Sesja Rady Miasta Bydgoszczy nigdy nie odbywała się w takiej atmosferze
Najważniejszym punktem i powodem posiedzenia radnych ma być przekazanie z rezerwy budżetowej miliona złotych na walkę z koronawirusem. Sesja ma się odbyć w piątek (20.03.) ze specjalnymi środkami bezpieczeństwa
Sala sesyjna będzie wcześniej zdezynfekowana. Radni (zwykle siedzący ramię w ramię) mają być rozsadzeni. Pozostałych osób - przebywających zwykle na sali, czyli np. radcy prawnego, urzędników i dziennikarzy nie będzie. Mogą obserwować obrady on-line.
Jak będzie wyglądało to posiedzenie, a przede wszystkim głosowania - wyjaśnia przewodnicząca Rady Monika Matowska-Gulczyńska.
- Nie będzie osób referujących sesję. Poprosiłam radnych, żeby wcześniej przysłali swoje pytania, żeby zaraz po wejściu do ratusza kierowali się do sesji sesyjnej, nie witali się, nie opuszczali sali. Będzie najprawdopodobniej głosowanie ręczne, nie elektroniczne.
- Niestety, sesja nie może odbyć się bez fizycznej obecności radnych. Nie możemy bowiem głosować on-line - mówi przewodniczący klubu radnych PO Jakub Mikołajczak
- Ta sesja będzie jednak poświęcona sprawom najpilniejszym - walce z koronawirusem - zapowiada radny Mikołajczak.
Radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Bokiej nie zamierza krytykować zwoływania sesji w czasie zagrożenia epidemicznego i zapowiada, że dostosuje się do wszystkich zasad bezpieczeństwa.
- Dostosuję się do decyzji rządzących, deklaruję pełną współpracę i nie będę przesadnie komentować czy krytykować decyzji prezydenta. To jest odpowiedzialność prezydenta. Jeśli prezydent uważa, ze ta sesja musi się odbyć, to mam nadzieję, że sala zostanie zabezpieczona, że posiedzenie będzie bezpieczne.
Jeśli jutro nie będzie - zdarzających się w przeszłości bardzo często - sporów między radnymi i kilkudziesięciominutowych dyskusji oraz przerw w obradach, sesja powinna potrwać tym razem wyjątkowo krótko
Zobacz także
Bezpłatne badania i szczepienia przeciw COVID-19. Zdrowotna kampania w Brodnicy
2021-07-27, 07:45Badania spirometryczne i dermatoskopowe, debata medyczna, szczepienia przeciw COVID-19 - to część wydarzeń, które odbędą się w ramach kampanii #Szczepimy się - Brodnica na 100%. Akcja odbędzie się w najbliższy czwartek (29 lipca)… Czytaj dalej »
Czy podczas czwartej fali znów będzie lockdown? Branże „wrażliwe” mogą liczyć na wsparcie?
2021-07-22, 09:59- Mam nadzieję, że nie będziemy musieli zamykać gospodarki, gdy przyjdzie kolejna fala pandemii - powiedział Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Jednak, jak zapewnia gość Rozmowy Dnia Radia PiK, Fundusz jest gotów do działań… Czytaj dalej »
70 osób zaszczepiło się przez trzy godziny. Punkt przy spichrzach oblegany [wideo]
2021-07-16, 18:30Plenerowy punkt szczepień stanął w piątek przy ul. Grodzkiej przy spichrzach w Bydgoszczy. Pomimo deszczu, chętnych na szczepienia nie brakuje - w trzy godziny zgłosiło się aż 70 osób. Czytaj dalej »
W Bydgoszczy i w Toruniu będzie można się zaszczepić bez skierowania
2021-07-15, 14:40Trwa akcja szczepień przeciwko koronawirusowi. Kto jeszcze nie zdążył zarejestrować się przez infolinię, może skorzystać z oferty przygotowanej przez Bydgoszcz i Toruń i bez wcześniejszych formalności przyjść we wskazane pun… Czytaj dalej »
Szczepienia w Toruniu: znika punkt w centrum targowym. Gdzie go przenoszą?
2021-07-13, 16:05Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w Centrum Targowym Park w Toruniu zostanie przeniesiony do Miejskiej Przychodni Specjalistycznej. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590