Polskie Radio PiK
z 22 stycznia 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwis dla kierowców, tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła na ostatnim posiedzeniu stóp procentowych. To dobra wiadomość dla kredytobiorców złotówkowych. Czy ze względu na poziom inflacji podwyżka stóp jest jednak nieuchronna? zapytamy naszych komentatorów .

10:00 PiKtogramy
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 odcinek opowiadań Jacka Cygana "Przeznaczenie, traf, przypadek" w interpretacji autora.

12:00 PULS REGIONU
12:15 Radiokonferencja
Marcin Kupczyk
Autor: Marcin Kupczyk

W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Strefa Dobrego Nastroju
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.

15:05 Popołudnie z nami
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów

16:30 Bliżej życia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

W audycji o zmianach w prawie dotyczącym polowań. Przy okazji wprowadzania przepisów, które mają pomóc w walce z afrykańskim pomorem świń zwiększono uprawnienia myśliwych. Osoba, która umyślnie utrudnia lub uniemożliwia wykonywanie polowania może być ukarana grzywną, nawet jeśli polowanie odbywa się na prywatnym terenie. Przeciwnicy polowań uważają, że myśliwi dostali zbyt duże uprawnienia. Czy przepisy powinny być wycofane?

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 PULS REGIONU
18:10 Polskie granie
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

"Polskie granie" to audycja z muzyką tylko polskich wykonawców, premiery, informacje koncertowe z regionu i muzyczni goście -gwiazdy i debiutanci

19:00 Koncertowe Radio PiK
Adam Droździk
Autor: Adam Droździk

Choć już prawie miesiąc po świętach Bożego Narodzenia, w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK zaprezentujemy fragmenty świątecznego koncertu sympatycznej pary artystów z Osterode. W akustycznych wersjach MELANIE MAU i MARTINA SCHNELLI zabrzmią m.in. piosenki z repertuaru Johna Farnhama, Petera Gabriela, Dolly Parton czy zespołów TOTO, MR.BiG, THE POLICE i KANSAS.

20:00 Radio Planet i Komet
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Jak długo trwa noc polarna i czy jest czarna? – takie pytanie postawił nam słuchacz, a my szykujemy się do wyczerpującej odpowiedzi:) Ujawnimy też jakie znaczenie nadali astronomowie słowu “espresso”. Sprawdzimy czy nowy cel sondy New Horizons ma swój księżyc i zdamy raport z obserwacji gwiazdy “Cudownej”. Poszukamy też komety w niespotykanie niebieskim kolorze...

21:07 Salon klasyczny
Autorzy: Aleksandra Kłaput-Wiśniewska, Ewa Dąbska i Magda Jasińska

W programie prawdziwe perełki muzyki klasycznej, recenzje, wywiady, spotkania z twórcami. Do wysłuchania audycji zapraszają: Aleksandra Kłaput-Wiśniewska, Ewa Dąbska i Magda Jasińska

22:00 Wieczorne spotkania
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Czwarta część cyklu dokumentalnego pt. ”Pontyfikat św. Jana Pawła II - Papieża z Polski” z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową dotyczy Jaszczurówki. To miejsce w którym do dziś znajduje się pokój świętego Papieża i kaplica w której sprawował msze święte. Wizyta w klasztorze szarych Urszulanek na Jaszczurówce w Zakopanem, praca nad rekolekcjami dla Pawła VI i wystąpieniami Soborowymi ks.Wojtyły, wyprawy przyszłego Papieża w Tatry, niespodziewana wizyta Jana Pawła II na Jaszczurówce w 1997 r., niezwykła więź Papieża z góralami i przygotowania do pierwszej rocznicy beatyfikacji JPII w archiwalnej audycji z cyklu PDT pt." Ks. Karol Wojtyła na Jaszczurówce" z 29.04.2012 r.

23:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Powtórka porannej audycji. Informacje o gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.

0:00 Nuty i minuty