Jarosław Wenderlich: - Liczba chorych rośnie, choć na tę chwilę nie drastycznie
Minister Jarosław Wenderlich z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mówił dziś w rozmowie dnia Polskiego Radia PiK, że wzrost liczby zachorowań w Polsce wydaje się mniejszy niż przewidywano, jednak trudno dziś mówić o tym, kiedy powrócimy do normalnego życia, musimy czekać na rozwój sytuacji.
- Sytuacja jest dynamiczna, pojawiły się już głosy, że będzie przedłużony czas zamknięcia szkół. Poczekajmy, zobaczymy, jak po czasie kwarantanny rozprzestrzeni się czy zostanie ograniczony zasięg wirusa. Minister zdrowia mówił, że możemy się spodziewać tysięcy zakażonych. Na tę chwilę liczba chorych nie wzrasta tak drastycznie, ale jednak wciąż rośnie - mówił na antenie Polskiego Radia PiK minister Jarosław Wenderlich.
Rozmowa Dnia
Zobacz także
Piernikowe podziękowania dla medyków. Akcja UTP
2020-12-05, 20:45„Piernik dla Medyka” - tak nazywa się świąteczna akcja organizowana przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Społeczność akademicka upiecze pierniki, które trafią do personelu medycznego jako podziękowania za… Czytaj dalej »
Wierni przyjdą do księdza albo go zaproszą. Kolęda podczas epidemii inna niż zwykle
2020-12-05, 07:34Od decyzji biskupa zależy w jakiej formie odbędzie się lub nie wizyta duszpasterska. O tym jak na Pomorzu i Kujawach będzie wyglądała kolęda na razie wiadomo niewiele. Czytaj dalej »
Pogrzeby w czasie pandemii. Zgodne z procedurą, trudne dla bliskich
2020-12-04, 14:22Samotne umieranie w szpitalu, brak możliwości pożegnania z bliskimi - to dla wielu największy dramat związany z koronawirusem. Czytaj dalej »
Po ciężkim przebiegu COVID-19, rehabilitacja w bydgoskim centrum pulmonologii
2020-12-04, 06:20Silne osłabienie mięśniowe to jeden z objawów, na który skarżą się ozdrowieńcy z COVID-19, którzy szczególnie ciężko przeszli zakażenie i mieli poważne problemy oddechowe. Takie osoby po chorobie muszą korzystać z rehabilitacji… Czytaj dalej »
Wiadomo już skąd w raportach tak duże liczby zgonów w kilku powiatach regionu
2020-12-03, 16:21Dzienne dane o zgonach chorych na COVID-19 raportowane przez Ministerstwo Zdrowia z powiatów woj. kujawsko-pomorskiego na początku grudnia czasami były zbiorczymi danymi za okres kilku tygodni. Ten fakt potwierdził rzecznik prasowy Wojewódzkiej… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590