Polska 2050 rozpoczęła wybory nowego przewodniczącego. Głosuje ponad 800 działaczy
O przywództwo w partii po Szymonie Hołowni ubiega się pięcioro jej członków. W internetowym głosowaniu weźmie udział ponad 800 działaczy z całego kraju.
Głosowanie na nowego przewodniczącego Polski 2050 ma potrwać do godz. 15. Jeżeli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad 50 proc. głosów, wówczas odbędzie się II tura zaplanowana w poniedziałek, 12 grudnia. O stanowisko szefa Polski 2050 walczą: poseł Ryszard Petru, posłanka Joanna Mucha, minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska oraz poseł Rafał Kasprzyk.
Pierwotnie o to stanowisko szefa partii chciało ubiegać się siedmiu polityków Polski 2050. W grudniu ze startu w wyborach zrezygnował europoseł Michał Kobosko, a w piątek – czyli dzień przed głosowaniem – ze zmagań wycofał się Bartosz Romowicz.
W sobotę, 17 stycznia, odbędzie się Rada Krajowa ugrupowania, na której planowane jest pierwsze oficjalne wystąpienie nowego przewodniczącego Polski 2050. Tego samego dnia rada wybierze także czterech członków Zarządu Krajowego spośród wszystkich członków Rady Krajowej, która liczy 57 osób. Pozostałych czterech członków zarządu – czyli skarbnika, sekretarza i dwóch wiceprzewodniczących – wybierze nowy przewodniczący partii. Z urzędu w skład zarządu wejdzie również szef klubu parlamentarnego ugrupowania, którym obecnie jest Paweł Śliz.
Obecny lider i założyciel Polski 2050 Szymon Hołownia pod koniec września ub.r. poinformował, że nie będzie ponownie ubiegał się o funkcję przewodniczącego partii. Później ogłosił, że stara się o funkcję Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców. Ostatecznie na stanowisko to został wybrany były prezydent Iraku – Barham Ahmed Salih.
Zobacz także
Prof. Leszek Balcerowicz z wizytą w Toruniu
2014-10-30, 13:36Prof. Leszek Balcerowicz spotkał się dzisiaj ze studentami w Auli UMK, promując książkę pt. 'Balcerowicz: Trzeba się bić - opowieść biograficzna'. Profesor odniósł się również do zbliżających się wyborów samorządowych. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin z wizytą w Bydgoszczy
2014-10-30, 12:03Jarosław Gowin, lider 'Polski Razem' przybył do Bydgoszczy, by udzielić poparcia dla samorządowych kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Podejrzenie agitacji wyborczej w trakcie lekcji
2014-10-30, 11:13Czy Dariusz Woźniak - skarbnik powiatu świeckiego i kandydat na burmistrza Świecia zorganizował spotkanie wyborcze z młodzieżą podczas jej zajęć lekcyjnych? Czytaj dalej »
Przedwyborcza przejażdżka "ogórkiem" po Bydgoszczy
2014-10-30, 08:45Był już samolot, był pociąg, a teraz Piotr Cyprys zaprosił dziennikarzy do zabytkowego 'ogórka'. W nim właśnie kandydat Stowarzyszenia 'Metropolia Bydgoska' na prezydenta miasta, przedstawił swoją koncepcję zagospodarowania północnej… Czytaj dalej »
We Włocławku ruszyła przedwyborcza wojna plakatowa
2014-10-29, 17:35Nieznani sprawcy skradli kilkanaście banerów zachęcających do głosowania na kandydatów do Rady Miasta Włocławka z list Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke broni bydgoskich przedsiębiorców
2014-10-29, 15:25Przedsiębiorcy, którym spadają obroty z powodu prowadzonych w mieście remontów, powinni otrzymywać rekompensaty - uważają działacze Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke. Czytaj dalej »
Małgorzata Stawicka o Spółce Wodnej Kapuściska w Bydgoszczy
2014-10-28, 20:08Rozwiązanie Spółki Wodnej Kapuściska i przejęcie zarządzanej przez nią oczyszczalni ścieków przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Bydgoszczy grozi upadkiem działających na terenie po byłym Zachemie firm, takich jak Nitro-Chem… Czytaj dalej »
Komitet "Razem możemy więcej w powiecie inowrocławskim" o swoich planach
2014-10-28, 20:02Komitet mówi, że chce zarządu powiatu młodego i dynamicznego. Stawia przede wszystkim na dobrą współpracę z wszystkimi wójtami. Czytaj dalej »
Rodzina włocławskiego radnego odpowiada Wojtkowskiemu
2014-10-28, 18:08Nie zostały bez odpowiedzi pytania posła i kandydata na prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, który sugerował przemoc domową w rodzinie działacza SLD. Czytaj dalej »
Inwestycje sportowe w Toruniu wg Czasu Gospodarzy
2014-10-28, 16:15Remont obiektów już istniejących i budowa nowych - to niektóre pomysły kandydatów Czasu Gospodarzy w Toruniu. Czytaj dalej »