Polskie Radio PiK
z 20 stycznia 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze dzień dobry
Autor: Bartłomiej Grzankowski

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W cyklu „Po drodze” sprawdzamy sytuację na rynku paliwowym, a w „Erze komputera” śledzimy nowości świata cyfrowego. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia oraz solenizantów i jubilatów. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:06 Były to piękne dni
Autor: Zdzisław Pająk

Nagrania z muzycznego archiwum.

10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie propozycje dla osób lubiących wypoczywać aktywnie, ale też dla wybierających się na koncerty. Będzie również raport ze stoków narciarskich Pomorza i Kujaw i wyprawa do jaskiń w regionie. Słuchacze dowiedzą się co łączy hiszpańską Sewillę i polski Zamość z naszym Grudziądzem i dlaczego w Brodnicy zbudowano klasztor ? Nie zabraknie również sporej dawki rozgrzewającej muzyki na sobotnie, styczniowe przedpołudnie.

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Porozmawiamy o zimie w ogrodzie. Nasi eksperci wyjaśnią, dlaczego należy usunąć śnieg z roślin iglastych, podpowiedzą jak napowietrzyć i doświetlić oczko wodne. W programie także o zimowym dokarmianiu skrzydlatych przyjaciół. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Czatuj
Michał Zaręba
Autor: Michał Zaręba

Relacja z WOŚP w naszym województwie, powiemy też o cyklu wykładów dla młodych „Kierunkowskaz” - to spotkania z ekspertami między innymi od cyberprzemocy i prawa pracy. W aud.rownież : Bohaterowie Niepodległej: „Myśli, pisma, przemówienia, rozkazy Józefa Piłsudskiego” (PR Szczecin)

15:00 Porozmawiajmy o kulturze
Autor: Iwona Rzeszotek

W programie spotkanie z Łukaszem Ignasińskim aktorem Teatru W. Horzycy oraz podróżnikiem, a także Mają Giętkowską, podróżniczką. W życiu prywatnym i zawodowym połączyła ich pasja podróżowania. Indonezja - to miejsce które niedawno odwiedzili i o którym Państwu opowiedzą. Szczególnie interesująco zabrzmią opowieści o wyprawie do dżungli a także o wolontariacie, który nie doszedł do skutku. Maja i Łukasz już niedługo zaproszą państwa także na cykl spotkań podróżniczych, które w toruńskiej Wejściówce startują już 8 lutego.

16:00 Popołudnie z reportażem
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu jak i słuchaczy.

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Dziś bardzo ważny ligowy mecz rozegrają siatkarze bydgoskiej Łuczniczki, którzy zmierzą się w Sosnowcu z MKS-em Będzin. Od początku roku nasz zespół radzi sobie dobrze dążąc do realizacji celu, czyli utrzymania w Plus Lidze. Zwycięstwo z najbliższym rywalem i sąsiadem z tabeli bardzo by w tym pomogło. Obydwa zespoły mają po 15 punktów i zajmują miejsca 13. i 14. Pojedynek w sosnowieckiej hali rozpocznie się o 18.00.

20:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Roztańczone przeboje lat 80-tych i 90-tych . Aż do północy .

0:00 Nuty i minuty