Mandat lub wniosek o ukaranie do sądu za brak maseczek. Tysiące interwencji!
Od blisko dwóch tygodni w przestrzeni publicznej obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Za nieprzestrzeganie tego obostrzenia grożą kary.
– W naszym regionie policjanci interweniowali dotąd prawie 15 tysięcy razy - mówi młodszy inspektor Monika Chlebicz - rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji.
– Nałożyli ponad cztery tysiące mandatów i skierują do sądów ponad tysiąc dwieście wniosków o ukaranie, stosowali także pouczenia. Tylko ostatnia doba to jest ponad dwieście pięćdziesiąt interwencji, ponad dwieście mandatów karnych i ponad czterdzieści wniosków o ukaranie do sądu – dodała Monika Chlebicz.
Obostrzenia związane z obowiązkiem zakrywania ust i nosa obowiązują od 10 października i dotyczą przestrzeni publicznej, czyli m.in. środków zbiorowej komunikacji, sklepów i ulic.
Od soboty 24 października obowiązywać będą kolejne obostrzenia, ponadto cały kraj będzie tzw. strefą czerwoną.
Zobacz także
Mobilne zespoły szczepiące dojadą do obłożnie chorych. NFZ wyłoni kolejne
2021-02-01, 19:22Trwa nabór na dodatkowe mobilne zespoły szczepiące, które zajmą się szczepieniami pacjentów obłożnie chorych w ich domach. Czytaj dalej »
Rektor UMK do ministra w sprawie szczepień pracowników: Nie złamaliśmy prawa
2021-02-01, 18:07- Żadne z działań podjętych przez UMK w Toruniu w sprawie szczepień nie naruszyło przepisów prawa - napisał rektor uczelni prof. Andrzej Sokala w odpowiedzi na pytania w tej sprawie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Uczelnia… Czytaj dalej »
„Mają kredyty, opłaty, leasingi i chcą przeżyć”. Lewica w obronie restauratorów
2021-01-28, 16:20Wsparcie dla przedsiębiorców bez względu na branżę, zwiększenie do 15 tys. zł pomocy dla firm, comiesięczna „wypłata' dla tych, którzy stracili pracę oraz konsultacje branżowe - to pomysły Lewicy na ratowanie gospodarki. Czytaj dalej »
Kombinezony i maski dla przychodni i szpitali. Już mogą się po nie zgłaszać
2021-01-28, 12:24Samorząd województwa zakupił środki ochrony osobistej dla medyków, które trafią do przychodni i szpitali w naszym regionie. To maski, kombinezony, fartuchy i rękawice ochronne. Czytaj dalej »
Zamieszanie ze szczepionkami we Włocławku: apel o kontrolę ministerstwa i NFZ
2021-01-27, 15:11Posłanka PiS Joanna Borowiak zwróciła się do Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ o kontrolę w wojewódzkim szpitalu we Włocławku ws. szczepień przeciwko COVID-19. Nie przekonują ją tłumaczenia dyrektor placówki podległej Urzędowi Marszałkowskiemu… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590