Wdarł się do szpitala, chciał udowodnić, że pandemia to fikcja. Jaki wyrok?
W toruńskim Sądzie Rejonowym ma zapaść w czwartek (8 września) wyrok w sprawie Bartosza T. pseudonim „Suweren”. Mężczyzna w marcu ubiegłego roku wtargnął do szpitala miejskiego w Toruniu ze smartfonem, by udowodnić w mediach społecznościowych, że pandemia to fikcja, a oddział covidowy jest pusty.
Kilka dni później Bartosz T. groził podpaleniem Urzędu Miasta. Prokuratura oskarżyła go o naruszenie miru domowego i groźby karalne. Wraz z nim – jego towarzyszy – Monikę W. i Łukasza S. „Suwerenowi” grozi do 2 lat więzienia. Pozostałym – do roku.
33-latek odpowiadał już przed sądem za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcję i wprowadzanie do obrotu narkotyków, za co w lipcu ubiegłego roku został skazany na 5 lat pozbawienia wolności. Ten wyrok jest nieprawomocny.
Do tematu wrócimy.
Zobacz także
W Grudziądzu otwarte zostały żłobki i przedszkola
2020-05-11, 17:55Grudziądzu po przerwie spowodowanej pandemią otwarte zostały przedszkola i żłobki. W placówkach pojawiło się łącznie 95 maluchów. Czytaj dalej »
Zmarła pielęgniarka z toruńskiego szpitala. Pokonał ją koronawirus
2020-05-11, 16:45W szpitalu jednoimiennym w Grudziądzu zmarła pielęgniarka zakażona koronawirusem. To pierwsza ofiara śmiertelna COVID-19 wśród personelu medycznego w województwie kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Terytorialsi pobrali ponad tysiąc wymazów. Akcja „Odporna wiosna”
2020-05-11, 15:34Ponad tysiąc wymazów do badań na obecność koronawirusa pobrali dotychczas żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w województwie kujawsko-pomorskim. Akcja prowadzona jest w ramach operacji „Odporna Wiosna”. Czytaj dalej »
Urząd Wojewódzki częściowo wznowi przyjmowanie interesantów
2020-05-11, 07:07Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy od poniedziałku częściowo wznowi bezpośrednią obsługę interesantów, która została zawieszona w związku z epidemią - poinformował… Czytaj dalej »
Coraz więcej ludzi w sklepach. Będzie więcej chorych? Wrócą obostrzenia?
2020-05-10, 16:1030, 50, a nawet 70% promocje w galeriach handlowych. Nie bacząc na ryzyko zakażenia koronawirusem, klienci ruszyli na zakupy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590