawiamy o dobrym guście w muzyce i spytamy czy w życiu gości wszystko muzycznie zaczęło się od bluesa? Goście audycji: - Sławek Wierzcholski (wokalista, harmonijkarz, bluesman) - Adam Staniszewski (Żuki) - Artur Grudziński (pianista, aranżer) - Grzegorz Nadolny (kontrabasista jazzowy, pedagog).

10:00 PiKtogramy
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O11:15 Kuchnia PiK-a - czyli Pieprz i Kartofle - w dzisiejszym odcinku o kulinarnych tradycjach Australii. O 11:45 odcinek opowiadań Jacka Cygana "Przeznaczenie, traf, przypadek" w interpretacji autora.

12:00 PULS REGIONU
12:15 Pytać każdy może
Autor: Monika Siwak-Waloszewska

W audycji zapytamy czy zabijanie w grze komputerowej naprawdę przekłada się na wzrost agresji w prawdziwym życiu? Dyskusja trwa od lat. W mediach pojawiają się rady, że pełne przemocy gry mogą stępić empatię, sprawcy zbiorowych morderstw grali wcześniej w "strzelanki". Tymczasem już nawet kilkulatki grają w gry dla dorosłych... Uzależnienie od gier zostało uznane za zaburzenie psychiczne. A z drugiej strony mówi się o rozwoju kreatywności podczas pokonywania wirtualnych przeszkód, dzieci uczą się strategicznego myślenia. Niektórzy odnoszą sukcesy i jeżdżą po świecie w nagrodę za zwycięstwo w turniejach gier. Czy naprawdę gry są takie groźne? A jeśli tak, to kiedy i dla kogo? O tym Monika Siwak-Waloszewska porozmawia z młodymi graczami, specjalistą od gier i psychologiem.

13:00 Strefa Dobrego Nastroju
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.

15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Popołudnie z nami
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów

16:30 Bliżej życia
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 PULS REGIONU
18:10 Przebojowa godzina
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Największe hity ze światowych list przebojów, zakręcone informacje, przebojowi goście i najnowsze płyty! Prawie 60 minut nowej muzyki - przede wszystkim tej wybranej przez samych słuchaczy.

19:00 Poeci rocka
Adam Droździk
Autor: Adam Droździk

Dziś dwie polskie nowości - nowy album bydgoskiego ART OF ILLUSION oraz debiut projektu TIM ORDERS prowadzonego przez Krzysztofa Borka, którego głos znamy z płyt formacji FIGURESMILE i XANADU. Zajrzymy także do programu ep-ki, z którą niedługo wróci BJØRN RIIS.

20:00 Na szlaku
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W magazynie - spotkanie z Dariuszem Metelem, który spędził miesiąc na Filipinach i właśnie wrócił do kraju. Jednak nie będzie to tylko opowieść o cudach przyrody czyli pięknych wyspach czy tzw. „Zaczarowanej rzece” (Enchanted river), a także akcji pomocy dla ubogich mieszkańców Manili.

21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 PiK-owa kawiarenka
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W programie spotkanie z Darią Bręczewską - Kuleszą i Agnieszką Wysocką, autorkami właśnie wydanej książki "Od historyzmu do modernizmu. Bydgoskie wille miejskie i podmiejskie". Porozmawiamy także z Romualdem Fajtanowskim o wystawie fotografii "DEKADA - ciąg dalszy", która zostanie otwarta w środę w Galerii Biblioteki UKW w Bydgoszczy.

22:00 Wieczorne spotkania
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Spotkanie z członkami Stowarzyszenia Wspierania Osób Niepełnosprawnych z Gołuszyc. Aktywizują osoby niepełnosprawne przez sztukę. Wdrażają niecodzienne formy pomocy, jak choćby hortiterapię czyli ogrodolecznictwo. Organizują wystawy i spotkania z artystami. Wszystko z myślą o podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Gołuszycach i mieszkańcach gminy Pruszcz.

23:00 Regionalny Punkt Widzenia
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Powtórka porannej audycji. Informacje o gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.

0:00 Nuty i minuty