Lekarze zalecają szczepienie przeciwko grypie, by uniknąć podejrzenia koronawirusa
- Szkoły powinny być przygotowane na rozpoczęcie nauki w trybie tradycyjnym - uważa Wojciech Koper - Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy. Gość Rozmowy dnia zapytany, czy nie należałoby wprowadzić w przestrzeni publicznej szkół m.in. na korytarzach obowiązku zakrywania nosa i ust stwierdził, że sytuacja będzie na bieżąco monitorowana.
- Myślę, że to będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej. Wiadomo, w klasach w trakcie lekcji byłoby to bardzo utrudnione, co innego w czasie przemieszczania się między salami lekcyjnymi. Będziemy obserwować tą sytuację i pewnie takie zalecenia pojawią się po pierwszych obserwacjach.
Zdaniem Wojciecha Kopra, szefa wojewódzkiego Sanepidu, powinniśmy szczepić się przeciwko grypie, szczególnie przed drugą falą zachorowań na COVID 19.
- Myślę, że najlepszym momentem na szczepienia będzie początek września. Wszyscy specjaliści wakcynolodzy zalecają, abyśmy się szczepili, ponieważ zachorowania na grypę nie będzie łatwo rozróżnić od Covid -19. Jeśli oszczędzimy sobie zachorowania na grypę, to oszczędzimy sobie także podejrzenia u siebie Covid-19. Nie jest to jednak szczepienie obowiązkowe, jest to szczepienie grupy szczepień zalecanych - mówił Wojciech Koper, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK.
Posłuchaj całej Rozmowy Dnia
Zobacz także
Zmieniają się zasady izolacji i kwarantanny. Rozporządzenie opublikowane w Dzienniku Ustaw
2022-02-10, 21:45Od 11 lutego br. zlikwidowana zostaje tzw. kwarantanna z kontaktu, od 15 lutego izolacja będzie trwała 7 dni, a kwarantanna dla domowników osoby izolowanej - tyle, ile izolacja - wynika z nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia opublikowanego… Czytaj dalej »
Pracownicy piszą skargi na pracodawców. Co szef zrobił w sprawie pandemii?
2022-02-10, 17:28Okręgowa Inspekcja Pracy w Bydgoszczy każdego miesiąca dostaje kilka skarg związanych z koronawirusem. Wcześniej pracownicy żalili się, że na terenie firmy są za mało chronieni przed zakażeniem, obecnie, że ta ochrona jest zbyt… Czytaj dalej »
Wojewoda w izolacji. Otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19
2022-02-09, 15:49Mikołaj Bogdanowicz poinformował o tym, że jest zakażony koronawirusem na swoim profilu na Facebooku. Czytaj dalej »
Ponad 70 punktów wymazowych, kilkanaście aptek. Sprawdź, gdzie zrobić test
2022-02-07, 17:50Nowy punkt wymazowy otwarty został w Inowrocławiu - przy hali widowiskowo-sportowej. W naszym regionie działa już ponad 70 stacjonarnych punktów, w których można zrobić test w kierunku COVID-19. Zgłaszają się też kolejne aptek… Czytaj dalej »
Bezpłatne maseczki ochronne dla bydgoszczan. Tu można je odebrać [wideo]
2022-02-02, 06:52Miasto Bydgoszcz rozpoczęło akcję rozdawania bezpłatnych maseczek dla mieszkańców. Pakowane po 5 sztuk można odbierać w wybranych szkołach i w Urzędzie Miasta przy ul. Grudziądzkiej. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590