Polskie Radio PiK
z 21 stycznia 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:05 Magazyn Wiejski
Autor: Andrzej Krystek

Magazyn ekspercki producentów i konsumentów żywności.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

ISKK posumował praktyki religijne katolików w Polsce w 2016 r., rzecznik Episkopatu wyjaśnia dlaczego w udostępnionym przez MS rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym nie ma nazwisk skazanych księży, obywatelski projekt ustawy zakazujący aborcji eugenicznej skierowano do dalszych prac sejmowych, XXI Dzień Judaizmu i Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, ks. R. Pruczkowski wyrusza z misją do Boliwii, w bydgoskiej katedrze znaleziono skarb! Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń w Kościele Katolickim w Polsce w 2018 r.

8:06 Piosenki na telefon
Autor: Ryszard Lewandowski

Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.

10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Spotkanie z Piotrem Salaberem , kompozytorem, pianistą i dyrygentem i jego muzycznymi przyjaciółmi , m. in. skrzypaczką, Katarzyną Dudą; o festiwalu chórów akademickich "Akademickie kolędowanie"; o wystawie edukacyjnej "Kalejdoskop" w toruńskim Młynie Wiedzy. Naszym gościem będzie również Dj Chmielix , zwycięzca europejskich eliminacji do zawodów Kame World Classic .

12:00 Wolna i Niepodległa
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

Powstanie Wielkopolskie c.d. Z Inowrocławia przeniesiemy się na Pałuki. Historycy przypomną dowódców Powstania: gen. Stanisława Taczaka oraz gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego. Będzie też trochę archiwaliów, które odsłonią nieco gier politycznych i personalnych, toczących się na szczytach władzy, przy okazji Powstania.

13:00 Raz na ludowo
14:00 Top Jazz
15:00 Od deski do deski
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

Polecamy i recenzujemy książki. W tym tygodniu będą to: "Zbrodnia nad urwiskiem" Marty Matyszczak, "Zbrodnie i skandale na królewskich dworach" Leslie Caroroli oraz piąta część Millenium "Mężczyzna, który gonił swój cień" David'a Lagercrantz'a. Także kolejny odcinek cyklu Książki pod Lupą, a w nim rozmowa o Annie Cieplak, której powieść "Lata powyżej zera" została nominowana do Paszportów Polityki. Adres w sprawie konkursów sztuka@radiopik.pl.

16:00 MSU - Młodzieżowa Szkoła Umiejętności
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji o szkole patentów na UMK i o wolontariuszach z teatralną pasją.

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Zapraszamy do włocławskiej Hali Mistrzów, gdzie będziemy emocjonować się spotkaniem Energa Basket Ligi. Lider tabeli ekstraklasy Anwil Włocławek podejmie w kolejnym meczu Miasto Szkła Krosno. Zespół z Kujaw będzie oczywiście faworytem, ale koszykarskich niespodzianek ostatnio nie brakuje. Wierzymy jednak, że włocławska drużyna dopisze do swojego konta kolejne zwycięstwo. Początek spotkania Anwilu o 18.00.

20:00 Lista Przebojów
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.

22:00 wiadomości (3') + Przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Powtórka audycji z 7:05. ISKK posumował praktyki religijne katolików w Polsce w 2016r., rzecznik Episkopatu wyjaśnia dlaczego w udostępnionym przez MS rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym nie ma nazwisk skazanych księży, obywatelski projekt ustawy zakazujący aborcji eugenicznej skierowano do dalszych prac sejmowych, XXI Dzień Judaizmu i Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, ks. R. Pruczkowski wyrusza z misją do Boliwii, w bydgoskiej katedrze znaleziono skarb! Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń w Kościele Katolickim w Polsce w 2018r.

0:00 Nuty i minuty

Mapa strony