Agitowali w Internecie i zrywali plakaty kandydatów. Policja czuwa w wyboczą niedzielę
- Do godz. 14 w niedzielę w związku z wyborami prezydenckimi odnotowano 10 przestępstw i 232 wykroczenia - poinformowała Komenda Główna Policji. W jednej z krakowskich komisji wyborczych zasłabł 75-letni mężczyzna, który mimo udzielonej mu pomocy zmarł w drodze do szpitala.
„Na godz. 14.00, 1 czerwca br. Policja odnotowała 10 przestępstw i 232 wykroczenia" - przekazała KGP na platformie „X".
Wcześniej kom. Damian Janus z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach poinformował, że w powiecie jędrzejowskim doszło do trzech przypadków naruszenia ciszy wyborczej; wszystkie dotyczyły agitacji w Internecie.
- W gminie Bodzentyn zerwano baner wyborczy, a w Kielcach plakat wyborczy jednego z kandydatów. W powiecie pińczowskim odnotowaliśmy zerwanie sześciu plakatów wyborczych - poinformował kom. Janus. Dodał, że policja prowadzi postępowanie w tych sprawach.
Z kolei biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach poinformowało, że do przestępstwa doszło w pow. bielskim. 29-latek zerwał plakat wyborczy jednego z kandydatów. Jak się okazało, kierował samochodem pod wpływem alkoholu.
Do incydentów doszło również w województwie lubelskim. - Chodzi o uszkodzenia banerów wyborczych - jednego w Puławach, trzech w Lublinie - powiedział rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie nadkom. Andrzej Fijołek.
W Krakowie 75-letni mężczyzna, który przyszedł zagłosować do jednej z komisji wyborczych, zasłabł w trakcie oczekiwania na oddanie głosu i mimo reanimacji podjętej przez ratowników medycznych zmarł.
Do tragicznego zdarzenia doszło przed godziną 14 w jednym z lokali wyborczych na krakowskiej Krowodrzy – przekazała rzecznik małopolskiej policji Katarzyna Cisło. W delegaturze KBW uściślono, że 75-latek zmarł w trakcie przewożenia do szpitala.
Na Pomorzu i Kujawach wybory przebiegają bez zakłóceń.
Zobacz także
Roman Jasiakiewicz nie wystartuje jesienią w wyborach na prezydenta Bydgoszczy
2014-08-18, 12:08Przewodniczący bydgoskiej rady miasta chce zasiadać w sejmiku wojewódzkim. Prawdopodobnie znajdzie się na liście SLD. Roman Jasiakiewicz ogłosił swoją decyzję na konferencji prasowej. Czytaj dalej »
Stowarzyszenie "My bydgoszczanie" chce startować w wyborach samorządowych
2014-08-07, 15:39Stowarzyszenie 'My bydgoszczanie' wystawi kandydatów na radnych w najbliższych wyborach samorządowych - zapowiedzieli liderzy organizacji. Podkreślili, że sami nie utworzą komitetu, ale będą go współtworzyć. Czytaj dalej »
Metropolia Bydgoska wystawi swoich kandydatów w wyborach samorządowych
2014-08-07, 13:06Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska weźmie udział w jesiennych wyborach samorządowych. Jak argumentują przedstawiciele SMB taką decyzję podjęto w poczuciu obowiązku zadbania o przyszłość miasta. Czytaj dalej »
"Mieszkańcy Włocławka" - nowy komitet w jesiennych wyborach samorządowych
2014-07-15, 19:37Stowarzyszenia: ,,Włocławska Inicjatywa Gospodarcza', Krajowe Forum Samorządowe, ,,Oburzeni' i Ruch Narodowy zawiązały porozumienie i utworzyły Komitet ,,Mieszkańcy Włocławka'. Zamierzają wspólnie wystawić swoich kandydatów do… Czytaj dalej »
Oddolne jednoczenie prawicy w Bydgoszczy
2014-07-10, 17:19Bydgoski ruch społeczny Konfederacja Pro Publico Bono opowiada się za zjednoczeniem prawicy. Czytaj dalej »
Wybory w PiS dopiero po wyborach samorządowych
2014-07-02, 17:02Szefem PiS w okręgu toruńsko-włocławskim został poseł Łukasz Zbonikowski, w okręgu bydgoskim poseł Tomasz Latos. Zbonikowski pokieruje też wojewódzkimi strukturami tej partii. To rozwiązanie tymczasowe do czasu zwołania zjazdów… Czytaj dalej »
Metropolia Bydgoska wystartuje w wyborach samorządowych
2014-06-26, 12:54Członkowie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska ogłosili start swoich przedstawicieli w jesiennych wyborach samorządowych, bo chcą 'odpartyjnić samorząd'. Czytaj dalej »
Prezydent Grudziądza podsumował swoje dwie kadencje
2014-06-23, 20:57Robert Malinowski, prezydent Grudziądza podsumował dwie kadencje swoich rządów w mieście. Czytaj dalej »
Jarosław Chmielewski kandydatem PiS na prezydenta Włocławka
2014-06-16, 21:14Prawo i Sprawiedliwość ma już kandydata na urząd prezydenta Włocławka. Partię w jesiennych wyborach samorządowych reprezentować będzie Jarosław Chmielewski. Czytaj dalej »
Gra miejska i Koncert Wolności w Toruniu
2014-06-04, 15:21Jak żyło się na przełomie lat 80 i 90 tych. Jak wyglądała praca działaczy opozycji - O tym mogli przekonać się uczestnicy gry miejskiej, którą zorganizowano na toruńskiej Starówce z okazji 25. rocznicy pierwszych, częściowo… Czytaj dalej »